New Posts New Posts RSS Feed - Pozz
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozz

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozz
    Posted: 22 Studeni 2014 at 14:51
Bok svima!
Imam 23 godine, visoka sam cca 165 cm i teška 55 kg. Lijepo sam smršavila pred ljeto i onda kolaps totalni od kad nisam si mogla priuštit svoju urednu prehranu koju sam mogla imat doma radi sezonskog posla. Vratila se doma sa obručem oko trbuha pa i nogu/ruku, ugl posvuda.. nema tog puno alii to nije kako bi htjela izgledati pa se sad nerviram oko toga malo preveć i možda... želja i cilj mi je to reducirat, dakle izgubiti masno tkivo te lijepo oblikovati tijelo. Kako sam se vratila doma tako sam se i vratila svojem načinu prehrane te upisala teretanu. Sve bi to bilo puno lijepše kad bi imala samo trunku više organizacije u tome. Inače jedem 5/6 puta u danu, dakle manje obroke (dor,međuobrok,ruč,prije/poslije treninga i ako nije kasno večera) imam želučanih problema pa ne i samo svojim izborom nego i zbog želudca izbjegavam slatkiše, kiselo, mliječne proizvode sa većim pa rekla bih od 0,09% masti (pa čak mi i to smeta tako da jogurt od 0,05%mm mi je savršen što se toga tiče), citrus, ljuto, slano, mah općenito preveć začinjeno, bijeli kruh, peciva i sve te gluposti... obožavam voće i povrće (koje mogu jest) tako da mislim da mi je prehrana stvarno čista. No problem su sad ti treninzi, kako? što? koliko? imam već stvarno dost kondicije ali teže mi sad to sve skidanje kila i organiziranje oko prehrane ide nego prije mora :S heh.. volim bit u pokretu i idem u teretanu pa skoro svaki dan u tjednu (srijeda zna bit aktivni odmor (vježbam yogu ili tako nešto u udobnosti svoga doma) dok je nedjelja al ono potpuni odmor) + isto tako htjela bih počet koristiti proteine no ne znam koje odabrati :/ Molila bih pomoć? :/ Unaprijed zahvaljujem! =)
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2014 at 19:34
Pozdrav classified ;)


Možeš li nam reći kako si to jela pred ljeto kad si smršavila i kako je izgledao kolaps nakon toga? Smile I kako jedeš sada... i kako treninzi izgledaju Wink

A stvar organizacije je nažalost samo na tebi i tvojoj volji da se posložiš na onaj način koji će te dovesti do rezultata koje želiš. Mi ti možemo dati savjete ali mislim da to sve i sama znaš Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 10:47
Hej! :) 
Prije tog ljeta pa recimo da sam ispočetka smršavila prisilno, zato što sam zadobila kronični gastritis usred stresa i nezz ni ja.. i od onda shvatila sam, nešto očito se mora promijenit, ne želim više korisiti tablete koje su mi doktori preporučavali jer svake od njih koliko su mi ''pomogle'' više su mi odmagale i tjerale da se osjećam užasno. Od tad u prehrani izbjegavam: čokoladu, citruse (limun, naranču, grejp, mandarinu), sokove sam i prije toga ali sad i pogotovo, kavu i ekipu, masno bilo da to bio veći postotak mm u jogurtima/mlijeku koji mi užaaaasno smeta ili na mesu, paprika, rajčica, čak luk (sad već mogu luk onako dinstani), i uglavnom sve prženo, pohano... i kako sam to napravila sad se osjećam odlično, krenula sam vježbat bila, no to su bile vježbe sa youtuba preko kojih sam mogla vidjet šta se radi i pratiti :) 

Kako sam došla na ljeto radit ne znam da li ej to zbog klime? težeg fizičkog rada, manje nerviranja ili svega zajedno? jednostavno sam shvatila kako više hrane koje nisam doma mogla jest sada mogu, a i morala sam ju jest kako bi se održala do kraja radnog vremena (iako je hrana bila užaaaaaaasna, tipa: pašta ono svaki dan na sve moguće načine (nisam i dalje jela onu sa rajčicom ali jesam sa vrhnjem, jogurtom? čime već je to bila), krumpirići, meso - svinjetina, riba, pohani kolutići lignji, i naravno kako mi je radno vrijeme bilo do 1 u noći znali bi doć gladni i onda kud šta? sve zatvoreno, prvi fast food i sendvič naručit sa šunkom ili piletinom i majonezom i svim ostalim sranjima, burek ujutro (masna hrana uglavnom) koju mi doma ne bi niti na pamet palo jest jer sam imala izbora i volim svoje voće/povrće piletinu na lešo itd. Tako da sad sam pomalo sakupila sala na predjelu trbuha, ruku itd. Dobro sam se i održala kilaže što se tiče zbog rada ali to salo me nervira i htjela bih ga lijepo reducirati i napraviti svoje tijelo onako kako sam oduvijek htjela imati, lijepo i tonizirano. 

