New Posts New Posts RSS Feed - D: Uvod u Crossfit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Uvod u Crossfit

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
LesA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LesA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Uvod u Crossfit
    Posted: 23 Ožujak 2012 at 16:52
Svi komentari na temu: Uvod u Crossfit

Dok nisam isprobao CF mislio sam da sam u odlicnoj formi..:-D istina je da je koncept dobar ali potrebne su i varijacije da bi se sustav prilagodio ljudima u razlicitoj formi. za razbit rutinu odlicno:-)

Edited by Zoki - 14 Listopad 2013 at 00:20
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 06:00
Svaki sistem vježbanja ima svoj trenutak.Pa tako i Crossfit, iako mislim da to i nije neka novost. Puno ljudi je vježbalo po slicnim principima ali bez nekog dobro razvijenog sustava rada ili znanja što zapravo rade (MMA borci, boksaci, ragbijaši..). Na žalost mislim da je danas pojam Crossfit postao (ili kod nas tek postaje što se vidi i po ovome clanku :-)) / naravno ti je i Reebok koji kupi vrhnje :-)) ) mamac za ljude da rade sve i svašta. To što netko ima jako puno razbacanih rekvizita oko sebe i timer na zidu ne znaci da radi Crossfit. Svako malo naletim na neki plakat gdje ljudi rade Crossfit. Mislim da ce se u buducnosti ovaj sustav razvijati i više prilagodavati jer stupanj ozljeda je velika. Kao kod profesionalnog sporta. Cilj svakog fitness programa bi trebao biti rekreacijsko rehebalitacijska komponeneta.Da se zdrvavo krecemo i da u tome uživamo. Ali svatko ima pravo na svoj izbor.
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 19:52
"Crossfit promovira tzv „Caveman“ odnosno „Paleo“ prehranu; 30% proteina, 30% masti i 40% ugljikohidrata. nikakve procesuirane ugljikohidrate, što više povrca, orašastih plodova i sjemenki, proteina 0.7 do 1 grama po kg mišicne mase." - ako jedeš 1 gram proteina po kilogramu (ukupne težine, a kamoli mišicne mase) dnevno i to iznosi 30%, za osobu od 80 kila bi to znacilo da je na 1000 kalorija dnevno.
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 21:26
Sorry, krivo sam naveo, to se odnosi na pound(0,45kg) znaci za nas europljane x 2. Znaci ako imas 60kg misica do 120gr proteina.
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 13:39
sve 5, i mislio sam da je tak nešto,... :)
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
malee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote malee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 08:54
Svejedno, 2000 kalorija na takav trening?! Puno premalo... Ni bazalni metabolizam ne zadovoljiš
Back to Top
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 15:14
Cuj, vidim da si poceo ozbiljno sa temom ali si na kraju otisao u krivom smijeru. Inace nemam obicaj komentirati. Ako vec pises o Crossfitu, onda molim te da i proucis jako dobro baze , metodologiju i programiranje u CF treningu. Nije istina da nema alternative WOD-ovima! Svaka vjezba je ista i za olimpijskog sportasa i za obicnog covjeka i za nekog u trecoj zivotnoj dobi, intenzitet je taj koji se mjenja, Zato u Crossfit boxovima se cesto nadju ljudi od 60 godina i stariji! Druga stvar, nije istina da je svaki trening do maximuma, zato postoji programiranje. Treca i najvaznija stvar je da CF L1 treneri ne dobivaju certifikat za jedan dan, tj, svi oni koji zele postati L1 treneri moraju imati neki sportski i trenerski background iza sebe, moraju jako dobro nauciti metodologije Crossfita i sve sta ide sa time...pozeljno je da prije L1 certifikata imaju trening i ispit za trenere u Olimpijskom dizanju utega i gimnastici, i na kraju, L1 ispit se sastoji iz prakticnog dijela i teoretskog dijela koji se sastoji od 50 pitanja iz anatomije, kineziologije, programacije i nutricijonizma...i btw prosijek prolaza je oko 30-40% tako da se po tome vidi da ga se ipak nemoze dobiti samo tako! LP Sale, Crossfit L1 trainer
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 15:40
Sale još si mlad, naucit ceš neke stvari s vremenom ;). Prvenstveno kako funkcionira fitness marketing i ostalo. Svjestan sam da Crossfit postaje sve više kao kult i da svaku kritiku njegovi sljedbenici jako loše primaju. Ali svako ima pravo na svoje mišljenje, ja sam dao svoje jer ipak imam nekog iskustva pa mislim da to ima neku težinu i znacaj. Ali kao šta sam i prije rekao, svako neka radi šta mu paše i nek trening prilagodi ciljevima. Pozdrav Crossfitovcima.... ;)
Back to Top
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 15:57
Sto se tice mladosti, mislim da imam puno vise godina a i iskustva nego sta ti mislis! Nisam ovdje da bih ulazio u diskusije, ti si iznio svoje misljenje o CF a ja sam ti napisao cinjenice koje nemozes pobiti. Ionako, koga zanima Crosffit naci ce nacina da se upozna sa njime preko dobrog trenera, nadam se certificiranog. Jer nazalost je istina ono sto si rekao da se kod nas svako proziva trenerom i vodi treninge!! LP
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 16:03
   Kao što sam napisao na forumu,CrossFit jeste turbofolk,crossfit je gorenje naroda.Nedavno sam bio u Rotterdamu gdje je bilo moguce položiti L1 tecaj za nekih 250€,koliko se sjecam nije nužno imati nikakvo predznanje osim barem da ste nekoliko puta okušali se u crossfit vježbama.Tako sam siguran receno je da su WOD namjenjene "kao dodatne vježbe za atlete koji imaju vec postojeci plan treninga.."Iako je moguce WOD raditi same po sebi.Amerikanci imaju jak marketing,to je jasno,još kada se u podršku crossfitu prikljuce olimpijci kao Chad Vaughn teško je dovesti bilo šta u pitanje,ali ipak to je napredni americki marketing.Trenutno crossfit ima akutne probleme usljed nedostatka dobrih trenera,što se cesto može pratiti na youtubu i po forumima,pitanje je odakle su došli nestrucni treneri. Pratio sam mjesec dana WOD,zatim se vratio na sistem treninga Steve Cotter-a;funkcionalna snaga i masa umjesto sagorjevanja samoga sebe. 

