New Posts New Posts RSS Feed - D: Uvod u Crossfit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Uvod u Crossfit

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 21:35
Sasa Rajnovic, hvala ti na provijerenju koje mi pruzas i za sav support ovih godina!!! A ako netko zeli uciti od vrhunskog RKC Ketllebell instruktora onda se slobodno moze obratiti Gosp. Rajnovicu, toplo preporucam :-)! Igore, ili si ponovi gradivo iz Engleskog ili Holandskog pa ces skuziti sta pise vezano za L1 i ostale certifikate. Isto kao i za cijenu, jer 250$ je avans koji placas prilikom registracije trecaja, a ostalih 750$ placas 4 tjedna pred certifikaciju. Smatram apsurdno ovo prepucavanje po ovom forumu, nadam se da cemo ubrzo organizirati CF takmicenje u HR pa se onda svi skeptici mogu pojaviti i pobiti nase tvrdnje! A ostali mogu samo baciti oko na www.journal.crossfit.com i naci sve sta ih zanima o Crossfitu i dobro i lose, i procitati ono sta su o toj temi napisali ljudi sa puno vise iskustva od svih nas! Lijepi pozdrav PS: Sale22 inace ima 39 godina, pa i nije tako mlad .-)!
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 22:08
  Ne bi trebali uvoditi rijeci kao skepticizam,prepucavanje,optimizam,pesimizam kako smo daleko od toga,ovdje vodimo polemiku o necemu što sebe naziva crossfit.Prije moje pauze od treniranja radio sam vježbe koje danas zovu se crossfit.Ako je tocno što kažete da je ukupna cijena 1000€,onda situacija nije baš najbolja;nitko mi nije rekao za dodatno placanje..Da li to znaci,svi koji su pohadjali škole bili su na suprotnoj strani i radili protiv svojih principa,kada su sve to mogli imati za 1000€ All-In-One za jedan dan.U tome je jacina njihovog marketinga.Šta dokazati prisustvujuci takimicenju CF-a,doktorirao sam na americkom marketingu.Što se ketllebella tice,nisam ni sumnjao u kvalitete gosp.Rajnovica,prosto meni se cini da je pitanje estetike i nivoa jednoga trenera da si ne dopusti petljanje sa necim što sebe naziva crossfit i htjelo bi djeliti dozvole za treniranje. 

Edited by Igor - 26 Ožujak 2012 at 22:12
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 18:22
Postavljam link na clanak kako bi svi oni koji "slete" u temu mogli skužiti što je potaklo diskusiju:



Edited by Zoki - 27 Ožujak 2012 at 18:23
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
nrzr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nrzr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 18:38
jel mi moze reci neko di se uopce moze kvalitetno odradit cf trening u zagrebu?
Back to Top
spartan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spartan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 21:00
Sale22,ako si zaista certificirani L1 CF trener zamolio bi te da se predstaviš punim imenom i prezimenom! ako nije problem :)
Back to Top
spartan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spartan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 21:05
osobno mislim da za CF treba imati solidnu podlogu u dizanju utega,gimnastici i atletskim treninzima,znaci da tijelo mora biti spremno za bavljenje ovakvom vrstom aktivnosti! Baš zato nije za svakoga,a nažalost ima i trenera i vježbaca koji se odmah bacaju na WOD-ove iako im zbog izvedbe prijeti hitna hospitalizacija i posjet traumi! Kad se to promijeni i educirani normalni ljudi krenu voditi CF nece bit problema!
Back to Top
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2012 at 23:16
Nije problem.
Sasha Novak iz Pule,
Crossfit L1 trainer,
Cross Gym performance trainer.

