New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vjezbanje-pomozite
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vjezbanje-pomozite

 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 10:05
Pa nemam pojma,taj tdee sam racunala u kalkulatoru sa stranice dijeta net i tako ispadne i sa stranice vjezbaj.com gdje sam racunala korak po korak i ispadne isto...BMR sam mnozila sam umjerenom aktivnoscu(3-5 puta tjedno).Nemam pojma,sada ste me zbunili...visina 166,tezina 57,godina 28..Za žene: a) BMR = 655 + (9.6 x težina u kg) + (1.8 x visina u cm) - (4.7 x godine starosti) ili preciznije b) BMR = 655,1 + (9,563 x težina / kg) + (1,85 x visina / cm) - (4,676 x godine starosti)...     Koristila sam ovu formulu... Ako mnozim sa jos umjerenijom aktivnoscu,a aktivnost mi je veca dobijem TDEE 1881kcal...Jesam radila nesto krivo?
 Da uistinu pazim sto radim je proslo 12 dana,a vec 2 tjedna prije pazim jako na unos hrane,malo sam junkala vikendom sa onim sto je zabranjeno,ali ne pretjerano i ne cijeli dan,dok se nisam navikla psihicki na sve to skupa...
Naravno da treba vremena za sve...ali buduci da sam odmah mislila da je premalo hrane ovo sto unesem sam i odlucila se opet javiti pa da budem na pravom putu.:)))

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 10:29
Ok.Nisam rekao da je netočan broj...samo mi je bila sumnjiva ta razlika.Ukoliko je točno,a tvrdiš da je,idemo dalje.To što si junkala,dali imaš i malo procjenu koliko je nosilo kalorija?Imaš obroka koji ti bez problema nadoknade pa i pređu cijelu dozu potrebnih dnevnih kalorija.E sad,neka si junkala cijeli dan,i dva dana za redom,bez problema si nadoknadila ono što si pet dana prije jela manje,pa možda čak i sveukupno prešla dnevno potrebnu dozu.Za 12 dana si realno mogla izgubiti 1-2kg.Tu će ti svatko reći i to je točno da se ne zamaraš kilama,pa u početku ni centimetrima.Nakon mjesec-dva će se vidjeti oblikovano tijelo,i izgubljeni centimetri.Bitno je ustrajati,hraniti se zdravo i uživati u novom načinu životu.S vremenom će sve doći na svoje,a i kad stane,znati ćeš kako djelovati na svojem tijelu koje ćeš upoznati.Većina misli,malo ću poraditi na sebi u par mjeseci,i to kasnije lako održavati,ali nije to baš tako jednostavno.Zato neki ovdje i jesu tu toliko godina,i još uče.Oni drugi su odavno odustali ;-)
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 10:48
Pa ne bih rekla da tvrdim da je tocno,mozda sam u necemu pogrijesila,ali ne znam gdje,a voljela bih znati gdje ako vec jesam.:)))
Kada sam junkala  vikendom ta 2 tjedna prije ovih 12 dana,nisam junkala cijeli dan vec jedan obrok,a ostali su bili kao i ovi danas...tada sam unosila oko 2100kcal...sve sto jedem unosim u myfitnesspal i racunam...no,bez obzira i na to,bila je prilagodba i nema veze ako se tada nista nije dogodilo,s ta 2 tjedna se niti ne zamaram...ono sto pratim je posljednjhi 12 dana i pratit cu i dalje. Znam da to ne ide samo tako i da se lako odustane...Moja filozofija je bila e 2 tjedna pazim pa 2 tjedna jedem svega i gdje sam...pa nigdje...ali trebalo je vremena da ja to skuzim sama sa sobom.:)))
Kilama se ne zamaram,vagu ne posjecujem,samo krojacki metar.:))) Svjesna sam da je nemam puno toga za skidati pa vjerovatno zato teze i ide...
evo i mjere:
struk:68cm
trbuh:81.5cm
bokovi 92cm
noga:gore 54cm,sredina 49cm,iznad koljena 38cm
Hvala ti puno na savjetima...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 14:54
Originally posted by fittyp fittyp wrote:

i tako ti vježbe djeluju još 24h najmanje na metabolizam nakon treninga,ali to samo ukoliko radiš ful body

pa ne baš samo full body

Sirenice, ma nisiništa pogriješila, mozda u BMR-u, ja bih rekla da ti je BMR oko 1400, zato je ovo 1200kcal bilo stvarno malo. Drži na 1500-1600, onda podigni na odrzavanje jedan dan, s tim da ako hoces u dane netreniranja smanji UH (nije nužno, možeš i taj 1-2 dana jesti 1500kcal, 130-150UH). Ici ce to, ne brini. Možeš ovaj dan održavanja namjestiti na dan kad radiš skupinu mišića koju želiš poboljšati. Koliko ti traje boot camp? 1h? I s kojim težinama radiš trening koji si dobila od ljubiteljice fitnessa ?

