New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vjezbanje-pomozite
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vjezbanje-pomozite

 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
Lara_Croft View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lara_Croft Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 14:47
lp
iskreno,ni najmanje nije preporucljivo totalno izbaciti kruh,prebaci se na parce integralnog ili pak integralnu rizu sa fileom,sampinjoni nisu na odmet,naravno sve to ako se ne priprema u itrama ulja :)
znaci uh su jako potrebni,samo izaberi dobre uh :)))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 15:08
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Pozdrav dragi fitovci. Nisam odustala,tu sam,vjezbam redovito,a sam prehranom sam tak-tak.
Nego,imam jedan problem. Prilikom izvodjenja vjezbi gdje su ruke u pokretu(sklekovi,dipsevi itd.)bole me zglobovi na rukama,dakle zglob sake i tesko mi je.,a i bas boli. Trenirala sam davno gimnastiku godinama i mislim da mi jos od tada datira ta bol i uvijek je prisutna kad se dlan preklopi,ali sa vjezbanjem se pogorsala. Sto mi je ciniti?


boli te samo kad vjezbas odnosno kad je pritisak na zglobove?
probaj izvoditi sklek na sakama http://www.youtube.com/watch?v=T_7s7UpNbWg
bilo bi dobro otići doktoru da pogleda, a i sve vježbe možeš izvoditi s utezima ukoliko je problem pritisak na zglob kao što si opisala. Recimo za triceps, mjesto dipsa možeš raditi s utezima vježbe koje pogađaju sve tri glave mišića. Isto i s prsima, nije skelek jedina vježba. Svakako vidi u čemu je problem i boli li te kod utega isto?
pozz

Edited by avangarde - 02 Ožujak 2014 at 15:09
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 17:49
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Pozdrav dragi fitovci. Nisam odustala,tu sam,vjezbam redovito,a sam prehranom sam tak-tak.
Nego,imam jedan problem. Prilikom izvodjenja vjezbi gdje su ruke u pokretu(sklekovi,dipsevi itd.)bole me zglobovi na rukama,dakle zglob sake i tesko mi je.,a i bas boli. Trenirala sam davno gimnastiku godinama i mislim da mi jos od tada datira ta bol i uvijek je prisutna kad se dlan preklopi,ali sa vjezbanjem se pogorsala. Sto mi je ciniti?


boli te samo kad vjezbas odnosno kad je pritisak na zglobove?
probaj izvoditi sklek na sakama http://www.youtube.com/watch?v=T_7s7UpNbWg
bilo bi dobro otići doktoru da pogleda, a i sve vježbe možeš izvoditi s utezima ukoliko je problem pritisak na zglob kao što si opisala. Recimo za triceps, mjesto dipsa možeš raditi s utezima vježbe koje pogađaju sve tri glave mišića. Isto i s prsima, nije skelek jedina vježba. Svakako vidi u čemu je problem i boli li te kod utega isto?
pozz

U mirovanju ne bili,boli mrvicu kada saku guram prema dolje i to neka kost kada ju dodirnem i tako vec godinama...a kada vjezbam dipseve,sklekove,burpees,osobito ako su sve vjezbe zastupljene u jednom treningu,onda me boli,ali kada razgibam saku nakon toga bol prestane....da,morat cu promijeniti vjezbe...radim i sa utezima,ali tada ne boli,ako mi zglob nije u takvom polazaju da je savinut,a vecinom nije...
hvala ti avangarde...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 18:08
tako i mene sad boli ovaj prst koji sam slomila nedavno. Kad mi je pritisak na njega ali od utega ne. probaj sklekove raditi onako na sakama , burprees zamjeni nekom drugom vjezbom npr. visokim skipom ili j.jackovima ili skok cucnjem. Svakako zagrijavaj i zglobove sake prije treninga
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 18:35
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

tako i mene sad boli ovaj prst koji sam slomila nedavno. Kad mi je pritisak na njega ali od utega ne. probaj sklekove raditi onako na sakama , burprees zamjeni nekom drugom vjezbom npr. visokim skipom ili j.jackovima ili skok cucnjem. Svakako zagrijavaj i zglobove sake prije treninga
Svakako cu probati tako raditi sklekove,a burpees cu zamijeniti...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2014 at 21:15
Probaj tako da unosiš više vitamina D .. pripazš pažnju na omegu 6 i 3 te glukozamin sulfat  :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2014 at 23:01
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Probaj tako da unosiš više vitamina D .. pripazš pažnju na omegu 6 i 3 te glukozamin sulfat  :) 
Mett,hvala na savjetu...nego,da si kupim to pa uzimam kao dodatak prehrani,jer nista od toga ne koristim,a mozda u tome grijesim
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 15:02
Dragi moji,evo mene opet....iako ne pisem,tu sam i svakodnevno pratim forum,izucavam jelovnike,pratim novosti i upijam informacije sa drugih tema...
Negdje kiksam,jer cm idu slabo dolje pa ajmo ispocetka...
BMR:1369
TDEE:2122
Visoka 166,57 kg...ne vazem se,metar mi je mjerilo svega...uglavnom jedem clean,ali imam nedopustene izlede vikendom...
Jelovnik:
D:60g zobenih,pola zlice meda5g kakao praha smanjene masti,kuhano jaje -my fitnesspal kaze 351 kcal
m:100g posnog i 6 badema-120 kcal
R:dinstani kupus 200 g gotovog jela 109kcal,100g cikle 32 kcal,pileca prsa 80 g 88 kcal,15g tamne cokolade-89kcal,5 g suncokretovog ulja-52kcal
M:kupus dinstani 200g i zelena salata109 kcal,3 bjelanjka kuhana 109kcal
v:2 kuhana jaja-156kcal
prije spavanja-150g posnog-105 kcal i 6 g badema-35 kcal ,50g dimceka 41 kcal

