New Posts New Posts RSS Feed - Pullover
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pullover

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pullover
    Posted: 27 Veljaca 2013 at 22:35
Može li mi netko pojasniti zašto se pullover navodi u skoro svim programima kako vježba za prsa? Ja sam je radila s utezima i tu sam osjetila ledja, nekad triceps kad krivo vracam i na lat mašini gdje izrcito osjetim samo ledja. Sad je u teretanu došla baš sprava za pullover i ja ni u jednom od ova tri slucaja nisam radila prsa..bar mislim
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 23:08
Ne znam, ja osjetim prsa. Narocito onaj dio prema pazuhu. Triceps osjetim ako nisu ruke skroz ravne. Ledja ne osjetim ako je kicma skroz priljubljena uz klupu (stisnem ju trbusnjacima). Ramena ne osjetim jer njima podboltam ruke. Isprizim ruke horizontalno iznad glave i prsima ih vucem dok ne budu verzikalne. Zamisljam ko da strik skroz isprizenim rukama vucem.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 23:12
a na latu s konopom prema kvadricepsu kad vuceš? jesi to probao?
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 23:58
Ja sam pocetnik i jedan stricek u teretani mi je objasnio da pullover uvijek radim ko zadnju vježbu za prsa jer ako pravilno radiš da prvo prsa istegneš prema gore, pa prema dole kad vracaš. Radim ga sa bucicom, ali ne ko ovdje https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/pullover-bucicom.aspx jer mi se klupa diže, nego legnem poprijeko da sam samo ramenima na klupi.

http://www.youtube.com/watch?v=tpLnfSQJ0gg&NR=1&feature=fvwp
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 16:27
Ne, nisam probao. Samo sam na klupi radio.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 17:24
ma romboidi i latisimus..narucito kod lata gdje ga ja radim
Back to Top
Elephatn777 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 09 Kolovoz 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Elephatn777 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2017 at 14:18
Hej, jednostavno/komplicirana vježba :)
u svakom slucaju ju treba raditi na klupi tako da su lopatice samo oslonjene na rub klupe a kukovi maltene vise prema podu. Ukoliko se radi sa sipkom i sirokim hvatom tada malo vise pogadja ledja a ukoliko se "dijamantnim" hvatom primi jedna bucica (full uski hvat) tada vise pogadja prsa i tricu :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.