Edited by avangarde - 26 Ožujak 2014 at 14:55
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 15:48
Da,boot camp traje 1h,to je nekakva extreme mania,,tako se zove i svidja mi se,jer se posteno umorim,a rade se svakakve vjezbe...
Sto se tice ovih drugih treninga :), cucnjeve i sve za noge i guzu radim sa tezinom od 10 kg.row radim sa 8kg,biceps 5 kg,triceps 4kg(to mi je malo teze...izmjenjujem ruke),onda ako radim deadlift npr onda uzmem 2 puta po 8kg...a nekada ubacim fitnessangelsa i bodyweight...nekada cak nesto nadjem na fitnessblenderu,trening snage za donji ili gornji dio tijela sto traje oko pol sata do 40min...
Skuzila sam kako cu papati i veceras odmah stavljam svoj jelovnik.
Jos jedno pitanje,kupila sam kokosovo ulje bez okusa i mirisa(odusevljena!:)) i koliko je otprilike pola male zlice grama,jer toliko sam stavila dok sam si radila rucak i podlijevala vodom?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 15:50
ma odlicno miksas i to je odlicno, tezine su pola žlicice ima oko 3 g može, čekamo jelovnike
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:11
D:60g zobenih,voda,5g kakaa,pola zlice meda,kuhano jaje
M:60g razenog,80g pilecih prsa,5g gaude gore,zelena salata 3 lista,10g crne cokse
R:tortilja od jednog cijelog jaja,2 bjelanjka,120g pilecih prsa,100g tikvica,3g kokosovog ulja,cikla:))10g cokse(morala sam
Pwm ce biti:25g whey,voda banana
V:150g posnog

To je sve skupa 1583kcal,omjer:140uh,33m,145p

Avangarde,kako ti se cini?
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:12
Nekako mi se cini malo masti,ali ako pojedem jos koji badem za veceru,ne znam hoce li to biti previse?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:16
ja bih dodala jos 2 bjelanjka u dorucak ili jos bolje sve u vodu i wheya 1 mjericu, onda bez jaja i bjelanjaka(mmmmm ) i u veceru bi dodala badema jedno 20 g, cisto malo masti prije spavanja
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:17
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Nekako mi se cini malo masti,ali ako pojedem jos koji badem za veceru,ne znam hoce li to biti previse?


nece, izbaci jaje za dorucak, zamjeni proteine s wheyem za dorucak i navece dodas bademe u posni ili kokosovo brasno
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:23
Ok,umjesto jaja za dorucak uzmem mjericu wheya s vodom kao i poslije treninga ili da umutim whey u zobene??
Onda cu sutra tako...:))
A ovo ostalo je ok? Supeeeer! 
Ove tortilje sa piletinom i tikvicama je tvoj receptic!.:))
Kako bi mogla napraviti spinat,a da nije bljutav...inace ga volim,ali na onaj standardni nacin sa mlijekom i zagustiti sa brasnom?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:26
da malo zagrijes vodu da natopi zobene, dodas mjericu wheya, mozes i par malina ili jagoda, kakako i njam
https://www.fitness.com.hr/forum/pokaite-to-jedete_topic7758_post145009.html?KW=%9Apinatom#145009

samo kuhaj
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:29
I malo meda.:))) hehe...imam steviju,ali onu u tableticama,mozda bi i to mogla ubaciti umjesto meda..
Hvala ti puno,sto bih ja bez tebe...javljam se opet sutra sa svojim jelovnikom.:)))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 16:30
možeš staviti tu steviju, a med možeš ili ujutro ili poslije treninga mjesto banane, bitno da si u omjeru i kcal
cookies are for pussies
Back to Top
imajer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote imajer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2016 at 10:28
Pozdrav! Vidim da ovi razgovori nisu bili bas nedavno ali evo ja ih tek sada citam jer i sama tek prije dva tjedna krenula sa vjezbanjem i uz to sredila prehranu. Nemam bas tako puno kila koje bi htjela skinuti ali voljela bi sve malo prelsloziti, no pisem ovo iskljucivo da vam kazem svaka cast na vasem trudu i dobroj volji koju pokazujete ovim koji imaju neka pitanja. Jako lijepo od vas, evo samo sam se zato registrirala da bi mogla ovo napisati. 
Smile
Back to Top
imajer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote imajer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2016 at 10:30
Originally posted by imajer imajer wrote:

Pozdrav! Vidim da ovi razgovori nisu bili bas nedavno ali evo ja ih tek sada citam jer i sama tek prije dva tjedna krenula sa vjezbanjem i uz to sredila prehranu. Nemam bas tako puno kila koje bi htjela skinuti ali voljela bi sve malo prelsloziti, no pisem ovo iskljucivo da vam kazem svaka cast na vasem trudu i dobroj volji koju pokazujete ovim koji imaju neka pitanja. Jako lijepo od vas, evo samo sam se zato registrirala da bi mogla ovo napisati. 
Smile
 I da ovo sam napisala gospodici Avangarde 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.