I na kraju to sve skzpa izadje 1217 kcal.Npominjem da je ovo dan kada ne vjezbam.

Jucerasnji dan:
D:uvijek isti,to mi je fino i zasiti me
M:razeni korica kruh 60g i pileca prsa 50g,zelena salata i malo rajcice,10g gaude istopim na prsima
R:mahune na varivo sa 5 g suncokretovog ulja,80 g pilecih prsa
Prije treninga 30g razenog,30 g dimceka,zelena salata
Pwm:20g wheya od cokolade sa vodom i banana
V:2 bjelanjka,malo variva od mahuna
prije spavanja uzmem posnog 100g

Molim vas mi malo pomozite...meni se cini da ja ipak malo unosim hrane,ali ne znam gdje i kako povecati...12 dana se strogo drzim clean hrane...ali cm ne idu dolje...preko aplikacije pratim koliko kalorija sam unijela...
pijem samo vodu,nekad izlet bude pola case cedevite ili 1dcl mlijeka 0,9 posto mm...

Hvala !



Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 19:14
ok, svakako je premalo hrane kako god okrenes ovaj drugi jelovnik koliko ima? on mi se cini bolji od ovog prvog. Ajd pogledaj u myfitnesspall za ovaj prvi jelovnik od 1200 kcal koliko je tu cega? koliko g M, P i Uh (pise ti desno dolje). Takoder, mozes pod Goals namjestit sama svoje omjere i kcal koliko zelis u danu unijeti. Napomeni me samo jos jednom sta i kako vjezbas. Ja bi jela min. 1500-1600 kcal i 1 dan. povisila na odrzavanje, znaci oko 2000 (ovo ovisi jel tocnan br izbacilo, moras sama provjerit). Ajde pogledaj gramazu nutrijenata za taj dan pa ces znati cega tocno trebas dodat da dodes do tih 1500-1600kcal
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 19:56
Za ovaj od 1200kcal omjer je 98UH,58M,110P...to je znaci dan kada ne vjezbam pa se trudim nize drzati UH,oli mozda je i to premalo...
Ovaj drugi jelovnik ima 1552kcal,147uh,38m,12p

Vjezbam treninge sa fitnessangelsa...imam 3 treninga koja sam dobila od ljubiteljice fitnessa:)) za guzu i noge,za prsa,ramena,biceps,triceps...imam jednorucni uteg do 10kg i jedan od 8 kg,koje kombiniram...sada sam jos upisala nesto tipa boot camp koji je pun eksplozivnih vjezbi,cucnjeva,sklekov,triceps dips,plankova...marinci,skip idt...to je 3 puta tjedno i sada ovo ostalo ubacim jos 2 puta tjedno...tjedan dana nisam vjezbala ali sam trcala i brzohodala...
E sada,ne znam sto ubaciti u ovaj jelovnik,vise cega....
jelovnik je vise manje isti,ono sto se najvise mijenja je rucak gdje bude brokula,karfiol,tikvice,grah(150g),grasak...pileca prsa su meso jedino koje papao...skidam si receptice sa pokazite sto jedete....itd....
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 19:58
Za dorucak ubacim quinoa poopies umjesto zobenih oko 60-70g isto...sutra kupujem kokosovo ulje,da ne koristim ovo suncokretovo...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 21:25
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Za ovaj od 1200kcal omjer je 98UH,58M,110P...to je znaci dan kada ne vjezbam pa se trudim nize drzati UH,oli mozda je i to premalo...
Ovaj drugi jelovnik ima 1552kcal,147uh,38m,12p

Vjezbam treninge sa fitnessangelsa...imam 3 treninga koja sam dobila od ljubiteljice fitnessa:)) za guzu i noge,za prsa,ramena,biceps,triceps...imam jednorucni uteg do 10kg i jedan od 8 kg,koje kombiniram...sada sam jos upisala nesto tipa boot camp koji je pun eksplozivnih vjezbi,cucnjeva,sklekov,triceps dips,plankova...marinci,skip idt...to je 3 puta tjedno i sada ovo ostalo ubacim jos 2 puta tjedno...tjedan dana nisam vjezbala ali sam trcala i brzohodala...
E sada,ne znam sto ubaciti u ovaj jelovnik,vise cega....
jelovnik je vise manje isti,ono sto se najvise mijenja je rucak gdje bude brokula,karfiol,tikvice,grah(150g),grasak...pileca prsa su meso jedino koje papao...skidam si receptice sa pokazite sto jedete....itd....


