New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana i vjezbanje-pomozite
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana i vjezbanje-pomozite

 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
Author
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 14:02
Supeeer,od sutra nastupam sa takvim kardiom pa cu vidjet kako ce biti!Smile Krenut cu sa 30/25, 4-5 rundi,pa da vidim hocu krepati i kako ce mi biti.Smile
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 15:37
dobar plan, krenes sa vecim odmorima pa prvi put isprobas, osjetit ces mozes li vise i gdje se trenutno nalazis jelovnik i dalje ovako lijepo kombiniraj i nemas frke. Javi kad se ponovno budes mjerila i vagala (nadam se da jesi na pocetku )
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 17:05
Jesam,mjerila sam se,ali ne i vagala. Ne volim tu vagu,jer mi ona nije uopce mjerodavna i samo se ubediram kad vidim sto pokazuje! Ja sam rekla otprilike koliko kg imam. E sada,ako bas moram naravno da cu se izvagati.
Mjerim se ponovo za tjedan dana od prvog mjerenja zar ne?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 17:42
mozes i duze pustiti recimo nakon 2 tj se izmjeri metrom i izvazi (moze i nemora). Bitni su cm
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 10:37
Dragi moji,nisam odustala od foruma,pratila sam vas svaki dan na drugim temama,ali nisam pisala,jer nisam imala laptop,a sa moba je teze.
Dakle,vec  10 dana se drzim zdrave prehrane,s tim da sam u subotu varala.Frendica je diplomirala pa sam s njom slavila u jelu i picu i nije mi zao.:-)
Sto se tice mene,ja sam gladna i zato vam se obracam da vidite sto krivo radim.
Evo jucerasnjeg jelovnika:
D:40g zobenih,zlicica meda,1,5dcl vode,kako prah-pola zlicice+ kuhano jaje
sat i pol-2 nakon toga trening(5 tjedana do super formeiza treninga banana
M:sat nakon treninga:2 snite korica kruha iz lidla,namazane sa posnim sirom,4 dimceka,rajcica i zelena salata-dakle napravim sendvic (i taj obrok osjecam najvecu sitost)
R:150g pecenih pilecih prsa,3 paprike pecene one crvene,bez ulja i zelena salata sa malo ulja i octa
M:posni sir 200g i 10 badema
V:omlet od 2 jaja,luka i jedne tikvice

Danas:
sve isto kao i jucer,ali za rucak je:200g kuhane piletine,varivo od graska i mrkve(pun tanjur)+zelena salata
V:tanjur variva od rucka i 2 kuhana jaja+zelena salata

Evo ga...i ja sam gladna...:( je li to normalno?moram povecati unos necega? hvala vam
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 10:52
Od gladi sam naravno nervozna i onda stalno mislim na hranu i ne mogu normalno obavljati svoje dnevne aktivnosti,a to je prvenstveno ucenje,a vjerujte da ucim po 8 h dnevno,a ponekad i vise. Ono sto pojedem za rucak(npr.150g pilecih prsa+3 velike paprike pecene crvene+brdo zelene salate me drzi sat vremena i ja vec osjecam glad. Ne znam u cemu grijesim i sto radim krivo,ali negdje ocito stekam.:)))
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 11:06
I da,zaboravih napisati da kada osjetim glad uzmem posnog pa mi to bude jos jedan obrok-najvise do 200g
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:01
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Dragi moji,nisam odustala od foruma,pratila sam vas svaki dan na drugim temama,ali nisam pisala,jer nisam imala laptop,a sa moba je teze.
Dakle,vec  10 dana se drzim zdrave prehrane,s tim da sam u subotu varala.Frendica je diplomirala pa sam s njom slavila u jelu i picu i nije mi zao.:-)
Sto se tice mene,ja sam gladna i zato vam se obracam da vidite sto krivo radim.
Evo jucerasnjeg jelovnika:
D:40g zobenih,zlicica meda,1,5dcl vode,kako prah-pola zlicice+ kuhano jaje
sat i pol-2 nakon toga trening(5 tjedana do super formeiza treninga banana
M:sat nakon treninga:2 snite korica kruha iz lidla,namazane sa posnim sirom,4 dimceka,rajcica i zelena salata-dakle napravim sendvic (i taj obrok osjecam najvecu sitost)
R:150g pecenih pilecih prsa,3 paprike pecene one crvene,bez ulja i zelena salata sa malo ulja i octa
M:posni sir 200g i 10 badema
V:omlet od 2 jaja,luka i jedne tikvice

Danas:
sve isto kao i jucer,ali za rucak je:200g kuhane piletine,varivo od graska i mrkve(pun tanjur)+zelena salata
V:tanjur variva od rucka i 2 kuhana jaja+zelena salata