Edited by Igor - 26 Ožujak 2012 at 16:08
Back to Top
Sale22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 16:13
L1 certifikat kosta 1000$ a prije njega Peraration L1 500$ tako da neznam tko ti je sta nudio ali za tu lovu sta kazes ti? A sta se tice WOD-a, odi na www.journal.crossfit.com pa ce ti sve biti jasnije!!!
Back to Top
Foxter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Foxter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 16:39
Iako nemam baš obicaj komentirati na ovakvim blogovima mislim da bi trebao reci nekoliko kratkih crta vezanih uz navedenu temu. Bavim se sportom gotovo citav život i u jednom trenutku sam se našao u situaciji gdje sam morao odluciti da se maksimalno posvetim sportu i krenem profesionalno ili da završim fakultet sa druge strane. Odlucio sam ovo drugo iako sam se nastavio rekreativno baviti sportom tipa trcanje, teretana, košarka i nogomet s ekipom itd. Na žalost koliko god bi se posvetio tome nikad nisam bio u potpunosti zadovoljan kondicijom, razvojem mišicne mase, postao sam poprilicno trom i "krut". Prošlo je neko vrijeme kad sam imao priliku isprobati CF...iskreno od tada mi se život mijenja u pozitivnom smjeru. Uz veoma vještog i kvalitetnog trenera unutar 6 mjeseci mogao sam izvooditi neke gimnasticke elemente koje nikad u životu nisam mogao, dizati više tereta nego ikad prije u teretani, izgubio sam nekakvih 5 kilograma ciste potkožne masnoce a uspio razviti snagu, eksplozivnost, fleksibilnost, koordinaciju, brzinu i ponajviše izdržljivost. Da se razumijemo, još uvijek ima gomilu elemenata na kojima intenzivno radim i svakim danom sam im sve bliže. Ljudi, kad kažu CF nije za svakoga ja kažem "jest" u pravoj mjeri, dakle kalitetno programiranje, skaliranje opterecenja, puno rada na tehnici. Olimpijsko dizanje se vježba godinama, zato svaki CF trening ima dio koji se zove "skill" gdje vježbate sve kompleksne pokrete ne samo oly dizanja vec i gimnastike, preskakanja užeta, rada s medicinkom itd. CF je funkcionalni trening, radi svaki mišic u tijelu gotovo u svakom treningu a najviše od svega gotovo uvijek se borite sa samim sobom jer svakim treningom pokušavate barem za nekoliko sekundi skatiti vrijeme na štoperici. Osobno znam koliko truda i odricanja je uloženo u stjecanje L1 CF trainera od strane mog coacha, jer sam jednim dijelom i sam sudjelovao u njegovom razvoju. Naravno, uvijek ce biti polemike " je li valja ili ne valja". Ja se ne zamaram time, ja gledam na sebe i ljude u mojem krugu koji se bave CF-om, ja znam da "radi" i to jako jako dobro. Isto tako citava ta prica oko Reeboka je meni osobno smješna jer komercijalizacija je nešto što najmanje treba razvoju CF-a u Hrvatskoj.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 17:02
Sale22 je covjek sa velikim životnim i atletskim iskustvom (ovo 22 ne predstavlja njegovu dob, nažalost :) ). Iako Crossfit nije moj par rukavica, kad bih nekome trebao preporuciti kvalitetnog instruktora onda bih ga poslao njemu.
Ovdje se opet napada po licencama... Da svakoj od tih organizacija je prije svega cilj novac. A kome nije? Tko od vas na ovom forumu nešto radi za ništa? Svaka osoba koja je do svog znanja došla teškim radom uz velika financijska i druga odricanja nece raditi i davati svoje znanje za džabe. Vi koji ste osobni treneri, instruktori raznih vještina i/ili sportova, diplomirani kineziolozi ili pak kondicijski treneri, cijenite li svoje znanje? Šta je sa ostalima, fizioterapeutima, zidarima, knjigovodjama i svima onima kojma je trening samo hobi, naplacujete li svoj rad i znanje?
Na svakog kvalificiranog instruktora  dolazi odredjeni broj onih cije je znanje upitno...to je tako u svakoj teretani, na kineziloškom fakultetu, crossfit-u, kettlebellu, bodybuildingu, gimnastici, karate klubu pa nadalje. Odite, probajte, pa onda pljujte, ali ne po sportu/vještini/nacinu treniranja, vec po osobi za koju mislite da nije kompetentna.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 18:21

