New Posts New Posts RSS Feed - D: Uvod u Crossfit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Uvod u Crossfit

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
veljko78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veljko78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Uvod u Crossfit
    Posted: 01 Travanj 2015 at 11:40
super clanak, hvala
Back to Top
Ivy1985 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivy1985 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2013 at 14:11
a što fali Zumbi??:)
Back to Top
vuki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vuki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2013 at 14:51
jel mi netko moze reci jel ima neki klub za crossfit u Splitu?
Back to Top
frank View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frank Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2012 at 02:25
prije sam, ali i sad vjezbam ovom "staromodnim" nacinom vježbanja ali sto sve više citam o crossfitu zanimljiviji mi je pa ako mi netko može dati link ili nekakav primjer tog treninga bio bih zahvalan, ... i koliko serija radim po treningu, odnosno koliko bi on trebao trajati.
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 11:51
Dalibore, super za stranicu, jedva cekam!
Takodjer cesto odradim neki mix tvojih rutina s fitness-a ili youtube-a, nekih 30-ak minuta i prezadovoljan sam.

Takav nacin treniranja mi nikada ne može dosaditi jer uvijek malo promijenim nešto u treningu, vrijeme rada, odmora, redoslijed ili varijacija vježbe...
A gotovo sve tvoje vježbe su bodyweight i definitivno nisu prekomplicirane niti preteške za pocetnike, a za napredne ima "materijala" na pretek!

Tako da bi po meni pocetnici koji misle da je Crossfit dinamican, raznolik i slicno trebali definitivno probati neke tvoje rutine koje su po meni teške i raznolike onoliko koliko pojedinac ima volje i mašte, a šanse za ozljede su puno, puno manje.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 11:11

Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Mislim da ce ti se moji treninzi svidjeti, evo nadam se drugi tjedan da ce bit gotov web. Nema olimpijskih dizanja ali sve treninge ces moc radit kod kuce, i svi su full body. Evo samo da kupim odjecu za zumbu pa te zovem da idemo skupa. Mogu i tebi uzet, koji si broj? :) :) :)


Pa ja zapravo i radim neke treninge koje si naveo ovdje u blogu,ubacim ga kao malu promjenu,odgovara mi takav nacin treninga,trenutno sam olimpijska dizanja sveo na minimum po principu "treniraj malo (teško) treniraj dobro",za mene si ti primjer kada  covjek znanje i iskustvo koje ima upotrijebi kada je potrebno i na pravi nacin,kakva je vrijednost znanja ako ne znaš kako i kada ga koristiti.

Što se odjece tice majica xl i neka trenerka 38/36br. LOL ,došao sam tako ja u 11.mjesecu prošle godine u teretanu blizu mene u rotterdamu,bio sam tada na godišnjem kod svojih,i odlucih da nema šta da se ceka i stanje jeste alarmantno moraju kile da se skinu,a najbliža teretana je 300m geto crnci i arapi unutra ,kako je odluka bila iznenadna obukao sam neku trenerku sa placa,bijelu majicu od 10kn pogužvanu i rategnutu narocito oko vrata i smedje cipele....da smedje cipele,new primitives fat lose,i popnem se na traku za trcanje,strah&vjeverica zavladaše u teretani i poneki u daljini WTF,naštimam traku na 9kmh i nakon par minuta hitno stisnem Emergency Stop - dok mi se nakon par sekundi vid ponovo vratio na zaslonu je ponosno pisalo 268m - trening za taj dan bio je gotov...ali ništa nije moglo umanjiti moju motivaciju....fast forward...nakon što sam doveo se u potrebnu kondiciju i skinuo 14kg masnih naslaga,zahvaljujuci savjetima ovdje procitanim,rekoh ja sebi - sada je vrijeme da sve to dobije neki smisao u obliku sporta kojim bi nastavio da se bavim.Dok sam se ja tako nesiguran premišljao americki agenti sacekali su me u gustoj šumi i pokušali uvesti u podzemlje crossfita,ali kako sam ja Igor i još radim za rusa rekoh im:"Amerikanske svinje!" i tu se moj fokus okrenuo girjama tom fantasticnom rekvizitu nakon treninga sa njima imam poker lice i um samuraja.

Cilj mi je dobiti IKFF certifikat i na tome vrijedno radim.

Još za zumbu cu ponjeti kaubojski šešir želim biti najkulji u grupi.


P.S.

Svakako obavjesti kada ti web bude gotov,išao sam ja nedavno da platim ali nije moglo.