Moja prehrana sada se vratila na ono što i kako sam prije mora radila zato što i kako sam se vratila mogu malo više stvari jest nego sam prije, kavu čak (koju sam da, isto na moru mogla čak crnu pit) sad ju pijem sa vanilla sojinim mlijekom, povrće/voće - dinstano/kuhano, piletinaaaa <3, jabuke koje obožavam (no one mi nekad isto rade 'kiselinu' u želudcu pa si ih skuham sa cimetom kojeg obožavam i u sve bi ga trpala), riba tuna iz konzerve i bezglutenski kruh (jedem po 1350kcal po danu otprilike). Jedan od mojih dana izgleda ovako:
Jutro - zobena kaša (sa vanilinim mlijekom ili light jogurtom, ili jednostavno sušenim voćem i ili žličicom meda)
Međuobrok: jabuke, banana ili tako nešto
Ručak: Juha, piletina, povrće neko kuhano ili dinstano ii šnitu kruha bezglutenskog ili malo krumpira kuhanog
Međuobrok: prije teretane si uzmem bananu ili šačicu sušenog voća
poslije (što mi nekada zna bit i zadnji obrok ako se vratim kasnije doma): posni sir sa light jogurtom i 2/3 šnitice šunke (ponekad si uzmem rižine krekere uz to), ili skuham jaja pa bijelnjake si punim sa posnim i tak.. igram se malo sa hranom, a ako nije baš vrijeme za večeru onda posni sa kivijem jedem ili ako mi što od ručka ostane pa piletina i povrće ali skroz onak malo tek toliko da se održim da u 20h jedem jer tako mi nekako najbolje odgovara da ne budem još 300 puta gladna do onda kad legnem u krevet a to je oko ponoći. 

Što se tiče treninga: 
Pon - gornji dio tijela strengh trening + cardio na kraju
Uto - cardio ugl
Srijeda - (većinom mi je bila zauzeta zbog stvari koje bi morala obavljat po gradu pa nisam mogla u teretanu) ali kad nije onda donji dio tijela i na kraju cardio 
Čet - Cardio
Pet - Gornji dio tijela + cardio 
Sub - Cardio
Ned - odmor totalni
(barem 20min yoga isto u nekih od tih dana isto jer jednostavno mi je predivno koliko mi pomogne kad su mi mišići napeti)

Cardio mi je uvijek bio jedno 15min (što mi se čini premalo, rijetko sam osjećala se da sam ful kvalitetan trening obavila :( ii to ej bio na stepperu ili biciklu, Što se tiče strengh treninga to je bila neka kombinacija: hiperekstenzija, vučenje na lat mašini, biceps curl, triceps curl, leptir, bench press, preša, iskoraci bučicama, trbušnjaci na kontra kosoj klupi, sjedeće podizanje na listove, veslanje šipkom u pretklonu itd. u 3 serije po do jedno 15 ponavljanja sa većim težinama. To sam sad nabacala sve, ne ide takvim poredkom ali čisto da dam do znanja koje od prilike vježbe radim, dobila sam ja plan treninga u koji nekako nisam vjerovala jer onak sve mi je za ruke/leđa a ja želim cijelo tijelo vježbati, core pogotovo i ovako po danima kako sam si sama izorganizirala.. no onda sam postala potpuno izgubljena i odustala od svega tog i od onda kombiniram tak šta mi odgovara i ne znam.. 
Sad sam došla do onog dijela kad više mislim si da li promijeniti teretanu gdje bi imala trenera koji bi mi lijepo posložio točno što raditi i koliko ili šta jer ovo je postalo da na ništ ne liči i iako sam sretna kad odvježbam i volim teretanu u koju idem nekako si uvijek mislim da nešto nisam napravila i bezveze mi je mi je na kraju :/. A ostale su teretane i dalje u gradu ii ne da mi se nekoliko km dalje ić, nekako ovu baš obožavam jer je ful opremljena i nije toliko daleko (a niti je skupa - 160kn mj neograničeno) ali što mi to vrijedi kad se ja ne znam izorganizirat :(

III da znam da je sve na meni ali molim za pomoć jer ono.. očajna sam već postala :(


Edited by classified - 26 Studeni 2014 at 10:57
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 11:08

