New Posts New Posts RSS Feed - D: Tablica prehrambene vrijednosti namirnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Tablica prehrambene vrijednosti namirnica

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2012 at 18:03
Posni sir 100gr ti je oko 80kal, 12,5gr P, 3gr UH, 1,28gr M. Pozz


Edited by Zoki - 23 Kolovoz 2012 at 22:54
Back to Top
Al View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Al Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2012 at 22:09
Znaci treba koristiti što manje šecer kristalni,puding i izbjegavati kekse.Umjesto kruha trebalo bi jesti posne kolutice ili crni kruh.Ove namirnice imaju najviše ugljikohidrata,Ja sam ih uspio svesti na minimum ,ali nije bilo lako.Nekada sam uz obrok pojeo pola kile kruha.Pozdrav
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 15:20
Htjela bih skrenuti pozornost na nutritivnu vrijednost graha jer sam na netu naišla na nekoliko tablica hrvatskog izdanja koje pokazuju jako velike razlike za tu namirnicu (25 kcal, 29 kcal, 43 kcal, 84 kcal, 110 kcal...) što ne definira tocan iznos. Nakon što sam istražila zašto su tolike razlike i što je zapravo tocno, slijedi:
Niska nutritivna vrijednost od 29 kcal, 4.1g UH, 4.2g P i 0.5g M se odnosi na 100g sirovih i proklijalih sjemenki graha.
Otprilike 84 kcal, 16g UH, 5.2g P i 0.6g M se odnosi na 100g konzerviranog graha.
Ono što nas najcešce zanima su vrijednosti suhih zrelih sjemenki graha za koje vrijedi (na 100g): 333 kcal, 60g UH, 23.6g P i 0.8g M.
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 16:20
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

Htjela bih skrenuti pozornost na nutritivnu vrijednost graha jer sam na netu naišla na nekoliko tablica hrvatskog izdanja koje pokazuju jako velike razlike za tu namirnicu (25 kcal, 29 kcal, 43 kcal, 84 kcal, 110 kcal...) što ne definira tocan iznos. Nakon što sam istražila zašto su tolike razlike i što je zapravo tocno, slijedi:
Niska nutritivna vrijednost od 29 kcal, 4.1g UH, 4.2g P i 0.5g M se odnosi na 100g sirovih i proklijalih sjemenki graha.
Otprilike 84 kcal, 16g UH, 5.2g P i 0.6g M se odnosi na 100g konzerviranog graha.
Ono što nas najcešce zanima su vrijednosti suhih zrelih sjemenki graha za koje vrijedi (na 100g): 333 kcal, 60g UH, 23.6g P i 0.8g M.


hvala ti na ovome.. ja uglavnom koristim onaj iz konzerve gdje pise nutritivna vrijednost na konzervi ali biram jer znaju i tu šecere ubacit (cisto da se nadje ).
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 16:36
Nema na cemu. Zbilja mi je bilo cudno kako grah može imati samo 29 kcal/100g za razliku od lece i slanutka koji takodjer pripadaju skupini mahunarki, a krecu se oko 350 kcal/100g.
Znam da je puno lakše samo otvoriti konzervu, ali puno je bolje sam skuhati grah. Doduše, treba sat, sat i pol vremena za to, ali lako se skuha jednom pa zamrzne za neki drugi put. Konzervirani grah ne sadrži samo dodane šecere nego i soli i glukozne, fruktozne sirupe... ne dobra stvar. U tom slucaju ga malo bolje isperi vodom prije nego što navališ jest
Harder Better Faster Stronger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 16:40
Originally posted by GrannySmith GrannySmith wrote:

Nema na cemu. Zbilja mi je bilo cudno kako grah može imati samo 29 kcal/100g za razliku od lece i slanutka koji takodjer pripadaju skupini mahunarki, a krecu se oko 350 kcal/100g.
Znam da je puno lakše samo otvoriti konzervu, ali puno je bolje sam skuhati grah. Doduše, treba sat, sat i pol vremena za to, ali lako se skuha jednom pa zamrzne za neki drugi put. Konzervirani grah ne sadrži samo dodane šecere nego i soli i glukozne, fruktozne sirupe... ne dobra stvar. U tom slucaju ga malo bolje isperi vodom prije nego što navališ jest


znam..lecu kuham al grah mi se ne da isperem ga to svakako.. morat cu poceti kuhati i pakirati, samo još trebam nabaviti malcice veci zamrzivac jer u ovaj više ništ ne stane, ko hrcak sam postala
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 19:33
trebalo bi pisati na pakiranju samog sira.

Back to Top
bobica051 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Studeni 2012
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bobica051 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2012 at 15:10
jel netko zna kalorijsku vrijednost maslina (zelene, crne) u slanoj vodi i smiju li se one jesti ako se želi skinuti masnoca?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2012 at 16:26
Piše uglavnom na vecini teglica, pogledaj. Ovako na pamet znam da imaju 20-ak g M u principu i to je vjerovatno to kaj je vrijedno spomena.Smiju se jesti naravno,ne postoji nesto sto se nesmije jesti, samo je bitna kolicina i tajming, a ne treba se odricati hrane. Naravno s junkom ipak treba umjereno i povremno.
Back to Top
Mimi-chan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mimi-chan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2012 at 17:17
Cao, ja sam nova i ne snalazim se bas najbolje, mada, htela sam da pitam koliko sargarepa ima kcal, kJ, UH itd? :)
Back to Top
Gaxa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gaxa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2013 at 20:32
zanima me jedna stvar kad se kaže 100g riže ili 100g griza, to se misli na 100g sirovog, ili pak kuhanog? npr od 100g riže, kad se skuha dobije se ako ne i više nego duplo!! :)
Back to Top
mila7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mila7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2013 at 09:43
Sve namjernice se vazu u sirovom stanju. I ovde se misli na 100g sirove rize.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2013 at 09:46
zbog vode
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 22:40
koliko 2 dcl mlijeka imaju kcal?? kako se racuna od tih 100 g gore/dolje? :D nemam pojma :D pomoc, hvala :)
Back to Top
superpon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote superpon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 14:19
kako cijelo jaje ima više kalorija nego sam žutanjak???
Back to Top
superpon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote superpon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2014 at 14:20
pardon...manje :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.