New Posts New Posts RSS Feed - D: Obrok poslije treninga - shvatite ga ozbiljno !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Obrok poslije treninga - shvatite ga ozbiljno !

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
AkY View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AkY Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Obrok poslije treninga - shvatite ga ozbiljno !
    Posted: 24 Sijecanj 2012 at 09:07
Imam jedno pitanje..nadam se da ce te mi moci dati odgovor,,,ovako..ne mogu ici u teretanu pa me zanima koliko bih ja vremenski trebao dnevno vjezbati kod kuce i koje vjezbe..i zanima me dali moram piti i Elite whey protein i BCAA aminokiseline..znaci dali moram piti obadva ili mogu piti samo jedan od ta dva proizvoda? unaprijed hvala :)
Back to Top
keinelust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keinelust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2012 at 09:15
Dragi AkY,
 
Periodizacija i trajanje treninga bi trebalo prilagoditi trenutnom psiho-fizickom stanju i zeljenim ciljevima, isto kao i suplementaciju. Te bih te stoga molio da nam pruzis malo vise informacija kako bi ti mogli pomoci.
 
Srdacan pozz
Back to Top
robi8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robi8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 20:54
Evo ovako trebam jedan savjet i nadam se da mi mozete pomoci. Kada je najbolje da uzmem aminokiseline,prije treninga ili poslije? Ovako se zovu Twinlab: Amino Fuel Liquid Anabolic Liquid Mass!* High Quality Amino Acids With Quick Absorption!*
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 21:23
Originally posted by robi8 robi8 wrote:

Evo ovako trebam jedan savjet i nadam se da mi mozete pomoci. Kada je najbolje da uzmem aminokiseline,prije treninga ili poslije? Ovako se zovu Twinlab: Amino Fuel Liquid Anabolic Liquid Mass!* High Quality Amino Acids With Quick Absorption!*

Pogledaj ovdje kako se koristi: Twinlab Amino Fuel Liquid
Predlažem takodjer da citaš deklaraciju na proizvodu, piše ti što sadrži i kako se koristi.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
robi8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robi8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2012 at 23:15
Hvala,puno mi je pomogao ovaj tekst!
Back to Top
budaletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote budaletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 23:31
e ovako.... s obzirom da sam ja pocetnik u teretani i tek sam pocela vjezbati, pa sad sve ovo citam i upijam... :) jedno pitanje, mozda glupo :) znaci, kakav bi bio idealna obrok nakon trening, mislim koje namirnice? hvala...
Back to Top
topcic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote topcic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2012 at 23:32
pozzz,, dali moze uraditi se tabela sa namirnica, koje sadrze -proteine i namirnice koje sadrze ugljikohidrate, hvala..
Back to Top
mary992 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mary992 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2012 at 21:58
odlican clanak! puno ljudi i sportasa zivi u zabludi da poslije treninga ne treba jesti, jer se kao mrsavi, ovdje je to odlicno objašnjeno... Zanima me samo, šta je s obrocima prije treninga, negdje sam procitala da bi bilo poželjno da su i oni proteniski jaki da bi se mogao izdržati sami trening i napor? Da li je to istina?
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2012 at 22:59
Originally posted by mary992 mary992 wrote:

odlican clanak! puno ljudi i sportasa zivi u zabludi da poslije treninga ne treba jesti, jer se kao mrsavi, ovdje je to odlicno objašnjeno... Zanima me samo, šta je s obrocima prije treninga, negdje sam procitala da bi bilo poželjno da su i oni proteniski jaki da bi se mogao izdržati sami trening i napor? Da li je to istina?

Prije treninga je najbolje kombinirati ugljikohidrate s proteinima.
Znaci npr. riza + piletina 2h prije treninga ili proteinski shake 45 min prije treninga.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
mrljo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mrljo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 10:52
Lijep pozdrav. recite mi jel se moze kombinirat kreatin s proteinima poslje treninga? ako mogu, treba li ih odvojeno pit ili mozemo jedan za drugim u kombinaciji s dekstrozom? puno hvala...
Back to Top
rudolfina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2014
Location: Split
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rudolfina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 20:03
dobar clanak ;-)
Back to Top
Tanjaf View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Kolovoz 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tanjaf Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2016 at 23:36
Odlican clanak??
Back to Top
ruzohr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ruzohr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2017 at 13:04
Mogu li i cure pit klasicni pwm (sa prilagodenim makrosima) ili za njih vride druga pravila
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2017 at 14:00
Originally posted by ruzohr ruzohr wrote:

Mogu li i cure pit klasicni pwm (sa prilagodenim makrosima) ili za njih vride druga pravila

Naravno da, da... 
Zasto ne ako se to slaze u tvoju rutinu i u skladu sa zeljenim ciljevima. Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
ruzohr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2011
Location: Split
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ruzohr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2017 at 21:56
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:

Originally posted by ruzohr ruzohr wrote:

Mogu li i cure pit klasicni pwm (sa prilagodenim makrosima) ili za njih vride druga pravila


Naravno da, da... 
Zasto ne ako se to slaze u tvoju rutinu i u skladu sa zeljenim ciljevima. Smile


Tesko je za njih pronac kvalitetne informacije jer sve zele smrsavit i izgledat ka kenijske maratonke. Kako mi zena naginje powerliftingu, nema smisla citat preporuke po internetu. Ipak, glupo mi je na njenih 60ak kg tezine utrpat 60g dexa iza treninga. Ispravite me ako grijesim
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2017 at 22:18
Ja iskreno uopce ne vidim potrebu za unosenjem dodatnih secera mimo regularne prehrane.. ali to sam opet samo ja, i netko drugi se ne mora slagat samnom. =)

Ali kazem, ako ima potrebe zasto ne..
Nije isto ako je osoba:
1. Na dijeti i recimo ima potrebe unosa od 50-100grama Ugh dnevno da bi gubila kilazu.
2. Ako osoba npr. ima ekstremno brzi metabolizam, izuzetno je mrsava i tesko se deblja, jer treba mnostvo kalorija..
U tom slucaju vjeroj. svakakva rijesenja dolaze u obzir, i cak kao najjednostavnija tekuce kalorije..

Ali za primjer prve navedene osobe, ima li smisla unositi preko pola dnevnog unosa UGH, kroz tekucinu, i kroz secer?

Po meni apsolutno ne. =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.