Edited by Igor - 20 Travanj 2012 at 11:42
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2012 at 06:46
Mislim da ce ti se moji treninzi svidjeti, evo nadam se drugi tjedan da ce bit gotov web. Nema olimpijskih dizanja ali sve treninge ces moc radit kod kuce, i svi su full body. Evo samo da kupim odjecu za zumbu pa te zovem da idemo skupa. Mogu i tebi uzet, koji si broj? :) :) :)
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 22:02

Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Ma sve ok Boris, ali zašto nisi isprobao Zumbu? Pa to je super...LOL LOL LOL


Igor zvani Boris nije probao zumbu jer sam pao na tehnickom i estetskom dijelu,nisam mogao postici onaj hollywood smile tijekom plesa (vrlo bitna tehnicka komponenta) a kako sam u to vrijeme izbio prednji zub razvijajuci novi vid revolucionarnog fitnessa nabacaj-hvat sa zubima (hand - to - mouth - bar)LOL nisam zadovoljio estetsku formu te sam takvom pojavom dekoncentrirao ostale polaznike zumbe koji su me pristojno savjetovali da se okušam u nekom individualnom sportu,vidno ponižen i neshvacen utjehu sam potražio kod jedne bugarske dizacice tegova i u procesu popravio zub.Insanity sam odradio 4-5 treninga,nisam išao cijeli program,i imam pozitivno mišljenje.



Edited by Igor - 19 Travanj 2012 at 22:55
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 19:15

Ja kad vidim s kojom razinom znanja netko poucava olimpijska dizanja, te koliko ih brzo pocinju raditi a i koliko ponavljanja rade, tj na koji ih nacin koriste ( za metabolicki trening a ne za ono za što su namjenja) neznam što da kažem....


Uz sve navedene stvari poput konstantnog rada do otkaza, varanja na vježbama kako bi se postigle odredjene brojke ponavljanja i slicno...



Edited by Iluvatar - 19 Travanj 2012 at 19:16
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 17:09
Sori, Igor krivo ime sam napisao....
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 17:08
Ma sve ok Boris, ali zašto nisi isprobao Zumbu? Pa to je super...LOL LOL LOL
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 15:56
 Nadam se da moje pisanje nece se shvatiti kao napadanje,pisao sam o onome što sam iskusio i slijedio 4 tjedna i što mi se nije svidjelo,ne mogu pisati o zumbi kada nisam nikada bio u tom programu.Podržavam ekonomske motive promoviranja crossfita,koji ce dovesti ljude u fitness centre,ionako nisam pisao o ekonomskim razlozima.    

Edited by Igor - 19 Travanj 2012 at 15:56
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 15:29
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 15:15
Svako ima pravo na svoje misljenje, ne treba nikog napadati. Ja osobno nisam pobornik crossfita i vrijeme ce pokazati dal sam bio u pravu ili ne. Crossfit ce bit sve popularniji ne zato sto je to dobar program rada vec jer ljudi vole promjene i klasican bodybuilding je svima dosadio, a Cf je cista suprotnost tome. Svako toliko dodje neki novi fitness trend, to je normalno. Koliko ce vremena potrajati vrijeme ce pokazati. Samo nemojmo se zanositi nekim "vrhunskim" trenerima u Crossfitu. Nijedan priznati trener u Americi nije pobornik Crossfita, to bi isto nesto trebalo znaciti. Ali da daje rezultate, daje. Ali kao sto rekoh, vrijeme ce pokazati koja je cijena tih high intensity, 95-100% maximuma treninga sto se tice zdravlja zglobova i ostalog. Ali neka svako proba pa nek vidi. Pozz
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 14:03

Trebalo bi pokazati potvrdjenu studiju koja povezuje da trening do otkaza poboljšava preformanse,o periodizaciji nema isto price u crossfitu - svaki WOD koji sam gledao je do otkaza prosto jer se radi na vrijeme i upravo je to suprotno želji da je crossfit "... namjenjen obicnoj populaciji (neselekcioniranoj) koja bi uz vrhunske trenere (kojih kod nas ima možda 10) mogli napredovati da im život i svakodnevne obaveze prolaze lakše i s što manje posjeta lijecniku.."Oximoron - vrhunski treneri koji znaju da trening treba prilagoditi individualno promoviraju "opci" trening,znaci 3 dana za redom kružni trening i jedan dan odmora,drugim rijecima agresivno metabolicko kondicioniranje - izgaranje.Pa opet suprotnost - na stranicama crossfita savjetuju da je ovakav nacin vježbanja samo za one koje aktivno sudjeluju u nekom sportu minimalno 2 godine.


Kako da jedna prosjecna osoba ima koristi od programa koji je 3 dana za redom iscrpi na treningu.Ako je cilj da osoba koja se trenira ostane cim dulje svježa i da uradi više (teže) da se održi jedna konstanta kondicije,šta ima tu da traži kružni trening 3 dana za redom? 


Vidim da svi koji su u crossfit-u uvijek isto navode da je vrhunski sport stroga specijalizacija,to je kao nužno loše,ali nije tocno,za uspjeh ove price razlog je slaba edukacija,program jednog olimpijskog dizaca utega ukljucuje rad sa girjama ,trcanje,bodyweight,ali unutar vježbi ne radi se nasumican izbor desetina vježbi i ne uvode se svaki dan nove.I ono na šta crossfit nema odgovor:"Koji je cilj treninga i koliko tjedana traje?"Kao što je jedan extrem bazirati svoj trening na jednoj vježbi tako je tome suportnost uvoditi stalno nove vježbe a gore od to dvoje je trenirati bez plana.


