New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc molim - kako da smršavim 5-6 kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc molim - kako da smršavim 5-6 kg?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 12:52
Pozdrav draga Hug

Najprije, i ja cu se pridružit smirivanju Wink Ti se, prije svega, moraš pomiriti sa sobom, ma kakva god bila - jer dok si u ovom stanju, borit ceš se do daljnjega, a možda i cijeli život. Nije sve u mišicavom, fit tijelu, dapace, nastojanja za tim mogu nas totalno onesposobit za normalan život.

Gledam ove tvoje slicice i mislim si - koliko bi cura voljelo izgledati tako. Nekome si ti ideal, tebi je netko drugi. I nije loše imat ideale, ali svoje psihicko stanje i opcenit doživljaj srece podredit tome - ne valja. Isto tako, treba bit svjestan svog tijela, onog što možemo s njim napravit - ne usporedjivat se s drugima - i voljet se bez uvjeta.


Malo si mi kontradiktorna. U postu iznad pišeš da prije svega želiš biti zdrava. A stalno težiš za mršavošcu. Znaci da ti zdravlje nije ispred svega kada svako malo zapocinješ novu turu onoga za što ZNAŠ da ti šteti zdravlju - ali te drži vitkom.

Moram ovdje dodati - nekad treba i naše decke/muževe poslušat, zapravo jako jako cesto, pametna su oni bica i puno realnija i puno nas više vole i prihvacaju kakve god da jesmo nego mi same sebe  Wink Da si to napravila, tada na one 43 kg, sada vjerujem ne biš bila tu s nama i tražila pomoc. Ali ne - trener na forumu je znao bolje, od trenera kojeg imaš kraj sebe. Treba te dobro nalupat zbog toga Big smile

No dobro, tu smo di jesmo i što sad?

Poslužit ceš kao primjer cime bezglavo ulaženje u nešto može rezultirat. Keto nije za svakoga, nije za duže vrijeme i treba se znat skinut s toga, postepeno.

Nakon kraja dijete, uh-e treba postepeno uvadjat, baš da se ne desi to što se tebi desilo.

Daj nam reci, što si tocno jela u tim danima "prejedanja"? Koliko je to uh-a bilo dnevno, u koliko obroka, koliko škroba? Slatkog?

Vidim da imaš tendenciju nakon tako neceg proždrijet sve što vidiš - naravno da to nije dobro i ne vodi nikud. Previše se zaželiš i iscrpiš. A sve je moglo i može bit jednostavnije, samo da si bila umjerenija. Moc ceš ti jest normalno ali ceš morat ici korak po korak.

Kako treninzi izgledaju?




Edited by Gym_girl - 26 Ožujak 2013 at 12:57
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:08
Gym...fali mi manjka videa sa yutuba za motivacijski govor/samopouzdanje....trebala bi ga napisat i poslat još ak možeš uglazbit hihi
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:31
fali ti manjka, ha....

fali tebi malo gramatike i brdo znanja pa se radje hvataj ucenja nego pisanja debilnih postova
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:45
Nemoj ga špotat tako teškim rijecima Gymka.Decko se trudi.Mlad je još
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:52
Ne, ne trudi se. Da se trudi i da nešto zna napisao bi nešto smisleno i dao savjet. Mlada sam i ja pa se ne glupiram Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:57
Rano mu je još da dijeli savjete, ali vidio sam mu i neke postove gdje se trudi savjetovati.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 16:17
Iskreno, mnogima savršeno izgledaš, i jesi, a to je problem kod djevojaka danas što si u glavi umisle da su debele ili nešto drugo, iako jako dobro izgledaju.. Stvarno ne znam kako bi izgledala sa još 5 kila manje , ali sigurno ne bi bolje nego sada. A u drugu ruku, kile nisu proporcionalne sa fat %, imaš ljudi sa 100 kila koji imaju savršene plocice i 6-7% fat %, ili npr ja koji sam ispod zadane razine kila, a imam malo veci fat %.. Tako da se sa prehranom sve to sredi, i molim te nemoj radit neke glupe poteze kaj ce te stajat u životu

"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 16:46
Originally posted by XQ XQ wrote:

Iskreno, mnogima savršeno izgledaš, i jesi, a to je problem kod djevojaka danas što si u glavi umisle da su debele ili nešto drugo, iako jako dobro izgledaju.. Stvarno ne znam kako bi izgledala sa još 5 kila manje , ali sigurno ne bi bolje nego sada. A u drugu ruku, kile nisu proporcionalne sa fat %, imaš ljudi sa 100 kila koji imaju savršene plocice i 6-7% fat %, ili npr ja koji sam ispod zadane razine kila, a imam malo veci fat %.. Tako da se sa prehranom sve to sredi, i molim te nemoj radit neke glupe poteze kaj ce te stajat u životu

