New Posts New Posts RSS Feed - Bodyweight trening i mrtvo dizanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bodyweight trening i mrtvo dizanje

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2014 at 23:40
kao progresija, bolje, neurološki je iz pogleda stabilizacije lakša, pa onda ideš na težu, kad ti svaka jedinica drži, Dedlift za zagrijavanje počmeš sa 2 noge,snimiš uzorak pokreta pa se prebacišna 1 leg dedlift i 2 ruke, pa 1noga druga ruka, pa drugaruka ispružena iznad ramena i dodiruje pod u najnižem položaju.U tom slučaju mala težina u ruci. i obavezno probaj tripod vježbu, piši kak ide, zdjelica ostaje u ravnini tijela, ne diže se visoko, već popio pivu i tabletu pa reško pišem
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 00:06
Da,bas nisam razumio kojim redom sta...koliko bi onda to bilo zagrijavanja,radnih serija...mslo mi komplicirano izgleda...tripod budem probao sutra napravit pa javim kak je proslo...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 12:33
Inaće meni je ova verzija,znači gdje radim jednu stranu i na toj strani držim bučicu je nekako najlakša za izvodit od ove druge koja je dvoručna sa šipkom,uglavnom ovo na prvom videu mi je lakše nego ovo na drugom...

http://www.youtube.com/watch?v=DGavj41F_Cs

http://www.youtube.com/watch?v=oTtnlivWJJQ
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 14:41
po meni hermann ne radi dobro jer u nekoj mjeri radi rotaciju tijela. A mislim da je za tebe bolja verzija pravog hip dominant pokreta nego rdl-a, nešto kao ovo
link ali ponavljam, ne znam te i nisam u tvojoj koži, a možeš i ovo sa dvoručnim, manje ploče radi visine. Kao što rekoh, prvo malo opterećenje da osjetiš i naučiš pokret, a i poslije nema previše smisla ovdje ići na maks težine, dodatno, kod mišića oko kralježnice i općenito stabilizatora, tupsoni ne spominju da je izdržljivost barem jednako važna koliko i snaga,po meni i više,npr možda netko osjetno jači od tebe ne bi mogao te dijelovi što si pisao odnijeti na tavan, nego bi se skljokao na pola puta, jeli? A sa lošim pokretom ovakve vježbe je bolje NE raditi, dugoročno ovo nije bezazleno kao biceps pregib zbog hrpe razloga. bježim na put i nema me nekoliko dana.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 15:31
Ma pokrete ja znam,od kad idem u teretanu,počeo sam od početka,ima već 2-3 godine,razne varijacije jednonožnog deadlifta...budem još razmislio i vidio kak ću složit ponavljanja i serije,najjednostavnije bi mi bilo da idem progresijom kao i ostale vježbe u programu,čisto da mi taj dio tijela ne zaostaje...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 15:35
Budem se snimio kak radim vježbu koju odlučim uzet pa uploadam da vidiš jel je ok,radim razne jednonožne deadliftove već 2-3 godine i zasad nisam imao nekih zdravstvenih problema zbog njih,bar ne koliko ja osjetim...ako budem i radio nešto krivo još par tjedana nije valjda toliki problem...ti dok dođeš opet na forum budeš prokomentiro...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2014 at 11:41
Probao sam složit nešto sa tim deadliftom u ove dane kad imam bodyweight ali ipak mislim da bi mi taj dan to bilo previše vježbi pošto radim već progresije čučnjeve,sklekove,sklek u stoju narukama,veslanje,zgibove,hanging leg raises i plankove tj. već imam 7 vježbi...mislio sam probat da odradim rumunjsko mrtvo(obično na dvije noge),malo veća kilaža u 3x5-8 shemi pa onda preć na one leg deadlift sa jednoručnim utegom(lakše mi je nego šipka) kako mi je iver preporučio 15-20 ponavljanja i trening završit sa suitcase deadlift sa šipkom,isto sam mislio malo teže sa 3x5...možda poslije toga otić malo na polje i odradit par sprinteva ili na biciklu neki finisher jer sam primjetio mi sprintanje i visoki intenzitet na bicu dobro pogodi zadnju ložu...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2014 at 18:15
Budem probao ipak sa dodavanjem neke varijacije deadlifta svaki dan bodyweighta kao prvu vježbu...u ponedjeljak ću radit normalni dvoručni rumunjski deadlift 3 serije po 5-8 ponavljanja,uzet ću neku kilažu sa kojom mogu ići dosta teško a da ipak nebude nikakvih problema i da forma ne dođe u pitanje,u srijedu ću radim one leg deadlift sa jednom bučicom(bučica u ruci na istoj strani koju nogu radim),radit ću 15-20 ponavljanja kako je iver preporučio,ipak na 15 ponavljanja je lakše napravit grešku pa ću krenut lagano a u petak ću radit suitcase deadlift sa šipkom,malo veća kilaža 3-5 ponavljanja...mislim da ću tak sve ravnomjerno pogodit i odradim,i snagu i izdržljivost...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 18:27
Evo video kako radim Single leg deadlift,jel forma ok ili trebam nešto popravit?
https://www.youtube.com/watch?v=1o2Ugd-sSCk&feature=youtu.be
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2014 at 18:34
Evo i rumunjsko mrtvo
https://www.youtube.com/watch?v=AreLVLHPlXw&feature=youtu.be
Suicase deadlift
https://www.youtube.com/watch?v=aDt0vaLpDYQ

