New Posts New Posts RSS Feed - muke po prehrani :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

muke po prehrani :(

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 13:38
Čitajući komentare na blogu "the cheat day" vidim da vecina nas na forumu djeluje poput robota kad je prehrana u pitanju. Jedini uzrok tome je ljudska egzistencija, odnosno naš nagon za preživljavanje, da što dulje ostanemo na dragoj nam Zemlji. Nažalost egzistencija ovisi i o psihickom stanju, na kojem sam ja dosta "feilao" i to slušajući razne "pametne" autore (ima i iznimaka, ali ih je jako malo) kojima je glavni cilj nazalost bila zarada i popularnost.
Ne kažem da bi se svi sad trebali ubijati u "janku" svaki dan kako bi dokazali da nismo više ovisni o prehrani, jer statistika pretilosti nam kao naciji i neide baš u prilog ;)
Većini nas ovdje se teško odvići od "hrane smeća" (koja god ona bila) jer nam je nametnuta od kada znamo za sebe.
Nažalost izgubili smo pravi osjećaj za prehranu, barem ja i sada ga pokušavamo vratiti uvođenjem nekih novih pravila zdrave prehrane slušanjem polupismenih, ali ispada pametnih ljudi jer i dalje fino zarađuju na nama.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 13:46
... sto se mahunarki tice, probao sam s namakanjem i ostalim zacinima, ali nista previse uspijesno.
uglavnom ih sa zitaricama mijesam (u manjoj kolicini), ali ako mi i dalje budu smetale neznam, morati cu naci neakvu alternativu.
na pamet mi je pao test intolerancije namirnica, ali i to mi "smrdi" na prijevaru.
zanimaju me iskustva onih koji su se podvrgnuli ili pak stavovi onih koji vise znaju.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 13:57
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

... sto se mahunarki tice, probao sam s namakanjem i ostalim zacinima, ali nista previse uspijesno.
uglavnom ih sa zitaricama mijesam (u manjoj kolicini), ali ako mi i dalje budu smetale neznam, morati cu naci neakvu alternativu.
na pamet mi je pao test intolerancije namirnica, ali i to mi "smrdi" na prijevaru.
zanimaju me iskustva onih koji su se podvrgnuli ili pak stavovi onih koji vise znaju.

prijatelju moj tvoj problem je nervoza želuca grop koji se stvori u gornjem dijelu.to se i meni desilo šta si napisa .kad me cura ostavilatih dva miseca san bija mrtav. ako si sad pod stresom nađi neku zanimaciju, trči, gledaj komedije više se druži a nikakva ti prehrana neće pomoć jer znam sam kad nemaš apetita
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2014 at 13:45
ima i u tome istine, a ima i u tome da nisam previse tolerantan prema mahunarkama, uvijek su me nadimale.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2014 at 14:49
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

Čitajući komentare na blogu "the cheat day" vidim da vecina nas na forumu djeluje poput robota kad je prehrana u pitanju. 

I ne samo prehrana Smile Ljudi su zbunjeni i nekad imaju previše povjerenja, pogotovo u one koji dobro izgledaju pa se kao podrazumijeva da nešto i znaju. Koliko smo već puta spomenuli dobar marketing, sad već nadmašuje svježi sir i zobene :)

Ma znaš šta, iznad svega toga je strah. Ne znam zašto je taj nizak bf postao pravilo, ali većina kao da ne postoji dok ga ne postigne. Pa nećeš ni isprobavat nešto što se naveliko ne propagira jer ćeš preko noći ispast iz tog izripanog vagona, tako bar piše, ne.....određena hrana se demonizira, neka druga se veliča. Nema sredine više u ničemu valjda.

Meni je najveći mir donijelo to što sam se otkačila od svega toga, radi koga da se mučim nečim što mi nije prirodno? Radi ljudi u prolazu? Nekad mislimo da smo centar svijeta, a nitko nas ni ne vidi. Psiha je tu pokretač svega. Kad to središ sve dalje dolazi prirodno.

Što se napuhavanja tiče, svakog nešto drugo muči. Nekog mliječni, nekog te mahunarke, nekog obična jabuka ili banana....ako ništa drugo ne pomaže, jednostavno eliminiraš ili dobro tempiraš da ti ne smeta kad nebi trebalo :)

Jeli stanje sada išta bolje sa apetitom?