Danas su ribe umislile da su debele, a debele da su ribeBig smile
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 16:58
hvala svim na odgovoru.da krenem da odgovaram na ptianja.kao prvo hvala na komlimetnu ali moje trentno stanje izgled je na zadnjim slikama.nije kao na predhodnim a nsite videli noge tj celulit svuda imam sto nikada nisam imala,ni sa 55kg i to je vise kao nagomilana tecnost ili stara koza ..ne znam opisati ali je bas ruzno.
da,zelim pre svega zdravlja a za mene je zdravlje da s eosecam zdravo,da se hranim zdravo,da nemam celulita,da ne ustanem umorna,..nije mi cilj mrsavaljenje vec zdravlje a sa zdravim telom i psihiom dodje i izgled.
da,osecam se samo,stalno u novom,suprgu radi 70h nedeljno,putuje stalno.ali ne radim ovo zbog njega,vec sebe.kao sto sam napisala u postu od malena volim misicaviji izgled,jos kao mala sam dolazila kod tate i poazivala mu ruke,noge.trenirala gimnastiku i bila bas misicava.kao drugo osecaj u toku i posle treninga je nesto sto me usrecuje,niakda ne slim telo i psihu da moram tog dana trenirati ako se osecam umorno.dam sebi odmora,slusam telo po tom pitanju.znaci opet nije samo mrsavjanje u pitanju inace bih s eubila od trenigna po svaku cenu.i pre nego sto sam znala muza sam trenirala,htela da smrsam jer sa bas bila bucka 55kg.smetalo mi je jednostavno.
nisam rekla da ne volim sebe sada,savim prihvatam svoje telo i smtram da i super izgleda kako sam ga mucila.
samo se zelim vratiti u formu,dobiti misice koje volim i koje zelim za svoje telo.jednsotavno to je nesto sto me ispunjava,mene ne druge,da se moj muz pita trebala bih opet 55kg imati,ali ja to zelim za sebe,ne za druge.ne da bi drugi videli moje misice jer cak kada sam imala misice niko nije ni primetio,niakda ne nosim ratke majice,ili suknjice,otvoreno..cak imala iikone a da niko i ne zna niti je primetio.uvek sam sportski ili do guse bukvalno obucena,sa manje kg i msiicima ili bez.nije mi do toga uopste.znaci radim i zelim za sebe i zbog sebe.
pitanje sta jedem kada prejedam evo npr
pocnem lepo dan sa npr jaja i ovsena 30gr sa 10badema i malo agava sirupa
trening
posle treniga lepo pojedem piletinu,salatu,povrce...
odem na posao i ponesem mozda keks (spremljen od 100gr badema mlevenog,jednog jajeta i 30gr goji) jedan kekisc mozda ima 15gr a ispadnu 10tak..
e onda posle posla me uhvati kriza da nema sanse da smrsam ako jedem ugenje,da se moram rezati pa onda pocenm
spremim mix od sojinog jogurta,badem mleka i 100gr mix zaledjenih jagoda sa kasikom badem putera
pa pojedem jos saku oraha nekog indijski ili nesto...pa se tu vec nadujem a nastavi sa onim keksom sto ostao...
pa onda sir 150 sa jajima za veceru...
juce sam doruckovala npr mix zelenisa sa pola jabuke i parce mesa
i kocku cokolade crne bez secera sa micxom raha i goji napravjena (dobila)
pa uzinala sejk vonci iznad napisan i to malo vise ispalo
pa sam za rucak spremila od badema mlevenog sira,jajeta i tikivce neku picu kao (200gr badema mlevenog,100gr sira,100gr tikvice i 2 jajeta,malo soli) i pojela dva manja parceta sa sirom nemasnim 16gr proteina i 2uh
i jos jendu kocku ckolade i otisla na posao
sa posla opet pocelo isto..
uzela usput frozen jogurt bez secera je cist bio jogurt
pa sam kuci pojela sav onaj slan kolc od badema (znaci 200gr badem) sa sirom pojela
pa sam onda spremila ostatak voca i onaj sejk i to popila znaic sito oko 100gr voca..i kasika velika putera od badema
i veceraa sir i jaje
ne prejedam ja ugljenim nekim tipa pirinac itd..vise mi se nekako ne jede.ai pocnem sa ovsenima,orasima najvise i vocem tj sejkovima..
danas sam doruckovala zeleni caj i dva keksica (100gr badema belog,50gr indijskog i 20gr goji a druga smesa isto samo bez goji nego sa kasikom nemasnog kakaa bez secera)jedan od svakog,pa sam istrenirala zuzanalight inteziv joga HIIT workout
pa psole treninga pojela brdo zelene saate,sa brokolom,malo avokada,chisa semnki,jedno jaje i 100gr tune
na posu ponela jedan kesic i popila kafu bez kofeina sa malo sojinog mleka
kada sam dosla sam bila mrtva umorna i pojela 3manja keksica sa kakao i kafenom kasikom badem musa sa cajem
i za veceru tuna,brokoli,salata i jaje.
bilo mi je suvise odvog keksa ali nisam izdrazala da spremim nesto jer sam se zadrzala na poslu i ostala duze.
danas nisam ni jela ugljene sem u keksicu sto ima goji bobica ali malo.
Back to Top
zadranka23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zadranka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 17:05
Mislim da je ovo tvoja dijagnoza, tu se pisalo o tome na forumu: https://www.fitness.com.hr/forum/ortoreksija_topic6410.html