Zanimljivo što spominješ što sve nisi mogla jesti radi gastritisa i onda navodiš sva ova čuda koja si bez problema jela dok si radila Smile Malo si se i previše prepustila, pogotovo zato što si rekla da zbilja voliš jesti kvalitetno...di je nestala ta ljubav, u praktičnosti? ;) Mislim da je bilo i malo boljih izbora od ovih koje si navela, uostalom - sendvič možeš zatražit i bez "svih tih ostalih sranja", ne? :) Nema veze, tu je što je, svi zabrazdimo tu i tamo, lako se i to rješi ;)

Znači, kilaža se nije znatno promijenila? Ali je kompozicija tijela otišla u krivom smjeru....eto, nešto za one koji gledaju samo na kalorije i misle da nije bitno odakle dolaze Wink

Nego...15 ponavljanja sa većim težinama? Nekako mi to ne ide :) Meni se čini da se ti dosta štediš u tim treninzima i da možda uvijek radiš jedno te isto. Čučnjeve, mrtva dizanja ne radiš? Mijenjaš li vježbe kad ponoviš gornji dio u drugom treningu? Pratiš li negdje svoj napredak?  Mislim da taj trening može puno bolje izgledati.....a i prehrana mi je nekako mršava, pogotovo nakon treninga kad biš bi si trebala osigurati što bolji obrok. Sve ti je nešto ili - ili, pa kao da nemaš neki kontinuitet.....a to je bitno :)






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 11:49
Da, istina, i usput osjećala sam se pre-užasno svo to vrijeme na moru dok sam jela taj junk znajući da ništ dobrog ne pridonosim tijelu ali nisam si niti mogla bolje priuštit jer naime nismo niti friža imali -.-'' i onak sve je to muka bila prevelika.. a onda kad bi se zainatila da ne bih htjela nešt pojest e onda bi mi dolazilo slabo za što bi dobila jezikovu juhu od šefa -.-'' 

Kilaža je poslije mora se promijenila možd za 3 kg više nego što sam imala. (Sad sam naime 54/55kg) ii istina ovo što kažeš, jako je važno gledati odakle te kalorije dolaze, to je jedna od stvari koje sam naučila dobivši gastritis, ponekad si mislim da mi je došao kao i blagoslov jer možda nikad ne bih shvatila PRAVU važnost zdravog. 

Ovo što se tiče ponavljanja, npr vučenje na lat mašini 3 serije x 15 ii sa 14 kg (ako stavim na 20 već mi dođe preteško da bih uopće došla do 8 ponavljanja) :S dok za noge je malo drugačije skužila sam.. npr preša 3x15 ii mogu 40 kg pokrenut.. Čučnjeve radim također! ii mrtva dizanja ali njih nekako rijeđe ne znam zašt? >< ii što se tiče vježbi gornjeg dijela tijela uvijek kada u pon npr napravim jedno u petak bi možda se neke vježbe i nađu da ih ponovim iz seta kojeg sam radila u ponedjeljak ali ubacim i novih, ii zaboravih dodat za napravim po jedno 6/7 vježbi po treningu? Nedavno sam tek negdje izmjerila se i izvagala ii sad čekam i sama da prođe neko vrijeme da to opet napravim. Iako ne vjerujem da je preveć tog izmijenjeno :/ I istina je to što kažeš za kontinuiet da ga nemam, kad onak čitam čitam čitam tu po blogovima po stranicama ovim onim i pokušavam se domoć nečeg što bi mi odgovaralo da si NAPOKON složim plan vježbe kak Bog zapovijeda hah a vidim da mi ne ide i to me frustrira oduzima mi veselje u svemu tome. A što se tiče obroka nakon treninga, da li sam barem približno onome kako bi trebao izgledat? uvijek imam neki strah da onak, sad sam odradila vježbe i iako se strogo pratim u prehrani mislim si pa neću sad to opet vratit? pogotovo kad se treba dodat ugljikohidrata
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 19:47
Originally posted by classified classified wrote:

Hej! :) 
Prije tog ljeta pa recimo da sam ispočetka smršavila prisilno, zato što sam zadobila kronični gastritis usred stresa i nezz ni ja.. i od onda shvatila sam, nešto očito se mora promijenit, ne želim više korisiti tablete koje su mi doktori preporučavali jer svake od njih koliko su mi ''pomogle'' više su mi odmagale i tjerale da se osjećam užasno. Od tad u prehrani izbjegavam: čokoladu, citruse (limun, naranču, grejp, mandarinu), sokove sam i prije toga ali sad i pogotovo, kavu i ekipu, masno bilo da to bio veći postotak mm u jogurtima/mlijeku koji mi užaaaasno smeta ili na mesu, paprika, rajčica, čak luk (sad već mogu luk onako dinstani), i uglavnom sve prženo, pohano... i kako sam to napravila sad se osjećam odlično, krenula sam vježbat bila, no to su bile vježbe sa youtuba preko kojih sam mogla vidjet šta se radi i pratiti :) 

