New Posts New Posts RSS Feed - D: Ukusno i zdravo: Pašteta od pilecih jetrica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Ukusno i zdravo: Pašteta od pilecih jetrica

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Ukusno i zdravo: Pašteta od pilecih jetrica
    Posted: 18 Lipanj 2012 at 14:41
Svi komentari na temu: Ukusno i zdravo: Pašteta od pilecih jetrica

Prosvijetlite me...Di god dodjem, upozoravaju da je izvor loseg kolesterola, te licno smatram da je prosto NEMOGUCE ocistit od svih zilica, masnoce..U dijeti jetrica dobar izbor??? Uistinu?
Back to Top
jokemass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jokemass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 14:45
koja debuloza...zdravo....poznavajuci prehranu i dodatke prehrani tovilica u uzgoju i fiziololku funkciju jetre za predpostavit da vecina hormona koja se daje piletini u ovu se nalazi u jetri pošto je ona filter i vjerovatno zbog ubrzana rasta djelom pogodena masnom distrofijom.uzevši u obzir da su steroidi sastavom iz holesterola ta vaša delicija je sve al nikako zdrava...uz ionako veliku kolicinu zasicenih lipida,dodatak žumanjca obilnog kolesterolom i sama majoneza ni blizu na spada u "poželjnu hranu"....daleko miljama od zdravo
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 14:46
Potpuno se slažem..Još mi samo za kraj recite kako je majoneza zdrava, jer je od jaja...heheheheee
Back to Top
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 15:37
@ Jokemass - slazem se sa time sto si rekao. No tako mozemo ici unedogled oko hrane. Mislis li stvarno da posni sir kojeg svi toliko hvale kao zdravog dolazi sa farme bake Branke koja je hrani bez tova , hormona rasta itd? Mlijecni proizvodi i mlijeko takoder obiluju gomilom hormona, antibiotika itd. Pileca prsa su ista stvar. Ljudi misle da ako kupe u Konzumu ili gdje god, i pise 100% hrvatsko ili sto god da je to onda domace. Nazalost, zivimo u takvom dobu, globalnog konzumerizma i ukoliko nije Vam vasa baka osobno dala svog pilica, sir ili mlijeko, zaboravite na to da nije tretirano na neki nacin. Nadalje, kolesterol koji unosimo putem prehrane kod 95 % ljudi nece utjecati na promjenu razine loseg kolesterola (LDL). Kolesterol koji mi imamo (govorim o povisenom LDL-u) nije nastao od 2 obroka majoneze ili 2 zumanjka vec losih prehrambenih navika koje imamo godinama. Jetrica, svinjska, teleca, pileca takoder su kvalitetan izvor zeljeza. Sto se tice zumanjka iz jaja, vecina vitamina, minerala se nalaze u žumanjku. To fanaticno bacanje zumanjka iz apsolutno svakog jajeta je apsurdno. Razumijem da ako jedete 10 jaja u jednom obroku, ali iskreno koliko ljudi na site-u ovdje toliko unosi u jednom obroku? Bacanje zumanjka iz 4 jaja narocito ako imas pravilno slozenu prehranu ne utjece na ama bas nista, i ima vise beneficija nego negativnih posljedica. Poanta price je da ako zivis zdrav zivot (govorim o aktivnom zivotu sa kvalitetnom prehranom) da pasteta od pilecih jetrica u kojoj ima 2 zlice majoneze i senfa i zamislite, cak 2 tvrdo kuhana jaja a to sve necete pojest u jednom obroku i jest svaki dan samo to 365 dana u godini, vec mozda 1 dnevno kao neki meduobrok, nece nista uciniti lose po pitanju Vaseg zdravlja.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 15:37
Sad smo odjedanput svi ustali na noge kao da nikad nikad u zivotu nismo jeli majonezu koja nas sad toliko bode u oci. :)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:07
Mr G., to govori u svoje ime. Ja majonezu ne konzumiram. Samo sam rekla svoje mišljenje, iza kojeg i dalje stojim. Samo vi navalite na jetricu i uživajte. Ko voli, nek' izvoli!
Back to Top
aza View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:17
Smajlica "licno si gurni u dupe...
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 16:22
Bravo za tvoju kulturu! Impresionirana sam. Necu da se raspravljam ZATO ŠTO SAM NAPISALA SVOJE MIŠLJENJE O *UCKIN' BLOGU! A ti si nabijaj u dupe što god želiš!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 17:13
Slažem se da je to vrlo ukusan, a i zdrav obrok.........za one koji žele picajzlit pa ne mazat ju na kruh ovo je savršen P+M obrok ako se recimo drzimo tako poslozene prehrane.Uzmi paradajz  , zelene salate i luka uz to, zacini po želji paprom tu paštetu ,  vilicu u ruke i deri......... u svako doba dana bi to pojeo kao P+ M obrok
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 17:14
@ Aza - ovakvom izrazanju ovdje nije mjesto stoga ako imas ista za reci onda reci na pristojan nacin...