31.03 odrzava se prezentacija Reebok Crossfita u Osijeku
14.4 je u Zagrebu
20 ili 21.4 je u Splitu
Takodjer na eventu ce se odradjivati neki jednostavniji WOD-ovi a moci ce se registrirati i za Reebok regionalne igre u Ateni na koje ce ici 60 najbolje plasiranih zena i muskaraca iz regije!!
Dobrodosli...
Back to Top
sasagrosic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sasagrosic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2012 at 11:44
Pozdrav svima! U Zagrebu se dosta teško može odraditi kvalitetan CrossFit trening iako ima nekoliko teretana gdje vježbaju CrossFit-eri. Kod mene u gym-u je isto krpanje sa rekvizitima. Sve šipke su krive i nemam gdje "spustiti" (citaj baciti) uteg. Rijetko koji gym ima dovoljnu visinu da objesiš karike. To ce se uskoro promijeniti.
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 09:35
Pozdrav! Kratki osvrt na prezentaciju Reebok Crossfita koja se jucer održala u Arena centru.
Mogu samo reci da u nešto manje od 3 sata (od 15 do 17:45) nisam uspio doci do nikakvih informacija o nacinu treniranja, mjestu treniranja niti trenerima. Nakon više neuspješnih "Oprostite..., Mogu Vas pitati..., Zanima me...," i slicnih pokušaja, odlucio sam samo pasivno promatrati natjecanje. Na "prezentaciji" su organizirane kvalifikacije za Atenu (što im je po meni bio i primarni cilj) sa minimalno osoblja (3 suca, fotografi, i nekoliko osoba zaduženih za rezultate) i jednostavno nisu imali vremena ni volje razgovarati ni sa kime osim natjecatelja.

Medijski je to izgledalo vrlo dotjerano i primamljivo, ali mogu reci da sam razocaran prezentacijom i organizacijom. Organizatori su djelovali toliko distancirano da je to granicilo s bahatošcu.

Toliko od mene, nadao sam se da cu uživo vidjeti i moci sudjelovati u još jednom podrucju fitnessa, ali internet je u ovom slucaju daleko nadmašio one koji su to trebali omoguciti.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 11:45
Originally posted by _mrki_ _mrki_ wrote:

Pozdrav! Kratki osvrt na prezentaciju Reebok Crossfita koja se jucer održala u Arena centru.
Mogu samo reci da u nešto manje od 3 sata (od 15 do 17:45) nisam uspio doci do nikakvih informacija o nacinu treniranja, mjestu treniranja niti trenerima. Nakon više neuspješnih "Oprostite..., Mogu Vas pitati..., Zanima me...," i slicnih pokušaja, odlucio sam samo pasivno promatrati natjecanje. Na "prezentaciji" su organizirane kvalifikacije za Atenu (što im je po meni bio i primarni cilj) sa minimalno osoblja (3 suca, fotografi, i nekoliko osoba zaduženih za rezultate) i jednostavno nisu imali vremena ni volje razgovarati ni sa kime osim natjecatelja.

Medijski je to izgledalo vrlo dotjerano i primamljivo, ali mogu reci da sam razocaran prezentacijom i organizacijom. Organizatori su djelovali toliko distancirano da je to granicilo s bahatošcu.

Toliko od mene, nadao sam se da cu uživo vidjeti i moci sudjelovati u još jednom podrucju fitnessa, ali internet je u ovom slucaju daleko nadmašio one koji su to trebali omoguciti.

Što sam više se educirao više sam se zgražao nad crossfitom."Periodization is the enemy" njihov je moto.Ako imaš volje probaj sa girjama,bice ti korisnije na "duže i krace staze" imaš ovdje kvalitetnih certificiranih instruktora npr. gosp.Rajnovica,koji su se dobro pomucili za RKC 1 certifikat.



Edited by Igor - 15 Travanj 2012 at 11:48
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 20:32
Hvala ti Igore! Ma samo sam htio probat i vidjet u uživo kako to izgleda i eventualno popricat s nekim tko se time bavi ili trenira nekog drugog, ali nakon ovog sam samo potvrdio svoje mišljenje da nije to "to".

