New Posts New Posts RSS Feed - Pitanjce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanjce

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 18:27
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Ok,znači uzimanje proteina za sad mogu zaboravit...i počet jest više,i trenirat više. Krećem
Ma moizes uzeti proteine, ali nisu obavezni.
Ja ih imam trenutno, ali da ih i nemam, ne bi mi napravilo neku razliku.
Imam ih jer mi je ponekad ok popiti ih ili napraviti neki lazni desert od njih, a sad, da li su prijeko potrebni, pa ne bi bas rekla da jesu. U prijevodu, mozes ih kupiti, ali i ne moras. Nadam se da si skuzila kaj sam htjela reci TongueSmile
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 18:47
Kupi proteine s okusom, whey i možda casein i uzmi okus koji najviše voliš. Zašto bi ti mršavljenje bilo teško ako može biti lagano. Kad ti se hoće nešto slatko, makneš jedan shake sa zanemarivom količinom ugljikohidrata i masti, plus uneseš proteina i kalcija, a jedno i drugo ti treba da postigneš svoj cilj.

I neovisno o proteinima, sredi malo prehranu, ovo što ti radiš svom tijelu je protivno ženevskoj konvenciji i ako tako nastaviš izručit ćemo te u Haag. Moraš jesti, i imat kvalitetnu prehranu. Špeka oko struka se nećeš riješit izgladnjivanjem već kvalitetnijom i uravnoteženom prehranom.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 19:16
da zapravo prosirim svoj post (danas sam stravicno neelokventna ) - dakle, ne svidja mi se kad netko kaze da se proteini MORAJU uzimati, isto tako nije mi ok kad se kategoricki govori da se NE MORAJU/NE TREBAJU/NE SMIJU uzimati.
Basically, ne mora se nista, samo umrijeti (i ustrajati :D). al opet, pa nije to otrov ili ensto gore.
Smatram da su kao takvi ok jer imaju malo kalorija, uglavnom odlican sastav i stvarno olaksavaju pimplanje oko obroka ponekad. Da ne kazem koliko su korisni kada se uzelis slatkoga (ovo sto Goran kaze, iako ih ja ne pijem, vec radije kad mi dodje na slatko izmjesam sa sirom i stevijom i vocem i slicno pa pojedem kao desert, ili slicno nesto)
Uglavnom, defintiivno prehranu srediti prvo, mozda uzeti onda neko malo pakovanje za probu pa da vidis uklapaju li ti se uopce u plan. Ako da, onda nastavis, ako ne, prestanes ih kupovati i gotovo.


Edited by bejb - 02 Rujan 2014 at 19:17
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 21:49
Haha nemojte u Haag :D
Ok sve mi je jasno,hvala na savjetima :) ...danas sam već malo tu hranu povećala,i odradila trening...i osjećam se super. A proteine sam mislila kupiti baš radi toga što kažete...da ih umutim s nečim kad mi dođe želja za slatkim...a i mislila sam ih možda uzimati nakon treninga? Zato što mi trening nije uvijek u isto vrijeme,i ponekad mi se desi da mi od treninga do sljedećeg obroka prođe jako puno vremena (npr. sat vremena nakon ručka odradim trening i onda ne mogu opet jest,jer nije vrijeme)pa sam mislila da si to zamutim nakon treninga pa da ujedno bude i neki međuobrok...je li to ok,ili imate neki bolji prijedlog?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 22:49
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Haha nemojte u Haag :D
Ok sve mi je jasno,hvala na savjetima :) ...danas sam već malo tu hranu povećala,i odradila trening...i osjećam se super. A proteine sam mislila kupiti baš radi toga što kažete...da ih umutim s nečim kad mi dođe želja za slatkim...a i mislila sam ih možda uzimati nakon treninga? Zato što mi trening nije uvijek u isto vrijeme,i ponekad mi se desi da mi od treninga do sljedećeg obroka prođe jako puno vremena (npr. sat vremena nakon ručka odradim trening i onda ne mogu opet jest,jer nije vrijeme)pa sam mislila da si to zamutim nakon treninga pa da ujedno bude i neki međuobrok...je li to ok,ili imate neki bolji prijedlog?
Ok je. Kad sam prvi put se uhvatila fitnessa, pila sam whey sa zlicom glukoze nakon treninga utezima i funkcioniralo je ok.
Danas sam pak malo drukcija, nekako bi radije pojela bananu ili neki drugi carb nakon treninga, ne mora bas biti glukoza.
Stovise, cesto je to samo whey bez ikakvih carbsa - i isto mi je ok. A cesto i nista LOL
Uglavnom olaksaj si maksimalno, bez komplikacija, probaj i vidi kaj ti pase. Opcenito nije losa ideja nesto pojesti nakon treninga.. u kobinaciji carbsi+protein (masti tu nemaju neke koristi) ali ako nekad ne stignes, nis se strasno nece desit :) bitno da postoji neka konzistencija.