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2014 at 14:55
Originally posted by fpotter fpotter wrote:

.
na pamet mi je pao test intolerancije namirnica, ali i to mi "smrdi" na prijevaru.
zanimaju me iskustva onih koji su se podvrgnuli ili pak stavovi onih koji vise znaju.


I meni, i bilo je negdje da su kod iste osobe 3 različita testa pokazala drukčije rezultate Smile

Svatko ima nešto što mu tijelo baš ne tolerira ali sam uspjeh tih testova više polažem drastičnom micanju kalorija iz prehrane (jer se uglavnom eliminiraju žitarice) i malo većom pažnjom na unos hrane općenito nego ičime drugim.....možda griješim. Uostalom, tu eliminaciju i sam možeš odraditi, na način da si sam malo istražiš što bi ti moglo smetati tako da izbaciš određene namirnice na koji tjedan i pratiš promjene. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2014 at 23:26
Da, strah... ispada da se danas bojimo biti "svoji" i dopuštamo da naše fizičko i psihičko stanje ovisi o raznim trendovima i tuđim, nažalost, u više slučajeva netočnim mišljenjima iza kojih se obićno krije slava ili novac. Oped nažalost, iskusio sam to na svojoj koži i nadam se da se neće ponoviti.

Što se probave i apetita tiče, malo je bolje i nadam se da će polako sve sjedati na svoje mjesto. Shvaćam da je dobar dio problema u mojoj glavi jer ne kaze se uzalud: "um je poklon ili kazna". 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2014 at 19:21
Sviđa mi se kako razmišljaš, još samo da to doživiš kako treba na osobnoj razini :) Ne trebamo se prilagođavati očekivanjima ni onih najbližih ako su ta očekivanja miljama daleko od našeg srca, a kamoli tek onih koje srećemo putem....ili ih oupće ne vidimo. 

Koliko god. imaš? 

Drago mi je da stanje polako popravlja....ja mislim da tijelo samo treba naviknuti na normalan unos hrane i srušit te barijere u glavi. Poklon ili kazna kažeš? Pa....ti biraš Wink



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2014 at 22:58
imam skoro 23, a osjećam se kao da imam puno više iako neznam zašto
da, pretočiti razmišljanja, odnosno "doživjeti ih na osobnoj razini" kako vi kažete je malo teže nego mislimo, inače nitko od nas ne bi imao problema
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 13:14
Obrnuto od mene, ja imam 29 pa se osjećam mlađe Big smile ali kužim što hoćeš reći....po razmišljanju bih se mogla poistovjetiti s tim mada to čak nema ni veze sa godinama.

Nego, ti to meni sa vi? Ne ne, molim te, odmah da to rješimo, nikako da se naviknem na to i ne znam da li ću ikad, poštovanje se ionako osjeti po nečem drugom Smile

Mogli bi mi tu sad razvezati jednu filozofsku raspravu oko svega :) no ja sam u biti htjela reći da dok ti sam ne shvatiš ono što govoriš na način da to doživiš iznutra i iskreno prema sebi (a ne samo kao neko razumsko promišljanje - "pa da, mi primamo tuđa mišljenja i trendove umjesto da smo svoji i tako to...") uvijek ćeš voditi iste ili slične bitke - ili bar dok se ne uhvatiš nekog drugog posla pa ti sve ovo postane manje bitno :) Svi mi razmišljamo na taj način da je nekad stvarno glupo zamarati se oko svakog zalogaja i da to nije smisao života pa opet upadnemo u neku poludepresiju kad vidmo višak masti na sebi Smile Jedno je znati, drugo je živjeti nešto, baš ono...živjeti tu filozofiju, neke opuštenosti i dopuštanja samom sebi da budeš to što jesi....kužiš što pričam ;)

A zapravo je poanta baš u tome...jer kad si dopustimo biti ono što moramo biti onda i sve drugo postane lakše - odjednom se i prehrana slaže i volja za treningom dolazi....sve puno lakše nego kad smo se borili sa sobom. Borbe, žrtve, odricanja i sve te drame ostavi ovim ufuranim amerima, ko zna koliko je od njih realno sretno unatoč toj kao savršenoj vanjštini :)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 16:59
likeThumbs Up
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 19:13
Wink

Prošla sam toliko bitki sa sobom da totalno razumijem svakoga....ali i znam kako izgleda ova druga strana kada furaš svoj film i napokon odahneš, a čak i ne moraš žrtvovati formu zbog toga Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.