Kako sam došla na ljeto radit ne znam da li ej to zbog klime? težeg fizičkog rada, manje nerviranja ili svega zajedno? jednostavno sam shvatila kako više hrane koje nisam doma mogla jest sada mogu, a i morala sam ju jest kako bi se održala do kraja radnog vremena (iako je hrana bila užaaaaaaasna, tipa: pašta ono svaki dan na sve moguće načine (nisam i dalje jela onu sa rajčicom ali jesam sa vrhnjem, jogurtom? čime već je to bila), krumpirići, meso - svinjetina, riba, pohani kolutići lignji, i naravno kako mi je radno vrijeme bilo do 1 u noći znali bi doć gladni i onda kud šta? sve zatvoreno, prvi fast food i sendvič naručit sa šunkom ili piletinom i majonezom i svim ostalim sranjima, burek ujutro (masna hrana uglavnom) koju mi doma ne bi niti na pamet palo jest jer sam imala izbora i volim svoje voće/povrće piletinu na lešo itd. Tako da sad sam pomalo sakupila sala na predjelu trbuha, ruku itd. Dobro sam se i održala kilaže što se tiče zbog rada ali to salo me nervira i htjela bih ga lijepo reducirati i napraviti svoje tijelo onako kako sam oduvijek htjela imati, lijepo i tonizirano. 

Moja prehrana sada se vratila na ono što i kako sam prije mora radila zato što i kako sam se vratila mogu malo više stvari jest nego sam prije, kavu čak (koju sam da, isto na moru mogla čak crnu pit) sad ju pijem sa vanilla sojinim mlijekom, povrće/voće - dinstano/kuhano, piletinaaaa <3, jabuke koje obožavam (no one mi nekad isto rade 'kiselinu' u želudcu pa si ih skuham sa cimetom kojeg obožavam i u sve bi ga trpala), riba tuna iz konzerve i bezglutenski kruh (jedem po 1350kcal po danu otprilike). Jedan od mojih dana izgleda ovako:
Jutro - zobena kaša (sa vanilinim mlijekom ili light jogurtom, ili jednostavno sušenim voćem i ili žličicom meda)
Međuobrok: jabuke, banana ili tako nešto
Ručak: Juha, piletina, povrće neko kuhano ili dinstano ii šnitu kruha bezglutenskog ili malo krumpira kuhanog
Međuobrok: prije teretane si uzmem bananu ili šačicu sušenog voća
poslije (što mi nekada zna bit i zadnji obrok ako se vratim kasnije doma): posni sir sa light jogurtom i 2/3 šnitice šunke (ponekad si uzmem rižine krekere uz to), ili skuham jaja pa bijelnjake si punim sa posnim i tak.. igram se malo sa hranom, a ako nije baš vrijeme za večeru onda posni sa kivijem jedem ili ako mi što od ručka ostane pa piletina i povrće ali skroz onak malo tek toliko da se održim da u 20h jedem jer tako mi nekako najbolje odgovara da ne budem još 300 puta gladna do onda kad legnem u krevet a to je oko ponoći. 

Što se tiče treninga: 
Pon - gornji dio tijela strengh trening + cardio na kraju
Uto - cardio ugl
Srijeda - (većinom mi je bila zauzeta zbog stvari koje bi morala obavljat po gradu pa nisam mogla u teretanu) ali kad nije onda donji dio tijela i na kraju cardio 
Čet - Cardio
Pet - Gornji dio tijela + cardio 
Sub - Cardio
Ned - odmor totalni
(barem 20min yoga isto u nekih od tih dana isto jer jednostavno mi je predivno koliko mi pomogne kad su mi mišići napeti)

Cardio mi je uvijek bio jedno 15min (što mi se čini premalo, rijetko sam osjećala se da sam ful kvalitetan trening obavila :( ii to ej bio na stepperu ili biciklu, Što se tiče strengh treninga to je bila neka kombinacija: hiperekstenzija, vučenje na lat mašini, biceps curl, triceps curl, leptir, bench press, preša, iskoraci bučicama, trbušnjaci na kontra kosoj klupi, sjedeće podizanje na listove, veslanje šipkom u pretklonu itd. u 3 serije po do jedno 15 ponavljanja sa većim težinama. To sam sad nabacala sve, ne ide takvim poredkom ali čisto da dam do znanja koje od prilike vježbe radim, dobila sam ja plan treninga u koji nekako nisam vjerovala jer onak sve mi je za ruke/leđa a ja želim cijelo tijelo vježbati, core pogotovo i ovako po danima kako sam si sama izorganizirala.. no onda sam postala potpuno izgubljena i odustala od svega tog i od onda kombiniram tak šta mi odgovara i ne znam.. 
Sad sam došla do onog dijela kad više mislim si da li promijeniti teretanu gdje bi imala trenera koji bi mi lijepo posložio točno što raditi i koliko ili šta jer ovo je postalo da na ništ ne liči i iako sam sretna kad odvježbam i volim teretanu u koju idem nekako si uvijek mislim da nešto nisam napravila i bezveze mi je mi je na kraju :/. A ostale su teretane i dalje u gradu ii ne da mi se nekoliko km dalje ić, nekako ovu baš obožavam jer je ful opremljena i nije toliko daleko (a niti je skupa - 160kn mj neograničeno) ali što mi to vrijedi kad se ja ne znam izorganizirat :(