Bravo na povecanju hrane. Uzasno je bitno da ne jedes premalo (iako u nekim fazama u buducnosti spontano vjerojatno i hoces), no generalno se pazi toga jer ce te odvesti u pregladnjelost, a to u kombinaciji s problemom kojeg imas stvarno nije bas najbolja opcija. Been thereSmile


Edited by bejb - 02 Rujan 2014 at 22:52
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 11:21
Onda ću tako napraviti,jer nekako imam potrebu da jedem nakon treninga pošto me strah da mišići neće dobit ono šta trebaju i da neće rast ili najgore od svega da ih počnem gubit. Od toga strahujem jer mi se to već jednom dogodilo kad sam imala 77 kila,i smršavila sam na 53,naravno ne na zdrav način...nisam žderala ništa i trenirala sam ko glupača i to ne s utezima kao sada nego sam forsirala kardio i trčanje skoro svaki dan...i dogodilo mi se to da ja jesam smršavila i bila sam tanja,ali je salo ostalo. Izgledala sam ko neka vreća. A sad kad sam vratila nešto kila,jesam deblja...ali izgledam daleeeeko bolje nego tada. I sad mi je cilj opet smršavit,ali ovaj put kako treba. Zato sad upijam sve savjete koje dobijem,i prije nego išta krenem prvo dolazim tu po odobravanje XD jer me strah da mi se ne dogodi opet ista stvar. Tako da sam već počela više jest,treniram 3x tjedno,a sa psom svaki dan šetam sat-dva. Nadam se da će ovaj put to biti to :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:09
Pozdrav evo da se uključin malo...pa normalno da NE MORAŠ uzimat proteine, ali to ne znači da ti ne mogu pomoć da postigneš bolje rezultate...Mjerica proteina (osobno uzimnan 30g) ima 90-110 kcal ovisno o tome koliko je čist (ako ga piješ s vodon ovo vridi, ako sa mlikon triba dodat i kcal od mlika)...Proteini ti kod kalorijskog deficita pomažu da ti se mišići manje troše tj. kad mršaviš da gubiš manje mišića nego šta bi to bilo da uopće ne unosiš proteine...Dok kod suficita ti mogu pomoć u izgradnji mišićne mase...Fala Bogu da ako ih konzumiraš u okviru normale i svoje kalorijske dnevne potrebe da nećeš od njih se debljat, to su gluposti...Po prvon postu ti tvoji prijatelji koji su u teretani ko da piju cili dan samo whey i rast šta su pi.... Moj savjet je ako imaš novaca za trošit mož uzest proteina jer su korisni, al nije nužno... Mršavljenje i debljanje jedino i isklljučivo ima veze sa količinon hran ekoju unosimo i aktivnostima kojima se bavimo...Također kad si izračunala BMR jesi pomnožila sa koeficijentom za aktivnost (varira od 1.3-1.9 ovisno koliko si aktivna tokom tjedna, nađi na internetu kojoj skupini pripadaš i pomnoži svoj BMR sa tim i to ti je onda realna dnevna potreba za unosom kcal). Također ti nije dobro biti u vječnom deficitu jer kad organizmu konstantno fali hrane to dosta uspori metabolizam pa je onda teže i mršavit...moja preporuka je da ako si dugo u deficitu da uzmeš tjedan-dva pauze i počmeš jest normalno, pa čak i malo više nego šta ti je dnevno potrebno čisto da ubrzaž metabolizam i pustiš organizam da se regenerira malo, pa onda kasnije nastavi sa mršavljenjem (e i da deficit nemoj da ti bude veći od 500kcal na dan, npr ako ti ispadne da dnevno trebaš unosit 2000kcal da bi ostala na istoj težini ti unesi min. 1500kcal kod mršavljenja, sve ispod toga je jako loše za organizam, brže ćeš možda mršavit kratkoročno ali dugoročno je jako neisplativo)
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:42
Iskreno,i nemam baš novca za trošit,zato više i ne mogu ići u teretanu nego treniram doma (homemade utezi XD). I da uspijem izdvojit novac za proteine ne bi ih mogla koristit stalno,jer si ne mogu to stalno priuštit. Tako da razmišljam možda bolje nikako.Iako bih voljela jer ovo shvaćam dosta ozbiljno,i jako mi je važno. Vidjet ću. A što se ishrane tiče...po nekoj svojoj računici sada unosim oko 1200 kcal. BMR mi je 1440, a TDEE 1986,ali meni je metabolizam ionako već usporen od izgladnjivanja prije,tako da me strah ić preko tih 1200,to mi je dosadašnji maksimum. Možda da pomalo dodajem hranu,svaki tjedan malo više,možda bi ga tako malo ubrzala.
I ne znam da li mi je trening 3x tjedno za sada dovoljan (kombinacija aerobno,anaerobno)? Razmišljala sam da možda na dane bez treninga idem trčati ?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:51
Jedi 1500.
Ja sam svojedobno bila probala s 1200 (uz dosta intenzivne treninge rekreativnog kickboxa) i pukla sam nakon mjesec dana.
Da, vidjelo se, da mrsavila sam brze neg sad, al djaba mi kad sam pregladnila i mjesec dana poslije sve vratila + nakupila vode i svakakvih cuda.

Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 17:54
Ponovit ću:

1. ako ti je TDEE 1986(cca 2000kcal) onda nemoj ispod 1500kcala unosit u sebe
2. baš zato šta ti je metabolizam spor moraš ga ubrzat...moja ti je preporuka da krenes postebeno i kroz tjedan dana povecaji svaki dan po recimo  150 kcala tako da nakon tjedan dana ce ti doc unos na nekih 2250kcala sta je samo 250 vise od TDEE...zatim još 4 dana unosi po 2200kcala i onda nakon ta 2 tjedna moš krenit opet sa deficiton i to ne manje od 1500kcala unosit al opet postebeno smanjuj po 100kcala i kroz 5 dana ces doc na 1500kcala...
3. ne moj se bojat kalorijskog viša šta san ti sugerira da unosiš tjedan dana, nužan je da bi ubrzala metabolizam, a realno kako je 1kg masti = 7000 kcala kroz ovi period ti neš unit niti 1500kcala viška pa sama računaj koliko je to "opasno"... Viruj mi nemoš si napravit nikakvu štetu povećanjem unosa kalorija kroz 2 tjedna od ćega će samo par dana bit priko dopuštene dnevne doze, dapače vidit ćeš dugoročni dobitak kad ti se ubrza metabolizam i kasnije ćeš puno lakše skidat kile...Organizam jednostavno ne podnosi dugoročni deficit da ne reagira na njega nekako, zato ljudi i "udaraju o zid" tokom mršavljenja nakon nekog vrimena...
4. šta se tiće treninga komotno povećaj još 2 dana sa aerobnim (neki kardio tipa trčanje ili bicikla, bilo šta)... iako 3 dana tjedno su ok pod uvjeton da je to kvalitetno odrađeno, al kad je trening u pitanju još malo ti neće naškodit ako imaš vrimena i volje, dapače :)
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 17:55
Također šta bejb kaže, kad previše brzo mršaviš to će ti se isto tako brzo vratit, triba imat strpljenja kod tih stvari, ne ide ništa priko noći...idealno bi bilo da 2-3kg misečno se mršavi, sve priko toga je previše...