Što se girji tice, probao sam (možda cak i kod tebe ako si ti Igor iz Kettlebell Team Sparta) i zadovoljan sam, definitivno jedan vid fitnessa koji mi se doista svidio i kako i sam kažeš koristan na dulje i krace staze.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 20:41

  Nisam taj Igor,nakon kratkog izleta u crossfit vode shvatio sam da to nema veze sa zdravljem i ponajmanje fitnesom,ali sam veliki zaljubljenik rada sa girjama.Bitno je educirati se.Ako si zainteresiran možeš pokušati  i sa olimpijskim dizanjima,mana im je što zahtjevaju odredjeni period ucenja tehnika ali se definitivno isplati po pitanju opce kondicije i zdravlja,evo odavde ja ponekada uzimam WOD:

http://www.catalystathletics.com/workouts/



Edited by Igor - 15 Travanj 2012 at 20:53
Back to Top
marko14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 22:00
Pozdrav,moje mišljenje je da crossfit moze biti jako koristan ako se radi sa smislom osobito kod pocetnika.Isto tako moze biti i "dvosjekli mac" ako se prefosrsira sto nije rjetkost. Zanima me da li itko zna jel se moze kod nas negdje otici na tecaj ili je moguce samo vani? Hvala,sportski pozzzz http://rosstraining.com/blog/ Jedan koristan link za funkcionalne treninge:)
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 17:24
A zbog cega je Crossfit tako kontroverzan? Tj jedni se kunu, a drugi pricaju da je stravicno los?
Meni se licno svidja zamisao mesanog programa kad je u pitanju fizicka aktivnost, ali ja za to znam kao pojam Cross training i cenim da je ta filozofija drugacija mnogo od Crossfita...
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 18:00

 Nema plana,nema periodizacije treninga,uvijek je do otkaza iako ja ne mogu da se sjetim niti jednoga istraživanja koje potvrdjuje da trening do otkaza poboljšava bilo kakve performanse.Iduci svojom logikom ona mi govori da ne treba nikada trenirati do otkaza,ako se to i dogodi nervni sustav ce potrošiti barem tjedan dana da sebe oporavi a mišici su ionako "zadnja rupa na svirali" kod prioriteta oporavka.


Dalje mi se cini da prevelike varijacije u vježbama dovode do toga da tijelo ne može prilagoditi stalno se mijenja i pocinje iznova npr. moj trenutni cilj je raditi snatch 100x unutar 5minuta sa girjom 28kg,da bi postigao taj cilj periodizirati cu trening po stepenastom ili nekom drugom principu pazeci da ne uvodim nasumicno birajuci desetine raznih vježbi,taj plan cu da pratim odredjeni broj tjedana kako bih na kraju znao gdje sam - nasuprot tome je rokaj-gruvaj crossfit stil dok ne padneš na pod.Cilj svakoga treninga trebao biti da vas napuni energijom kako bi mogli više i bolje trenirati sustavno održavati jedan nivo kondicije - kako nasuprot toga stoji mrcvarenje u svakom treningu crossfita?


Samo se treba pitati "Kada nije moguc crossfit?" nije moguc kod educirane populacije koja ima svoj cilj,kako danas vecina ima problem držati fokus na jednoj stvari jedva minutu a da ne govorim pracenje 8 tjednog programa crossfit je tu našao svoje mjesto on svoje postojanje zahvaljuje tim slabostima.Ako se slijedi neki program  vi se na njega adaptirate nakon cca 3 tjedna i tek tada pocinje kvalitetan trening i sada odjednom ubacujete u ciklus dodatne vježbe koje cini mi se ponovo ce vas staviti na pocetak jer sada tijelo treba opet 3 tjedna da usvoji nove pokrete.


Na linku koji sam stavio u postu prije ima odlican clanak o olimpijskom dizacu koji je opisao svoje iskustvo u crossfit,sumirati cu na brzinu - iako je postigao kondiciju da odradi njihove vježbe u zavidnom vremenu više nije mogao postici isti rezultat unutar sporta kojim se bavio,na kraju zakljucuje da je najpametnije što netko napraviti može jeste da potraži strucnog trenera koji ce sastaviti program koji ce odgovarati pojedincu."Trenirati bez plana može samo budala" citiram tog dizaca ,a za crossfit su potrebne dvije...



Edited by Igor - 16 Travanj 2012 at 21:53
Back to Top
markost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote markost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 18:24
Pitanje za salu...u st 20. ili 21. 04.? Di ce se to odrzat i u koji sat? Hvala :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.