New Posts New Posts RSS Feed - Kako skinuti salo na stomaku?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako skinuti salo na stomaku?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
DAMNit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DAMNit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2016 at 09:26
Pozdrav!

Ovo mi je prvi post na forumu pa ne znam trebam li otvarati novu temu ili se mogu nadovezati na ovaj post jer je riječ o sličnom problemu :))

Visoka sam 170 a imam 63 kg.
Kao u slučaju prije, svo salo je na trbuhu ali kod mene i na rukama. donji dio tijela - pileće nogice. prije sam se aktivno bavila sportom, 2 puta dnevno i oduvijek sam bila mršava. problemi su počeli prije 2 godine kad sam počela raditi tj. sjediti po 9 sati dnevno i nakon toga ne prakticirati gotovo nikakvu aktivnost. Napokon sam se odlučila trgnuti i sad su mi potrebi vaši komentari na ovo što radim :)

Vezano za prehranu, počela sam više paziti na to, ne brojim kalorije ali pazim da se ne prejedam, uglavnom je riječ o posnom siru, jajima i voću za doručak, za ručak variva, rižota ili neko meso s povrćem a za večeru pojedem opet voćku ili salatu + povremeno ako ogladnim pojedem šačicu lješnjaka ili oraha ili grožđica.

Vezano za vježbe, čitala sam malo o speed absu tj abs wheelu i kupila sam ga. moram priznati da je stvarno dobra stvar, dnevno radim oko 30ak spuštanja (ne do kraja ali skoro). Zaista mi se iscrpe ruke i trbušni mišići da počnu peć. Osim toga skačem na vijači, nisam mogla vjerovati koliko je teško dok nisam probala. Trenutačno skačem po 5-6 minuta s 2 pauze po 15ak sekundi. cijela se preznojim i hodam kao pingvin jer me listovi ubijaju.

da se vratim na prehranu, izbacila sam slatko, čipseve i junk, kruh i tjesteninu.

problem koji se javlja je taj da mi se trbuh vidno smanjuje i užasno je tvrd ali još uvijek je preko toga prisutan sloj sala koji se nabora kad sjedim. također su mi bokovi preširoki tj imam one ljubavne ručkice.pretpostavljam da samo trebam nastaviti s vježbanjem jer je prošlo tek mjesec dana. osim toga vidim da su mi ruke jako čvrste ali rastu a želim ih smanjiti, da li je to prvi efekt vježbanja ili ću se od speed absa nabildati? :(

speed abs koristim mjesec dana, a s vijačom i prehranom sam počela prije tjedan dana.

Imate li neke komentare na ovo tj. molim vas da mi kažete radim li nešto krivo i koji bi bili vaši savjeti i poboljšanja? :)

i da, jednom tjedno se vozim biciklom na posao, 18 km ukupno tamo i nazad, noge mi otpadnu :)

Unaprijed hvala!

Back to Top
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2016 at 19:33
da li je istina, kako san čuo, da je najbolje za sagorit masne naslage oko trbuha i struka odradit cardio (trčanje ili bicikl) ujutro nakon buđenja, jer tijelo tokom noći sagori sve kalorije i onda nam ujutro ostane samo rezerva (masnoće) i logično je da tijelo onda cardio vježbanjem sagorijeva iste, te nakon toga tek doručkovati?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2016 at 01:23
Originally posted by split15 split15 wrote:

da li je istina, kako san čuo, da je najbolje za sagorit masne naslage oko trbuha i struka odradit cardio (trčanje ili bicikl) ujutro nakon buđenja, jer tijelo tokom noći sagori sve kalorije i onda nam ujutro ostane samo rezerva (masnoće) i logično je da tijelo onda cardio vježbanjem sagorijeva iste, te nakon toga tek doručkovati?

I jest a i nije istina. Nešto što je najbolje za sve, ne postoji jer smo svi različiti, pa mnogima ne, no mnogima zaista jutarnji trening ili kardio zaista dobro djeluje, od sagorjevanja masnoća do raznih adaptacije u tijelu od molekularne razine do transkripcije gena, to je to što govori znanost. A to govori i sportska praksa, u par desetljeća sam proveo x puta vreme u olimpijskim kampovima sa raznim reprezentacijama, neki su imali jutarnje trčanje a neki i trening snage u kombinaciji, sve prije doručka. Vjeruj mi, ono što na raznim fitness guru stranicama po svijetu piše da se to ne smije, je totalna glupost, jer skoro svi dečki sa kojima sam bio su osvajači europskih, svjetskih ili olimpijskih medalja, i ne bi se to radilo da je kontraproduktivno. No, nemojmo ispustiti iz vida da su to bili vrhunski sportaši, koji funkcioniraju sasvim drugačije od prosječnog vježbača rekreativca, neovisno od vježbačkog staža. Dali to i tebi za tvoje ciljeve odgovara, probaj cca 4 tjedna, pazi na prehranu, i saznat ćeš dali ti to treba. Ali teorije o raznim pražnjenjima glikogenskih rezervi su površna generalizacija i glupost. Bolje trči nego bicikl, sa manjim intervalima i sprinta(ali ne previše - ovisno koliko ti je dug taj trening), i radi i sa rukama tj maši u ritmu trčanja, više je mišića uključeno pa su i energetske potrebe veće. Uz kardio, namoj zaboraviti i u drugom dijelu dana i vježbe snage, one nisu baš za prosječnog čovjeka za odmah ujutro.
Back to Top
split15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote split15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2016 at 09:42
imam 75kg, 21,3% potkožnog masnog tkiva, i mišićne mase 57kg, znači višak mi je masno tkivo oko trbuha kojeg želim izgubiti ali zadržati ovu mišićnu masu, planiram početi sa bodyweight vježbama, bez ikakvih rekvizita, da li ću možda gubiti mišićnu masu ako krenem s time?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2016 at 10:41
gubit ćeš mišićnu masu ako prehrana na bude dobra. Trebaš otići u deficit s kalorijama i to ne preveliki deficit da se ne bi dogodilo to što ne želiš. Također omjeri makronutrijenata trebaju biti dobro posloženi (npr. mišićna masa bi mogla opadat ako ne budeš jeo dovoljno proteina).. Osim toga trening treba bit prilagođen ali s obzirom da si početnik bw vježbe su dobar izbor
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 10:34
Originally posted by split15 split15 wrote:

imam 75kg, 21,3% potkožnog masnog tkiva, i mišićne mase 57kg, znači višak mi je masno tkivo oko trbuha kojeg želim izgubiti ali zadržati ovu mišićnu masu, planiram početi sa bodyweight vježbama, bez ikakvih rekvizita, da li ću možda gubiti mišićnu masu ako krenem s time?


Zašto biš gubio m.m. ako KRENEŠ sa treningom? :) Trening će ju održavati da je ne gubiš sa deficitom u prehrani tako da ti je to definitivno korisno. Progresiju prilagodi željenoj mišićnoj masi, ne moraš napredovati previše ako želiš ostati na istome (iako nećeš biti u suficitu pa tu nebi ni bilo nekog znatnog prirasta, osim možda izraženijih kontura).

Mada....pitanje je koliko tog masnog tkiva ima na trbuhu i kakva je to mišićna masa - da li je uopće mudro kretati u deficit. Možda bi kalorije na održavanju i jedan dobar progresivni trening sa malo kardia tu i tamo odradili posao.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.