P.S.

Svaka ti čast za ovih 1200kcala ja to osobno unesen tokon jednog malo jačeg obroka, cili dan na tome nabi izdrža duže od 2-3 dana ako i toliko :D


Edited by pomalo_stari - 03 Rujan 2014 at 17:57
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 18:37
Ok,onda ću jest malo više,ali ću i trenirat više. Kod trčanja..koliko dugo da trčim? Inače bi trčala 30-40 minuta. I koliko dugo "smijem" biti u deficitu a da mi se metabolizam ne uspori?

Ahaha vjeruj mi da nije ni meni lako,često puta ne mogu spavat na večer jer sam gladna XD
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 23:13
Pa ovisi koji ti je tempo trčanja, 30-40 min mi se pari ipak malo puno pogotovo ako želiš smršavit možda ti je ipak bolje HIIT u početku recimo 10 min onda samo dodaješ kako budeš mogla- to ti je npr počmeš minut lagano pa onda po minute šprint šta brže moš, pa onda opet minut lagano po muinute šprint i tako koliko puta moš al za poćetak su 3 serije toga skroz ok pa kad osjetiš da moš više smao povećaj broj serij...

P.S.

za metabolizam da se ne uspori sad baš ne znan točno al svakako probaj ne više od 3-4 miseca s tin da bar svako 10 dana ubacis cheat day


Edited by pomalo_stari - 03 Rujan 2014 at 23:14
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 23:53
Super,iskreno..to mi se i više sviđa od običnog trčanja. Više volim kratke,brze ali teške treninge,da se oznojiš ko budala...više nego ono kad 2 sata radiš a ni kapi ne pustiš. A glupi cheat (neplanirani) sam imala maloprije...pojela sam 2 palačinke :( Mrzim to...cijeli dan super i na kraju ove palačinke,i to kud baš navečer. Dođe mi da se objesim. Al sutra ću ja njih treningom sredit :D i malo manje papice.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 00:18
Easy. Koliko sam ja imala cheatova u odnosu na norme koje sam si postavila pa su ipak otisli centimetri u prvih mjesec dana. Preracunaj palacinke u tih 1500 kalorija, sutra malo smanji unos ili pojacaj trening i to je to.

Ili sto ja radije radim, ako pojedem recimo 300-400 cal previse, iduca tri dana gledam da smanjim za po 100 (umjesto da jedan smanjim za 300), jednostavno stavim manje ulja u salatu ili jaja kuham umjesto da pečem i to je to.
Iako je to u konačnici daleko od nekakvih točnih 1600, ali nije ni bitno.
U dane debljanja jela sam 2500-3000, tako da je sve ispod 2000 (što mi je održavanje trenutne kilaže bez da se ičim bavim) zapravo super.


Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 00:19
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 09:46
Ma znam ja to,danas ću odraditi jači trening,i malo smanjit klopu i doć će to na svoje. Ne volim kad mi se to dešava jer se osjećam sva napuhana. Smanjio mi se želudac,i čim pojedem više od planiranog gornji dio trbuha mi se napuše. Valjda će to prestat sad kad sam pojačala hranu,npr ovako sam zadnja 2 dana jela:
10:00 1 jaje,2 bjelanjka,100 g posnog i 1 rajčica
14:00 150g pilećih prsa,2 sirove paprike i kuhana mrkva
17:00 100g posnog
19:00 100g posnog i jabuka

jako volim posni hahaha XD

Jučer:
10:00 50g zobenih,žličica lana i 200g (jedna čašica) light jogurta
13:00 200g pilećih prsa i otprilike 200g povrća (brokula,cvjetača,mrkva)
17:00 jabuka,200g posnog
20:00 2 proklete palačinke

Jutros sam pojela 50 g zobenih s žličicom lana i 100g posnog...za ručak ću si napravit nekakvu juhu od mahuna,mrkve,pilećih prsa....a na večer ću što manje,radi onoga jučer. Možda još malo posnog i to je to.

Da li je to sada u redu ( ako zanemarimo proklete palačinke)?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.