New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vjezbanje-pomozite
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vjezbanje-pomozite

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
daca85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daca85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana i vjezbanje-pomozite
    Posted: 20 Listopad 2013 at 21:55
Dragi moji,pozdrav svima...
Pridruzujem vam se i molim vas sa pomoc da mi pomognete u ostvarenju moje misije,a to je skinuti 4kg...
Imam 28 god.Visoka sam 167 cm i imam 58 kg...nisam pocetnik u vjezbanju,samo sto vjezbam 3 mjeseca pa dva ne i tako u krug sto je greska.Vjezbam sa extremefitom,Zuzanom,Jillian.Od kardia radim marince,mountin climbers,skip.Nekada sam isla u teretanu i na aerobik,ali vjezbanje kod kuce mi je puno bolje.
Sto se tice prehrane,tu sam grozna,jer volim papati sve ono sto nije dobro;junk,pekara,tjestenina,pasteta,kobasica(slavonka sam :))itd.Onda se naljutim na sebe i idem na dijetu pa jedem posni,zobene,pileca prsa,grasak,brokulu,grah,mahune,voce,bademe,jaja itd.Moj problem je sto tada ocito premalo jedem jer budem jako gladna.Puno ucim pa brzo ogladnim i to mi nije dovoljno(ili si to umislim pa sam gladna,jer na to neprestano mislim).
Uistinu se zelim zdravo hraniti,jer imam problema i sa probavom sto je jako tesko i bolno.Naravno da cu nekad pojesti i nesto od onoga sto volim,ali da to bude u sto manjim kolicinama.
Ne znam sto jesti,bojim se jesti dosta uljikohidrata.Imam malo stomaka,malo u nogama skinuti...svaki savjet je dobrodosao...kako trenirati,sto jesti..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 22:30
Pozdrav daca i dobrodosla imaš li kakve utege kod kuce ili vježbaš iskljucivo sa tezinom vl. tijela? Što se tice prehrane vidim da kužis u cemu je problem (mislim kad ne jedes junk ) - vjetrovatno malo hrane ili ne jedenje dosta zdrave masti i povrca pa te muci glad. Bilo bi dobro da napises bare 3 dana svoj jelovnik, ovaj kad si kao na dijeti Junk nije problem ako ces ga ograniciti na jedan obrok tjedno, to nece nikog ubit cak je i poželjno
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
daca85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daca85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 22:48
Od utega imam jedino utege od 2kg i jedan od 8 kg s koji najcesce radim cucnjeve,tako da su mi vjezbe vecinom tezinom vl.tijela.Planiram si kupiti girju od 8kg ili jos nesto sto mi vi predlozite,jer uistinu ne znam sto uzeti.
Pisat cu sto jedem od sutr...obicno to bude ovako:ujuro pojedem 40gr zobenih,sa malo mlijeka o.9% mm sa zlicom meda il integralno pecivo sa posnim ili pak dimcekom.Nakon 2h imam trening i odmah nakon njega uzimam bananu.E onda papam pileca prsa(100-150g) i neko povrce ili grasak ili grah,neku salatu.Ak sam gladna uzmem vocku i koji badem.Veceram kuhana jaja ili posni ibademe(saka)(150g)...i sve to sto ja papam mi bude malo i neprestano sam gladna pa mi to bude tlaka.Ponekad ubacim integralnu rizu.Nemam inspiracije sto jesti uopce,da se to ne svede na samo par namirnica koje jako brzo dosade...nisam ljubitelj maslinovog ulj,a suncekretovo svedem na minimum..
Hvala ti punoooo!:))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:05
preporuka sto se tice kupovine utega- mozes kupiti podesive utege tipa https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Jednorucni-uteg-15kg.aspx
koliko vidim po ovome sto si navela gladna si jer imas premalo proteina u dorucku s obzirom na UH, a najvaznije koliko vidim masti jedes tek navecer. Da tih 150 g badema rasporedis na 3 puta uz svaki obrok bila bi manje gladna to garantirano takoder cu sacekat da napises tocno sta, kad i u kojim kolicnama jel mozda uzimas i premalo kcal pa si i zato gladna
cookies are for pussies
Back to Top
daca85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daca85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:12
Badem gricnem i svaki puta kada osjetim glad...sutra cu napisati tocno sto sam pojela i koliko...najgori mi je dorucak,jer nisam neki ljubitelj zobenih,a ne znam na koji nacin ih mogu pripremiti osim onako kako sam napisala.Sutrs pisem tocno sto sam pojela pa me ispravljajte i kritizirajte ako vam nije problem.,,:))
Hvala na savjetu za utege,kupiti cu to obavezno!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:14
stavis zobene u deci i pol vode i tutnes u mikrovalnu na 30 sec da zobene upiju vodu, izvadis, dodas nasjcekano voce, kako prah, whey protein ili sir posni, malo stevije i njam njam
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:16
btw, škicni ovdje, ideja na bacanje https://www.fitness.com.hr/forum/pokaite-to-jedete_topic7758_page78.html
cookies are for pussies
Back to Top
daca85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote daca85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:24
Budem probala.:) Citam raznorazne topice ovog foruma,tako da cu nesto pronaci,a sutra se javljam sa svojim jelovnikom pa cemo vidjeti!
Whey nisam nikada koristila,ako mogu biti iskrena to mi je skupo.Ispravite me ako grijesim,zato ste tu.:))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2013 at 23:34
sta ja znam, meni nije skupo jer kad preracunas 2kg wheya mozes ako ga koristis u dorucku i poslije vjezbanja imati sigurno 1,5-2mj. stavila sam ti gore link za ideje obroka pa si tamo pogledaj
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 14:19
Ok,ali da li je whey neophodan?Da li je ucinkovitost mrsavljenja veca s uzimanjem wheya Poslije treninga uzmem bananu,ne znam da li je to ok..