@Smajlica - priznajem tvoje misljenje i samo sam iznio svoje :)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 17:41
Mr G., stvar je individualna, zapravo...Kome ne smeta, evo iznad Phoenix-ovo strucnije mišljenje. Ja sam samo rekla kako stvar stoji gledano iz mog ugla, što sam na kraju i naglasila. Zapravo, meni inzulin lako podivlja od jetrice (ni sama ne znam zašto) i ne odgovara mi organizmu..to je sve. Pozdrav!
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 18:08
@Smajlica: Jetra su spremište glikogena, a glikogen je polisaharid glukoze na što inzulin reagira, kako ti kažeš podivlja. Ako nekog zanima nutritivna vrijednost pilecih jetrica (100g), sljedece su: 135 kcal; 2.6g UH; 4.0g M; 22.1g P što svakako nije loše
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 18:25
Pa da :)))) Hvala puno, GrannySmith! Šteta, jer je uistinu visokoproteinska namirnica i dobro bi mi došla..:)
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 18:36
Nema na cemu, zato smo ovdje da razmjenjujemo korisne informacije. Nemoj tugovati za jetricama kad ti škode, ima puno drugih visokokvalitetnih izvora proteina. Pozz :)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2012 at 20:55
Zanimljivo je procjenjivati zdravstvenu vrijednost jetre bilo koje industrijski uzgojene životinje, koja u par mjeseci mora x puta uvecati svoju težinu, sa svim dozvoljenim(upitno zdravim) dodacima prehrani i lijekovima. Ne znam zašto se misli da je sve u proteinima, mastima, uglj...vitaminima, itd, ali cu se suzdržati da me gymgirl ne bi tjerala na overkill u pisanju :)) . Ako se dobro sjecam, u pilecim jetricama je koncentracija nekih toksina 40puta veca nego u mesu, a razlog za to je nadam se svima jasan. Kako nismo svi isti, neka svatko procijeni za sebe koliko mu/joj je to zdravo. U svakom slucaju, i jetrica i jaja od piceka iz necijeg dvorišta cu i ja rado pojesti, pa i ovu ukusnu paštetu probati.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2012 at 09:38
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

@Smajlica: Jetra su spremište glikogena, a glikogen je polisaharid glukoze na što inzulin reagira, kako ti kažeš podivlja. Ako nekog zanima nutritivna vrijednost pilecih jetrica (100g), sljedece su: 135 kcal; 2.6g UH; 4.0g M; 22.1g P što svakako nije loše


Hmmm..........nebih se složio s ovim obrazloženjem za inzulin, koji se nebi smio dizati od jetra.
Sama si napisala koliko UH ima na 100g jetra, misliš li da tih 2 g UH može izazvati "divljanje" inzulina?

BTW SMilica, od kud znaš da ti jetra dignu inz? mjeriš inzulin poslje konzumacije istih?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.