znači odmaraš 2 dana tjedno? jel to za redom ta dva dana? ok, nije problem da smanjis UH u dane kad ne treniras ali onda moras povecat masti i proteine i kalorije pod hitno. Neznam odkud odjednom ta furka za 1200kcal. Ljudi, to je minimum da tijelo moze funkcionirat bez dodatnih vjezbi i svega ostalog sto radimo tijekom dana. Ja bi to ovako, znači u dane kad vježbaš boot camp i vježbe s utezima držala ovaj drugi jelovnik, znači cca 1500-1600 kcal, od 130-150 g UH, u dane odmora možeš držati uh na 100 nije problem ali povecaj masti i proteine i dodaj iz njih tih dodatnih 300-400 kcal (da dosegnes tih 1500-1600)(znači pojacat ulja, orasaste, meso, jaja, whey u dane odmora). Sto se tice dana vjezbanja, bilo bi dobro kad bi svaki 4. dan ili koji vec odlucis u tjednu digla malo kcal i stavila ih na odrzavanje tj na 1900-2000kcal. Taj dan znaci ili ubaci 1-2 obroka vise ili rasprsi tih 300-400kcal po svim obrocima pomalo. Neka te kcal budu iz uh da tijelo malo predahe i dode sebi od svih sokova koje stavljas pred njeg Omjeri taj dan ti mogu biti 50% UH, 30%P i 20% M. evo, nadam se sa sam pomogla
i ja neki dan isprobala proso poppies u jednom receptu stavim skoro receptić

Edited by avangarde - 25 Ožujak 2014 at 21:28
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 21:36
Ma svjesna sam ja da je to malo,shavatila sam kroz sve ove mjesece da nema nista od tako malo hrane,zato odmah i pisem da znam sta tocno dizati u koje dane.Vikendom napravim izlet i popapam sto mi se papa,cisto da mi bude lakse...cim jedem malo,brzo i odustanem,to sam shvatila i nema sanse vise tako..znaci treniram 5 puta tjedno najcesce ili nekada 4 puta...ok,skuzila sam...kada ne vjezbam povecati masti i proteine da povecam broj kalorija,a ovako dici i ugljice...i jedan dan cu biti na odrzavanju.Ovo je nesto tipa cikliranja sto je gymka pisala na svom blogu ako se ne varamsve jasno...znaci,kad dizem ugljice,smanjujem masti'
Pratim stalno receptice nove i stalno si nesto pravim...ali vidim ja kad stavim sve to u izracun da je to premalo.
Super ukusne su te poopies.a jedva cekam receptic za proso.
Hvala ti
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 21:46
slično je ali nije isto, jer Gymka ima kombinaciju low, medium i high dana prilagodenu treninzima. S obzirom da su tvoji treninzi drugaciji nego njeni bolje je da sve dane kad treniras budes u nekom razumnom deficitu ali da ti budu iste kcal, 1500-1600. Aha, pa ako vikendom napravis izlet onda ti ostaje 1-2 dana kad ćeš raditi low carb na 100 g UH (da povecas masti i proteine). Onda taj dan kad je izlet odi na 2000kcal, povecaj UH, a masti sta uleti iz hrane, 20% je relativno nisko, nemoj junkat nego samo povecaj kcal iz UH. Samo jedi, čim tijelo osjeti gorivo počet će darivat masti
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 22:05
Necu junkati,nego nesto malo finije popapati sto volim,tipa integralno tijesto sa umakom od rajcice i pilecih prsa.:)) ali malo vise toga si priustim...
Pisat cu ovdje jelovnike pa cemo vidjeti jesam dobro sve pohvatala...:)))
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 08:33
Koliko dugo ne vidiš promjene?Jel to tjedan-dva ili duže?Ne mijenja se tijelo preko noći.Nešto mi je sumnjivo sa tim tvojim TDEE.Velik je nesrazmjer između njega i BMR-a.Uglavnom i moje mišljenje je da bi trebala još malo kalorija.Ovisi koliko ti je točno TDEE,ali računaj oko 500 kalorija manje da uneseš.U dane kada vježbaš,ukoliko se ne osječaš dobro,pojedi i malo više,i tako ti vježbe djeluju još 24h najmanje na metabolizam nakon treninga,ali to samo ukoliko radiš ful body,i to maksimalno koliko možeš.Iz iskustva znam da ljudi misle da su crkli i da im nikad nije bio teži trening,ali uvijek može jače i žešće
Uglavnom,polako i sigurno,i sigurno će se vidjeti razlika,ali ipak treba vremena za sve,kako za udebljati se,tako i za smršaviti i izdefinirati se.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.