III da znam da je sve na meni ali molim za pomoć jer ono.. očajna sam već postala :(

reci mi ovi 1350 kalorija je li to deficit ili to normalno jedeš baš me zanima?  je li s ovim kalorijama treniraš?
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 20:21
tih 1350 je otrpilike koliko po danu pojedem sve zajedno.. ali jedem normalno što mi odgovara, radi želudca jel, i koliko mi odgovara po 5/6 puta u danu :) ii da? 
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 20:56
Originally posted by classified classified wrote:

tih 1350 je otrpilike koliko po danu pojedem sve zajedno.. ali jedem normalno što mi odgovara, radi želudca jel, i koliko mi odgovara po 5/6 puta u danu :) ii da? 

evo ti pa izračunaj svoju dnevnu potrošnju 

http://iifym.com/tdee-calculator/

znači računaj tdee ne bazalni pa mi javi baš me zanima
Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 23:56
TDEE mi je 1909
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 07:15
tako je TDEE je 1900 kalorija. znači živiš u deficitu non stop a da i ne znaš i tad su rezultati nikakvi.metabolizam radi na 40% a da i ne  znamo.problem ljudi je šta odbijaju kalorije od bazalnog a ne TDEE i zato su svi uvik umorni fala bogu jer fali kalorija

da bi mršavila 1900-500=1400 kalorija dnevno a da bi gradila masu 1900+500=2400 kalorija dnevno .ja bi ti savjetova da vratiš metabolizam u prvobitno stanje znači da radi 100% a to je da pojačaš postepeno unos kalorija.tribaš da napraviš reverse dijetu;  http://www.xsport.rs/forum/hrana-i-voda-su-ipak-osnova-svega/reverse-dieting-ili-sta-poslije-definicije/    ovo ti je odgovor zašto si se debljala poslije prve definicije.nema na brzinu ništa.javi se.

PS:u tom TDEE kalkulatoru možeš izračunat potrošnju ako vježbaš svaki dan.




Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 10:12
Mhmm, o tome sam bila čitala kako izračunati ali valjda sam toliko luda već da sad najednom ja bi odmah rezultate i konstantno se opterećujem 24satnim razmišljanjima o tome kako ovo kako ono, iako razum zna da ništa kvalitetno, zdravo i lijepo izgrađeno ne dolazi samo onako preko noći i bez truda i strpljenja, no unatoč tome uporno i uporno gubim fokus da to izgrađujem pomalo pa brljavim ><. Oću bit realna prema sebi koliko god mogu i priznam si to. Ne znam da li sam u prethodnim postevima spomenula da bih htjela dakle smanjiti masno tkivo i izgraditi lijepu mišićnu masu, a uz to da naravno ne uskraćujem što tijelu ZBILJA treba u određenom razdoblju kako bih to postigla i kako ti kažeš ne osjećala se umorno i sve to uz određeni trening.. Negdje mi piše ide 2g proteina po kg, 2,5g ugljikohidrata i nezz koliko masti? drugdje da više proteina moram uzimati kako bih to postigla ali onda računica od 2g/kg i ugljikoh 2,5g/kg pada u vodu i ono ??? Confused svaa sam izgubljena sorry :(
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 10:29
Originally posted by classified classified wrote:

Mhmm, o tome sam bila čitala kako izračunati ali valjda sam toliko luda već da sad najednom ja bi odmah rezultate i konstantno se opterećujem 24satnim razmišljanjima o tome kako ovo kako ono, iako razum zna da ništa kvalitetno, zdravo i lijepo izgrađeno ne dolazi samo onako preko noći i bez truda i strpljenja, no unatoč tome uporno i uporno gubim fokus da to izgrađujem pomalo pa brljavim ><. Oću bit realna prema sebi koliko god mogu i priznam si to. Ne znam da li sam u prethodnim postevima spomenula da bih htjela dakle smanjiti masno tkivo i izgraditi lijepu mišićnu masu, a uz to da naravno ne uskraćujem što tijelu ZBILJA treba u određenom razdoblju kako bih to postigla i kako ti kažeš ne osjećala se umorno i sve to uz određeni trening.. Negdje mi piše ide 2g proteina po kg, 2,5g ugljikohidrata i nezz koliko masti? drugdje da više proteina moram uzimati kako bih to postigla ali onda računica od 2g/kg i ugljikoh 2,5g/kg pada u vodu i ono ??? Confused svaa sam izgubljena sorry :(

recimo definicija uzimaš 3gP  1.5.UH  0.5M

odradi reverse dijetu  dva mjeseca i na toj dijeti radi na masi jer je to baš vrime za masu i budeš li pametna i diciplinirana gubit ćeš salo. kad odradiš reverse opet slobodno odradi definiciju i onda češ biti preiskusna.jesi tu pa ću ti pisat dalje
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 10:36
zaboravija san napisat koliko uzimaš UH?



Edited by dena75 - 27 Studeni 2014 at 10:55
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 12:18
Originally posted by classified classified wrote:

Da, istina, i usput osjećala sam se pre-užasno svo to vrijeme na moru dok sam jela taj junk znajući da ništ dobrog ne pridonosim tijelu ali nisam si niti mogla bolje priuštit jer naime nismo niti friža imali -.-'' i onak sve je to muka bila prevelika.. a onda kad bi se zainatila da ne bih htjela nešt pojest e onda bi mi dolazilo slabo za što bi dobila jezikovu juhu od šefa -.-'' 

Kilaža je poslije mora se promijenila možd za 3 kg više nego što sam imala. (Sad sam naime 54/55kg) ii istina ovo što kažeš, jako je važno gledati odakle te kalorije dolaze, to je jedna od stvari koje sam naučila dobivši gastritis, ponekad si mislim da mi je došao kao i blagoslov jer možda nikad ne bih shvatila PRAVU važnost zdravog. 

Ovo što se tiče ponavljanja, npr vučenje na lat mašini 3 serije x 15 ii sa 14 kg (ako stavim na 20 već mi dođe preteško da bih uopće došla do 8 ponavljanja) :S dok za noge je malo drugačije skužila sam.. npr preša 3x15 ii mogu 40 kg pokrenut.. Čučnjeve radim također! ii mrtva dizanja ali njih nekako rijeđe ne znam zašt? >< ii što se tiče vježbi gornjeg dijela tijela uvijek kada u pon npr napravim jedno u petak bi možda se neke vježbe i nađu da ih ponovim iz seta kojeg sam radila u ponedjeljak ali ubacim i novih, ii zaboravih dodat za napravim po jedno 6/7 vježbi po treningu? Nedavno sam tek negdje izmjerila se i izvagala ii sad čekam i sama da prođe neko vrijeme da to opet napravim. Iako ne vjerujem da je preveć tog izmijenjeno :/ I istina je to što kažeš za kontinuiet da ga nemam, kad onak čitam čitam čitam tu po blogovima po stranicama ovim onim i pokušavam se domoć nečeg što bi mi odgovaralo da si NAPOKON složim plan vježbe kak Bog zapovijeda hah a vidim da mi ne ide i to me frustrira oduzima mi veselje u svemu tome. A što se tiče obroka nakon treninga, da li sam barem približno onome kako bi trebao izgledat? uvijek imam neki strah da onak, sad sam odradila vježbe i iako se strogo pratim u prehrani mislim si pa neću sad to opet vratit? pogotovo kad se treba dodat ugljikohidrata

Kužim, i ne brini, kako sam ti rekla sve je to rješivo sa dobrim treningom i prehranom, nije bitno što je bilo, shvatila si pouku ;) Nekad nam uvjeti nisu idealni, šta ćeš, nije kraj svijeta. Ali uvijek može bolje od najgoreg ;)

Hmmm, slabašno je to, treba tebi malo jači trening :) Da si kod mene ja bih te tjerala na tih 20 kg dok ne dodješ do 50 kg ;) Kao i preša.....štediš mi se malo ;)  Zbrčkano je to nekako, kao i prehrana. Pratiš li naše jelovnike tu?