Moj danasnji jelovnik:
D:zeleni caj,40gr.zobenih2dcl vode,pola male zlice meda i 1 kuhano jaje.
Nakon 2h sam odradila trening i pojela bananu
Rucak:sat i 15 min nakon treninga sam pojela 150g.pilecih prsa+300g brokule (inace bi ubacila tu jos neku salatu,ali nisam imala,danas cu kupiti)
MO:ce biti 2 mandarine i posni
V:komadic pilecih brsa i brokulice od rucka,100g posnog(milbona i saka badema
Inace,pijem jako puno vode,ne samo sada nego inace.:))Tongue
Evo,pa mi sada recite da li je ok ili pak sto nikako nije dobro.

Nego imam jos jedno pitanje,ne znam koliko je dobro jesti ciklu kupljenu,npr.onu iz Lidla?Inace ju obozavam,ali nisam sigurna da li se moze jesti.Confused
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 14:20
Sada imam novo korisnicko ime,bila sam daca85.Embarrassed
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 15:21
Whey nije neophodan, a na pitanje o ucinkovitosti što se mršavljenja tice nemoguce je odgovoriti bez pitanja - u odnosu na što? :) Sve ovisi o cjelokupnom jelovniku, aktivnostima i o mogucnosti da se dnevni unos proteina podmiri i bez njega. Samo još jedan lean izvor proteina, fin i praktican, ništa drugo Wink

Možeš bananu, a možeš i jednostavno pojesti obican kruti obrok - ili cak popit neki jogurtic. Sve ovisi o tome što i koliko pojedeš u obroku prije, kolika je pauza do treninga i kako intezivno uopce odradiš taj trening.

Koliko posnog u medjuobroku?

Je li bilo što masti u rucku?

Cikla može, ne baš na kile ali možeš ;)


Kako danas stojiš što se gladi tice?







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 15:30
Trening slijedi 2h iza dorucka i uvijek je tako,samo ponekad vjezbam poslije rucka. Danasnji trening je bio sa stranice fitnessangels srednje teski(tak pise),5 vjezbi 30sek rada/30 odmora,5 rundi,odmor izmedju rundi 40 sek.Prije toga se zagrijem 5 min i poslije stezanje.Uvijek radim takve tipove treninga ili kruzni bez pauze pa koliko rundi izdrzim.

U medjuobroku 150 g posnog.

U rucku nije bilo masti osim pola zlice suncokretovog ulja,tek toliko da ne zagori jako,jer mi je tava katastrofa.:)) Maslinovo ulje ne volim nikako,tak da ne znam sto bi ubacila.
Jutro je bilo ok,rucak je bio oko pol 2 i nije bas dobro,moram priznati da osjecam glad.Ne umirem,ali osjecam glad.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 15:33
Vidim da su UH-i smrtni neprijatelji? Smile A da se malo povežete opet? Nije ta glad zabadava Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 15:55
U mojoj ludoj glavi jesu neprijatelji,ali bez obzira na to znam da ste svi ovdje iskusniji i spremna sam vas poslusatiApprove
Za rucak iza treninga bi trebala ubaciti uljikohidrate? Npr.integralnu rizu ili int.kruh
Sto mislite o treningu? To su treninzi u kojima je obicno jedna vjezba trup,jedna eksplozivna,2 vjezbe snage i jedna marinci,skip ili,mounting climbers.Da li bi trebala ubaciti kardio? Obicno vjezbam 4-5 puta tjedno.
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 16:02
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Ok,ali da li je whey neophodan?Da li je ucinkovitost mrsavljenja veca s uzimanjem wheya Poslije treninga uzmem bananu,ne znam da li je to ok..



ja pijem whey tek nešto manje od mjesec dana i ne bih rekao da je neophodan ali otkad sam poceo uzimati whey mišici su nekako izraženiji, tijelo je oblikovanije, a trbušni mišici su zategnutiji.  sad vjerovatno pomaže i u mršavljenju ako ti je ostatak prehrane dobro posložen i da si u deficitu sa kalorijama.
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.