A ovdje imaš još o tome malo prošireno: http://www.jutarnji.hr/ovisnost-o-zdravoj-prehrani--ovisnost-o-vjezbanju--ortoreksija/1071609/

Mislim da je tvoje stanje doista prešlo u bolest i da to trebaš lijeciti. Žalosti me što žene (a i muškarci, iako kod njih negativne posljedice cesto nisu toliko izražene) tako olako prihvacaju savjete bez da promisle glavom.
Tako ceš i ovdje dobiti brdo savjeta, a pitanje je da li ceš ti kao "bolesna" osoba znati koji od njih poslušati.
Zato mislim da bi trebala otici kod strucnjaka, to ti je moj jedini savjet, a to bi ti i ostali trebali preporuciti osim ako sami nisu strucnjaci pa ti mogu pomoci.

Edited by zadranka23 - 26 Ožujak 2013 at 17:07
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 17:06
recimo da ne smatram sebe debelom ali da zelim da dovedem telo do savsrsenstva nekog na veci fizicki nivo.zelim da vidim koliko telo moze,kaoliko mogu izvuci iz svog tela treningom i ishranom a da pri tom ostanem zdrava i na zdrav nacin i izabalasiranu ishranu.kakav mi jelovnik preporucujete????
a,da zaboravila sam da napsiem za trenige kako mi izgledaju
kao sto sam rekla radim hiit cardio mozda 2puta nedelljno bodyrock ili zuzkligt ali radim 4puta tegovima takodej ili turbo setove ili mesavinu tegova i cardia nesto kao jennifer nicole lee.2-3 puta nedeljno radim noge guzu i abs i 2puta radim gornji deo sa pliometriskim cardiom.ovaj hiit cardio mi je jednom bodyrock duzi celo telo na 50sec sa 10sec pauzom
a drugi zuzkaligt na chellange time od prilike 12min traje.
ostalo radim setove,na ponavjanja ali sa cardiom kao sto sam napisala,npr prvi set iskorak sipkom pa 50 jamping jack-a..ili cucanj sipka 10-12x pa 15 burpees...gledam da mi je kratka pauza ali vezbu sipkom izvodim polako i pazim na formu...a ponekad radim na 50sec i 10pauze....ponekad bez cardia,menjam stalno da ne bih dozivela plato...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 17:43
pišem iz milja...bezveze sam napisao ....nisam došao ovdje na forum uciti gramatiku....dali je to sada toliko bitno što sam napisao? sram te može biti pljujem po takvim ljudima kao što si ti...svi super ljudi koje sam upoznao stvarno....ne ti moraš biti pametna ovdje jelda? "daj savjete drugima" pa možda sam vidio da ceš ti joj dati ....šta se ja imam tu uplitat....stvarno si me uvrjedila sa ovakvim ponašanjem...."Debilnim"...i hvala ti još jednom...sve najbolje ti želim!
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 18:11
hey, pa stas eovde sada zbilo???? zasto ovakve reci??? jas am rekla i zahvalali se svima na savetu zaci d savko ima pravo da napise svoje iskustvo,misljenje,zato i sluzi forum da se pomazemo a ne svadjamo! ja sam i dalje svakom zahvalna na odgovoru! stvarno
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 18:39
Ima i ovdje previše pametnih ljudi...tako da ti moj savjet nije ni potreban..neka ti je sa srecom! :)
Back to Top
missicc View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote missicc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 19:17
Ja ne delim ljue po pametnim ili ne.ja sam zatrazila pomoc,da li iz izkustva,da li iz nacitanosti,da li po znaju ili osecaju,cim si dosao na moju stranicu i temu u kojoj je pisalo potrebna pomoc meni to vec znaci i hvala ti na tome.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 19:41
ljudi, dragi,pa kaj je ovo?
nije mjesto za teške rijeci,za to imamo fejs! ahahahahhaa

šalu na stranu, dijete drago šta si ti nabrojala sve od hrane i vježbi da me zabolila glava od citanja.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.