Večera može biti proteinska, sa nešto masti ali mislim da bi ti sa malo uh-a bio bolji oporavak, pod uvjetom da se imaš od čega oporaviti ;) Nemaš se zašto bojati debljanja ako odradiš dovoljno intezivan trening. I ako se ostatak dana držiš reda, bitno je ono što ukupno pojedeš tokom dana. A nakon treninga tijelo najbolje reagira na hranu pa zašto ne iskoristit taj period ;)

Digni sve kilaže i prebaci se na 10-12 ponavljanja....za početak :) I mijenjaj malo vježbe, ako imaš 2 treninga gornjeg dijela ne ponavljaj iste. Odaberi drugu verziju, nedaj tijelu da se dosađuje. Promijeni i redoslijed mišićnih skupina, broj ponavljanja, tempo izvođenja....ubaci koji superset, ili triset,  odradi par tjedana 3 kružna treninga za promjenu, skuži ta mrtva dizanja ;) ......bit će ti puno zabavnije i s više rezultata ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
classified View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote classified Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 11:16
ajme kriste sve odgovorim i odem back sve odeee.. ugl ><

@dena75 malo mi je teško reći ti koliko točno uzimam ugljikohidrata kad do sad sam se uvijek bazirala na "portion size" :3 jedino kad bih otišla tjedan/dva unatrag i sve išla izračunat da vidim kako stojim jer vodim dnevnik onoga što pojedem i kad.. ili da jednostavno od sad idućih tjedan dana da krenem računat kako bi vidjela kako to izgleda na kraju. btw hvala ti puno na svim informacijama/savjetima! nekako ovako dok čitam i odgovaram na pitanja stvari mi postaju čišće i vraća mi se onaj stari polet ono "ajmo možeš ti to!" [jer iskreno ne da sam htjela odustati, to mi nikada nije bilo niti na kraj pameti da odustanem, ali istina je da sam bila već očajna i pomišljala sam tražiti imerovića ili gustina ili bilo kojeg dobrog treninga tražiti za plan treninga/prehrane, uplatit pare na račun i nek me vodi jer ja dalje ne da ne znam, znam stvarno dosta toga, samo taj mess u glavi me je smetao da nikako da rasčistim i posložim sve onako kako bi trebalo izgledati da bih postigla to što želim] zato hvala puno! cijenim svaki savjet Smile

@gym_girl razumijem da... umm mislim i ja da bih trebala malo više se opustit i ono dok sam čitala gdje si napisala ako mogu više od 2/3 ili više ponavljanja napravit zašto stati? mislim da sam što se tiče toga isto griješila, previše razmišljam o nečemu poslije za nekog tko nešto toliko želi, nije li? nek budem realna sad sa sobom. btw neki dan kad sam bila u teretani sjetila sam se uslikat svoj plan treninga kako bih ti pokazala raspored koji su mi oni sastavili [od kojega sam odustala :S] evo: http://oi59.tinypic.com/34qqljk.jpg pa što ti misliš o njemu? ja bih više vježbi i za core i za noge također. 

jelovnike pratim ne samo ovdje već i po nekim stranim stranicama, kako bih dobila ideje da se malo poigram sa svojom hranom i ne jedem stalno jedno te isto, neke ideje za zobene, međuobroke i tako... što se tiče obroka poslije treninga, misliš trebala bih dodati ugljikohidrata? jer obično opcije su mi: posni sir (koji si znam začiniti bijelim lukom u poslijednje vrijeme hehe ionako ne idem nikud da bježe od mene :P), neko povrće npr kelj pupčar dinstani sa mrkvom i pileća prsa, salata, ili bjeljanjci kuhani sa (2/3) krekera rižina + pikovom bezglut. šunkom i tak ugl. to mi zna bit za večeru kad mi već bude prekasno da između imam još jedan obrok kao poslije treninga pa onda večera. 
[također zahvaljujem puno na svim info, savjetima, uloženom vremenu na odg. i svemuSmile
Fall seven times and stand up eight
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 17:14
Originally posted by classified classified wrote:

ajme kriste sve odgovorim i odem back sve odeee.. ugl ><

@dena75 malo mi je teško reći ti koliko točno uzimam ugljikohidrata kad do sad sam se uvijek bazirala na "portion size" :3 jedino kad bih otišla tjedan/dva unatrag i sve išla izračunat da vidim kako stojim jer vodim dnevnik onoga što pojedem i kad.. ili da jednostavno od sad idućih tjedan dana da krenem računat kako bi vidjela kako to izgleda na kraju. btw hvala ti puno na svim informacijama/savjetima! nekako ovako dok čitam i odgovaram na pitanja stvari mi postaju čišće i vraća mi se onaj stari polet ono "ajmo možeš ti to!" [jer iskreno ne da sam htjela odustati, to mi nikada nije bilo niti na kraj pameti da odustanem, ali istina je da sam bila već očajna i pomišljala sam tražiti imerovića ili gustina ili bilo kojeg dobrog treninga tražiti za plan treninga/prehrane, uplatit pare na račun i nek me vodi jer ja dalje ne da ne znam, znam stvarno dosta toga, samo taj mess u glavi me je smetao da nikako da rasčistim i posložim sve onako kako bi trebalo izgledati da bih postigla to što želim] zato hvala puno! cijenim svaki savjet Smile

