New Posts New Posts RSS Feed - D: Najcešce bolesti štitnjace - koji su uzroci i kako se boriti s njim
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Najcešce bolesti štitnjace - koji su uzroci i kako se boriti s njim

 Post Reply Post Reply
Author
PhillipMatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PhillipMatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Najcešce bolesti štitnjace - koji su uzroci i kako se boriti s njim
    Posted: 07 Svibanj 2013 at 14:11
Svi komentari na temu: Najcešce bolesti štitnjace - koji su uzroci i kako se boriti s njima?

Pozdrav, kako u slucaju hipotireoze koristiti whey i kreatin,te dextrozu? dali uopce koristiti to zbog povecavanja tjelesne tezine kojeg uzrokuje hipotireoza??
Back to Top
yanila View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yanila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2015 at 20:52
nezz moj nijedan savjet nebi bio koristan jel tek prvi, put idem uopce na pregled stitnjace i sama se bojim jel nezz kako ce sve to proc
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 08:38
[email protected] sa štitnjačom se riješava cinkom.....osobno imam(o) probleme sa štitnjačom i sinusima a da tog nisam bija ni svjestan a jbg dosta toga je bila zaslužna genetika jer mi je i mater ima(la) problem sa štitnom bar 30godina.....simptomi su mi bili kronično suho grlo,knedla u grlu,buđenje priko noći i znojenje jer imaš osjećaj da ćeš se ugušiti,uzlupano srce................dosta i zdrava prehrana bogata vlaknima zna izriitirat štitnjaču jer ta ista vlakna upijaju vodu iz organizma i zna ti itekako osušit grlo i tu se mora piti brdo vode.......evo mater mi je bila na zadnjem pregledu štitne i više nema neke štitne žlijezde koje su bile vidljive okom na vratu jer joj je cink doveja u normalu.....uzet dnevno 10mg cinka(osobno uzimam 30mg+kroz prehranu) i svi problemi sa hormonima će biti riješeni jer ne zovu ga bezveze "kralj" svih hormona

Edited by dena75 - 26 Studeni 2015 at 08:42
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 11:23
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

"kralj" svih hormona

Ako pričamo o cinku nije možda kralj svih minerala ? ;)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 13:00
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

"kralj" svih hormona

Ako pričamo o cinku nije možda kralj svih minerala ? ;)

...hormona prijateljuWink...iznerede se nakon 35 svima..od tiroidne,leptina,inzulina,melatonina,aldosterona,kortizola,testosterona,serotonina,endorfina a estrogena pogotovo itd ... jer tako biologija želi a uz to i sinteza proteina.....ne budeš li se drža suplemenata nakon 35-te i ima nekoga stručnoga kraj sebe...to šta imaš na toj svojoj slikici će ti sve lagano izdušitLOLi lagano ćeš se zaprasitLOL...viruj mi da je ogromna razlika između 20g  i 40g.....i na kraju krajeva poznato je da velike doze cinka drže testosteron visoko....odličan je kod aromatizacije(pretvaranje testosterona u estrogen)koja se odvija u donjem dijelu trbuha...a sad kako ti kažeš kralj mineralaWink....kad uzmeš kalcij i cink zajedno bome će ga kalcij izdominirat....


Edited by dena75 - 26 Studeni 2015 at 13:04
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 13:23
Hvala na dodatno proširenoj izjavi. Al moj ton je bio šaljiv.
Šta ti misliš ovkao koliko ja imam godina?
Čuvam se ja i pratim, dobrano znam što sam mogao i kako sam mogao sa 20 i kako mogu sada.
Bez suplementacije kad pređeš taj prag je malo teže al ne i nemoguće. Vidit ćemo što nam život piše i što nas sve čeka. :)
cink je mineral sam po sebi, al je za hormone kralj :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2015 at 13:34
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Hvala na dodatno proširenoj izjavi. Al moj ton je bio šaljiv.
Šta ti misliš ovkao koliko ja imam godina?
Čuvam se ja i pratim, dobrano znam što sam mogao i kako sam mogao sa 20 i kako mogu sada.
Bez suplementacije kad pređeš taj prag je malo teže al ne i nemoguće. Vidit ćemo što nam život piše i što nas sve čeka. :)
cink je mineral sam po sebi, al je za hormone kralj :)

...bar 37-38.....ma moguće je bez suplementacije jer sve to ima u hrani samo nekad je fatura spremati i kuvati.....a to šta pričaš da je tvoj ton šaljivLOL... virujen jer san i ja tebi u nekin dijelovima pisa šaljivo....a ne bi izgleda kako izgledaš na tom avataru da ti je kortizol aktivanLOL....ne daj mu da se probudiLOLThumbs Up...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
dako View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dako Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2016 at 19:00
Kazes da zbog problema sa zlezdom treba uzimati cinka?Dali sam te dobro razuemo
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2016 at 07:35
....dobro si pročita....cink,sol ako je izbjegaješ vratit je u prehranu i voda...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
salcin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote salcin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2017 at 14:12
Molim te kako nabaviti taj cink,ja imam polinodoznu strumu vec 20 godina,kad god odem na kontrolu kažu mi da su hormoni u granicama normale(eutiroidan)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.