Šta treba popravit?


Edited by Tancho - 30 Listopad 2014 at 18:37
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 22:45
tvoj single leg deadlift je s.leg romanian, bar meni tako izgleda, i čini mi se da zaokreneš zdjelicu prema gore kad se spuštaš. Probaj suprotnom rukom...
kod dvoručnog rum. kralježnica ne bi trebala imati pomak, pokret ide iz kuka, koliko ide, bez forsiranja. Čini mi se da za svoje mogućnosti ideš preduboko i savijaš kralježnicu.
kod suitcase, imaš dugačke noge, i u donjem položaju se saviješ malo uvijek da uteg spustiš na zemlju. i samo se ispravi, ne glumi one sa youtube-a da se savijaš natrag, čini mi se da ti ramena odu iza peta. Možda za početak i da ne spuštaš pri ponavljanjima uteg do kraja. Nemoj držati glavu kao da se gledaš u špigl.
I za sve ove drži napet core, stisni i trbuh ko da očekuješ udarac, lakše je i položaj kralježnice kontrolirati mnogima tako, možda i tebi. Drži i latisimus napet.
   
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 10:28
Hvala...sto se single leg tice,neznam...koliko vidim za romanian single leg se uteg ne spusta skroz na zemlju nego je u zraku...ja skroz spustim na pod...stvarno nisam siguran posto za taj one leg deadlift ljudi pisu razne nazive...nadem par videa gdje pise ista stvar a potpuno drukcije izvode...
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 14:35
Tancho, svaka vježba ima hrpu varijanti, a ovisi još i o težini opterećenja. stiff legg deadlift ili romanian sa malom težinom uglavnom isteže biceps femoris tj harmstringse,pa ljudi rade i sa povišene platforme, a sa velikom težinom jača gluteuse i leđa,manji je opseg pokreta, pa itd... A običan one leg dl sam ti gore stavio link, jeam ja bedast ili ti ćorav. Kako kod tebe nisu u pitanju sportske performanse nego rekreativno vježbanje, vježbe se prilagođavaju osobi a ne osoba vježbanju, i graditi "funkcionalnu" snagu na krivo ili disfunkcionalnom pokretu je krivo... No kao što rekoh, nisam ti i ne znam te,pa radi što osjećaš da ti je dobro i napreduješ,odgovara tvojem stanju i konstituciji, stvarno nemam vremena za hrpu objašnjenja, sorry, ne stignem ni svoje stvari rješit. Nisi rekao kako ti ide tripod, a ako to ne možeš pravilno napraviti do izravnatog trupa i zadržat npr deset sekundi, onda ti DL još nije rježenje za jačanje leđa koliko god mogao podići, znaš i sam da je lanac jak koliko i najslabija karika.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 15:09
Lagano mi je radit tripod,probao sam sad vidit koliko mogu izdržat u tom položaju i držao sam malo duže od 10 s samo da vidim jel mogu,u čarapama sam na parketu radio pa mi je malo klizavo...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2014 at 13:33
Probao sam radit ove bw treninge sa još dodanim mrtvim dizanjima i vidim da pri kraju treninga počinjem dosta gubit na snazi,puno više nego prije dok nisam stavio mrtva dizanja prije bw-a...tako da ću morat odvojit i radit bw sam a jedan dan posebno trening samo sa mrtvim(rumunjsko,one leg i suitcase varijacije)...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.