Evo ga...i ja sam gladna...:( je li to normalno?moram povecati unos necega? hvala vam


naravno da je normalno kad ovaj jelovik ima cca 1200kcal (prema mojoj slobodnoj racunici, jer ne znam sta znaci malo ulja pa sam stavila 5g). Uglavnom, u dorucku pojacaj zobene na 50g, uz jaje pojedi jos barem 2 bjelanjka. Isto vrijedi i za obrok poslije treninga--banana + neki protein brzi --ili whey ili bjelanjci (5,6) ako ne koristis whey. MO1. ok je sendvic ali neznamo koliko posnog+ treba dodati par badema ili maslinovo ulje da masti zadovoljis (moguce da si zbog manjka masti jos vise gladna, iako su svakako kcal prenisko). Rucak- dodati neki slozeni Uh tipa jecmena kasa, leca, heljda, int.riza, zob, razeni kruh i sl.
E kad ovo sve ubacis trebala bi doci do nekih 1500-1600kcal i onda ce to bit ok. Koliki ti je BMR I TDEE?
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:21
BMR:1369
TDEE:2122
Malo posnog znaci 2 male zlice,a malo ulja jedna mala zlica!
Ok,u medjuobrok dodajem masti,a u rucak ugljikohidrat,a dorucak cu pojacati.
Slusam sve savjete,jer nema smisla,niti mi pada napamet da budem gladna.oruc
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:29
pa da, tako sam nekak i racunala- 50 g posnog i 5 g ulja sto je cca 1 zlicica. Znaci ovo ti ima manje kcal nego sto ti je bazalni, sto not good trebas jesti cca 20% ispod TDEE-a, znaci oko 1600-1700kcal za pocetak. probaj pojacati ovako kako sam ti rekla, mozes i vocku u dorucak jedan komad pa ostavit zobene na 40g. I u rucak bar zlicicu maslinovog- masti su ti na cca 35g, a trebaju bit na 30% bar. Sto se tice wheya- nezelis ga piti ili?
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:35
Whey kupujem,odluka je pala. Prvo sam si mislila ma necu,ali vidim da je super,da u puno recepata ide koje bi voljela papati pa cu kupiti. Meni je bilo sumnjivo isto sve to,jer vidim da sam malo-malo gladna.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:45
mislim nije da kad si u deficitu da ne trebas nikad biti gladna, ne bi se onda zvao deficit, ali sad na pocetku kad se tijelo navikava na ovaku hranu trebala bi se zapravo stalno osjecat sitom ako su nutrijenti lijepo raporedeni. Kad pojacas ovako javi jesi i dalje gladna da, onda mozes mjesto ovih bjelanjaka whey poslije treninga i za dorucak, jednostavno i prakticno
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:49
Jasno,to onda ne bi bio deficit.hehe.Ali mene je glad pratila kroz cijeli dan pa mi je ipak bilo cudno.
Savjete sam upila pa javim sta se dogadja.
Jos jedno pitanje koliko grama rize otprilike?
Hvala draga na svemu!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 15:53
Originally posted by Sirenica Sirenica wrote:

Jasno,to onda ne bi bio deficit.hehe.Ali mene je glad pratila kroz cijeli dan pa mi je ipak bilo cudno.
Savjete sam upila pa javim sta se dogadja.
Jos jedno pitanje koliko grama rize otprilike?
Hvala draga na svemu!

a jedno do 50g nekuhane po obroku je ok, isto vrijedi i za jecam i heljdu. Lece mozes dosta vise, recimo 200-250 g kuhane (mislim na onu iz konzerve koja je vec kuhana)
moze, prati sta se dogada pa javi
nema na cemu, tu smo
cookies are for pussies
Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2013 at 22:23
Dragi moji,nije me bilo neko vrijeme ne zato sto sam odustala,nego sam se razbolila,dobila bronhitis itd,itd.da ne duljim,tako da zadnjih deset dana nisam ni vjezbala,ni posebno pazila na prehranu.
Od danas sam se vratila na rezim prehrane i treninga.
Danasnji jelovnik:
cim sam ustala pola limuna sa malom zlicom meda(moram zbog bronhia)
D:50g zobenih,pola banane,pola male zlice kakaa,voda + kuhano jaje,caj kamilica nezasladjen
trening:odmah iza treninga pola banane i bjelanjak
M:integralno pecivo,3 snite deluxe,2 male zlice posnog,rajcica i zelena salata,
R:pileca prsa 150,:mahune(tanjur-varivo od mrkve,luka  izutih mahuna)+100g cikle+zumanjak
M:200g posnog +6 badema+zeleni caj
V:2 jaja sa zlicom(velikom) posnog+zelena salata,caj kamilica

Dan je dosta dobro prosao,nisam umirala od gladi kao sto sam prije znala...Pa kako vam se cini moj jelovnik?Previse,premalo?
Da li mogu jest za rucaki crveni grah iz konzerve i isto tako grasak i koliko grama otprilike?

Back to Top
Sirenica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sirenica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2013 at 19:25
Danasnji jelovnik;
pola limuna i zlica meda...
D:50g zobenih,voda,pola banane,pola zlice kakaa+kuhano jaje
M:Integralno pecivo sa dvije kriske deluxe,50g posnog,pola rajcice i zelena salata
trening...iza treninga banana
R:150g kuhane piletine)prsa),200g kuhanog karfiola,100g kuhane mrkve+100g cikle+3 badema
M:100g piletine od rucka:100g karfiola+2 kockice cokse
V:200g posnog+8 badema
danas popila 2 caja od kamilice i zeleni caj i 1,5l vode

Vidim nitko nije komentirao ni jucerasnji jelovnik.Avangarde ili bilo tko,biti cu zahvalna ako pronadjete malo vremena za mene. Thanks
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.