@gym_girl razumijem da... umm mislim i ja da bih trebala malo više se opustit i ono dok sam čitala gdje si napisala ako mogu više od 2/3 ili više ponavljanja napravit zašto stati? mislim da sam što se tiče toga isto griješila, previše razmišljam o nečemu poslije za nekog tko nešto toliko želi, nije li? nek budem realna sad sa sobom. btw neki dan kad sam bila u teretani sjetila sam se uslikat svoj plan treninga kako bih ti pokazala raspored koji su mi oni sastavili [od kojega sam odustala :S] evo: http://oi59.tinypic.com/34qqljk.jpg pa što ti misliš o njemu? ja bih više vježbi i za core i za noge također. 

jelovnike pratim ne samo ovdje već i po nekim stranim stranicama, kako bih dobila ideje da se malo poigram sa svojom hranom i ne jedem stalno jedno te isto, neke ideje za zobene, međuobroke i tako... što se tiče obroka poslije treninga, misliš trebala bih dodati ugljikohidrata? jer obično opcije su mi: posni sir (koji si znam začiniti bijelim lukom u poslijednje vrijeme hehe ionako ne idem nikud da bježe od mene :P), neko povrće npr kelj pupčar dinstani sa mrkvom i pileća prsa, salata, ili bjeljanjci kuhani sa (2/3) krekera rižina + pikovom bezglut. šunkom i tak ugl. to mi zna bit za večeru kad mi već bude prekasno da između imam još jedan obrok kao poslije treninga pa onda večera. 
[također zahvaljujem puno na svim info, savjetima, uloženom vremenu na odg. i svemuSmile

misliš više ne zanimaš nikoga hahaha... ne boj se 

to kako jedeš to mi je poznato "portion size method"  bill phillips
gledaj za početak bi ti savjetova da vratiš metabolizam u prvobitno stanje i to ti traje dva miseca. pusta prejedanja,gladovanja definicije uspori naš metabolizam  na 40% i da nismo toga svjesni.znači mi ga tribamo dovest na 100%.jedan put sam na forumu napisa da ću u misec dana čuda napravit šta se tiče topljenja sala....dobro je neću dalje.šta napravit?
zamislimo  da si završila definiciju(1700kalorija) znači vraćamo metabolizam u prvobitno stanje to je trenutak za radit masu(anabolno stanje tijela,osjetljiva na inzulin http://shop.teretanavijesti.com/dnevni-clanci/shop-mix/175-6-naina-kakko-iskoristiti-insulin-za-mravljenje-a-ne-debljanje    pročitaj link  OBAVEZNO)

znači definicija 3gP  1.5UH  0.5M  =  55kg x 3gP  = 165P x 4kcl  =660 kcl
                                                                   55kg x 1.5UH  =82.5UH x 4kcl =330 kcl
                                                                   55kg x  0.5M  =27.5M x 9 =247.5kcl
                                                                   TOTAL=1200x1.4TDEE =1700 kcl

Tvoj TDEE znači ukupna dnevna energetsak potrošnja(imašTDEEpa računaj) 2200 kcl idealno za radit masu i mi moramo doći do toga. prvi korak smanjit za 10%P a dodat UH za 40%(82.5UH x 1.40=115.5UH) i masti za 10%(27.5x1.10=30.25M) prvi tjedan, sljedeći tjedan dodat UH 10% i masti 5%, pa opet 10%UH i masti 5% i tako do 8 tjedana.Ode nema  CHEAT DAYA LOLLOLLOLCardio radi sa pulsmetrom 30 minuta puls 60-70% otkucaja najbolji 65%otkucaja(30min u toj zoni) 2 x puta tjedno.Budeš li diciplinirana gubit češ salo a dobivat mišiće. jednim udarcem dvi muhe.Budeš li dobivala salo smanji malo onda UH i M. Kad vratiš tih 2200 vidit češ onda na lat mašini ti tvojih 20 kg i 8 ponavljanja(power).E sad ako budeš opet htjela definiciju držat češ se ovih brojeva malo poviše i vidit češ brzine.Kad završiš definiciju nema naglih UH bombardiranja.Opet sve iznova i onda možeš biti na clean bulkingu.to ti je to. šta se tiče vježbanja nemoj uvik iste radit za jednu grupu(ramena recimo) uvik imaj planA i planB i rotiraj i ja bi ti preporučija piramidalno dizanje(sutradan ajme).ako te budu zanimale kontrakcije radit ?možda znaš možda ne znaš neću dalje.

PS:eto zašto se dobije salo.kažu yoyo efekt.pa je.ko žuri vrat lomi.istina.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.