Provjerio sam ponovo,250€ dodje L1,znaci ili ja sam zaboravio nizozemski ili me neko laže.Drugo,ovdje ne dovodimo u pitanje necije iskustvo,pišemo o crossfitu.Da,ponekada moraš napraviti u firmi nešto i gratis..Kao što gore napisah,Amerikanci imaju jak multilevel marketing koji na slabo razvijene narode djeluje kao magija.Evo dio pravilnika o L1 certifikatu:  

What is the significance of passing the test?
Passing the test means individuals have demonstrated minimal understanding of the CrossFit
fundamentals, both concepts and movement. This is a starting point to begin training others
and continue successful development as a CrossFit Trainer. It affords the rights and privileges of
a CrossFit Level 1 Trainer (CF‐L1) per the Trainer Licensing Agreement and the opportunity to
apply for affiliation.

Zašto nemamo ubrzane tecajeve olimpijskih dizanja?Earn you olimpic Level 1 certificate in a day!For a just one hour of your time and you are ready to teach others!Be the best!...i slicne hipnoze koje na mene ne djeluju iz nekog razloga.Crossfit je samo još jedan produkt All-In-One trenda.Ja bih ipak svoje povjerenje dao nekome tko iz ljubavi bavi se nekim oblikom fitnessa,takvih ima ovdje na forumu,još ako ima završeno popratno obrazovanje tim plus više,a ne nekome wannabe cool treneru što mu je netko drugi omogucio da "ima pravo vježbati druge". 

Dalibor ti bi mogao dobar posao napraviti,organiziraj one day tecajeve za ExtremFitness,"Dalibor's Fat Extinction Workout - you will not only lose fat ,the fat will EXTINCT LIKE A DINOSAURS AND NEVER COME BACK (may improve your athletic skills)", nekako nazovi stvar,i na certifikatu neka piše "Approved by Dalibor".Taj "Approved" je vrh svega što ste ikada željeli.



Edited by Igor - 26 Ožujak 2012 at 19:34
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 19:24
Igore, složio bih se dijelom da trener prije svega mora voljeti svoj posao da bi bio dobar u tome što radi. Sama ljubav i entuzijazam nisu ništa bez znanja, ali upravo oni tjeraju covjeka na spoznaju i sigurno je da ce vecina ljudi koji treniranju drugih pristupaju s entuzijazmom svemu tome. Certifikat ili diploma ne cini trenera, to je samo potvrda da je imao priliku nauciti nešto od ljudi koji znaju, a sad, je li tu priliku iskoristio i želi li nadopunjavati svoje znanje dok je živ..?
Samo jedna nadopuna na sve tecajeve koji traju po dan-dva.. Ne cini se možda puno, ali treba imati na umu da se za neke od tih tecajeva covjek treba unaprijed pripremiti. Ne nauci nitko tehniku nicega u dva dana toliko dobro da može poducavati. Oni koji se ne pripreme, ne dobivaju licencu (to bi tako barem trebalo biti).
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 20:08
"Svejedno, 2000 kalorija na takav trening?! Puno premalo... Ni bazalni metabolizam ne zadovoljiš" postoji cijela teorija oko ovoga. iskreno, ja sam zivjela na manje i trenirala ko luda. poanta je u tome da jedes konkretne stvari, ne pi*darije tipo bijelo brasno u svim varijantama, riza itd. imala sam itekako snage i vise nego ikad, a imala sam opake treninge. jedes koliko je tvom tijelu potrebno. u teoriji to izgleda puno pre malo, ali vjerujte da nije. moj trener jede cca 2500kalorija na dan, iskljucivo paleo, izgleda ko zmaj , trenira ko zmaj vise puta dnevno, ima rezultate ko zmaj i skoluje se konstantno
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.