Znaci nije dovoljno napisati da necija argumenacija ne drži vodu bez objašnjenja ovih gore pitanja,imamo dovoljno takvih no-name studija.Pricu o iskustvu i radu vani smješno je povlaciti,baš bih ja imao po toj ljestvici veci score pa opet to ništa ne bi govorilo o meni.Posebna prica je certificiranje,usporediti IKFF ili RKC uvjete certificiranja i stopu prolaznosti,ili vam se može desiti kao i meni u rotterdamu,da laicki i ublaženo kažem - crossfit certificirani trener zna brojati do 100 a ja do 1000,znaci to ne ide.


U crossfit zajednici ima trenera koji imaju veliko iskustvo,ali koliko je takvih na ukupan broj novopridošlih wannabe cool athelete trenera?I opet je to ista suprotnost,svaki iskusan trener zna da program treninga traje odredjeni broj tjedana i zna mu se cilj i kako doci do tog cilja.Ako je zaista prisutna tolika želja da se prosjecnom rekreativcu poboljša svakodnevno funkcioniranje postoje sigurno bolji i zdraviji nacini od crossfita,iako ja nemam ništa protiv da se uzimaju novci na tudjem neznanju,u tom pravcu podržavam crossfit.Za mene cijela prica o crossfitu potvdjuje pravilo da ispravni razlozi (aktiviranje metabolickih pravaca) u rukama krivih ljudi postaju krivi.





Edited by Igor - 19 Travanj 2012 at 14:58
Back to Top
SanS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SanS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2012 at 13:06
Prvo da objasnim ili demantiram Igora. Ne radi se sve do otkaza. Event je i bio koncipiran da služi kao kvalifikacije za natjecanje i da izvedemo CrossFit zajednicu u hrvatskoj (koja postoji) pred reflektore. Nažalost sudaca je bilo samo tri iz samo jednog razloga. A to je da su oni mogli biti samo L1 Cross Fit treneri...Znaci certificirani. Nažalost, malo nas je u Hrvatskoj te smo jednog morali dofurati iz Ljubljane. Tvoja ostala argumentacija, jednostavno ne drži vodu (iako mi je jasan nacin razmišljanja). CrossFit nije za vrhunske sportaše. Barem ne kao core program treninga. Znaci, vrhunski dizac utega ne bude podigao svoje maksimalne terete radeci samo CrossFit. Vrhunski sport je stroga specijalizacija (zadnjih 40 godina) i svaki dodatni napor (pa makar to bio i CrossFit) je samo smetnja za napredovanje. CrossFit je namjenjen obicnoj populaciji (neselekcioniranoj) koja bi uz vrhunske trenere (kojih kod nas ima možda 10) mogli napredovati da im život i svakodnevne obaveze prolaze lakše i s što manje posjeta lijecniku. Idemo dalje... mnogo ljudi se zapitalo kako to da natjecatelji tako loše rade cucnjeve i gube "formu" nakon nekoliko krugova? Odgovor ce vam morati dati treneri koji su poslali na natjecanje doticne (kojima se bez obzira na sve divim, jel vecini njih ovo je bio prvi nastup pred gledateljima), a nisu ih naucili osnovne metodicke postupke prilikom ucenja cucnja i ramenog potiska. Zato i kažem da vrhunskih trenera ima jako malo kod nas. Moram se i ispricati što su neki ljudi ostali bez svojih odgovora na pitanja o CrossFitu, ali možemo se naci i odgovoriti cu na sva pitanja koja vas zanimaju, jel jednostavno nismo stigli u subotu (natjecanje je završilo tek oko 21:30 navecer). U zadnje vrijeme, mnogo se govorilo o CrossFit-u te su clanke pisali razni ljudi koji o tome ne bi trebali pisati. Ne zato što ne znaju, nego što iz njihova pera izlaze predrasude, a da nisu niti bili izvan Hrvatske i iskusili kako to izgleda vani (bolji uvjeti i educirani treneri). Edukacija se je vršila iskljucivo preko you tube-a, što naravno nije dobro. Ali to ih nije sprijecilo da lome svoje klijente s olimpijskim dizanjem, a da ne znaju niti koliko je teška olimpijska šipka. Znam samo da je ovo pocetak Crossfita kod nas. Kako ce on funkcionirati, zavisi iskljucivo od trenera koji ce ga provoditi. Zato apeliram ljude da traže potvrde o edukaciji od ljudi koji ih treniraju, jel ce to biti barem nekakva garancija da znaju kojeg Boga rade s njima. A ne da CF postane utocište trenera koji ne znaju što je periodizacija prije nego što je odbace kao koncept (Željaskov i Zarciorski). Lijep pozdrav svima. p.s. ozbiljno sam mislio da se nademo i da uz kavu popricamo o svemu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.