New Posts New Posts RSS Feed - Menstruacija vs. definicija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Menstruacija vs. definicija

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 21:11

da li si pazio na kalorijski unos?

nemam znanstvenu studiju, ali evo ti C/P poruka izmedju mene i poznanice prehrambenjaka.

'' ne zelim rusiti nikakve teorije niti izmisljati toplu vodu, ali prema teoriji ako se istovremeno unesu UH i M, UH ce dici inzulin koji ce trpati glikogen u stanice i visak u spek (ako ima viska), a M ce pohranjivati u spek... uglavnom, kombinacija UH+M je jako losa.
e sad, uzmimo jedan ekstreman primjer. uzmemo cistu dekstrozu koja ima GI š00 i bademe koji imaju GI š5. to je kombinacija koja bi trebala dici inzulin u nebesa i M iz badema trpati u spek.
ako je vrijeme apsorpcije dexa vrlo kratko (20ak minuta), glikogen ce se vec u to vrijeme naci u krvi, dok se bademi jos nece niti posteno poceti razgradjivati. kako bi onda inzulin onda mogao ''trpazi'' masti u spek, kada M jos nisu niti stigle do krvi... a inzulin ce se vrlo brzo smanjiti na normalnu razinu kad pospremi glikogen.
e sad, jedan od odgovora je da ce M, zbog niskog GI, smanjiti brzinu apsorpcije i time i smanjiti i razinu inzulina, ali, da li je moguce da se taj dex apsorbira jednako dugo kao i masti? to mi ne drzi vodu... moguce ce se jedno vrijeme cak i apsorbirati zajedno, ali dex je daleko brzi i ne znam dal je moguce ''rastegnuti'' ga na neko dugo vrijeme.
da li iz tog proizlazi da zbog smanjivanja visine inzulina, tijelo nece ''trpati'' masti u spek, nego ce tijelo imati mogucnost iskoristiti unijetu energiju (jer i UH i M su za energiju) zbog duzeg vremena apsorpcije...
suma sumarum, postoje dvije teorije:
š. dex ce uci brzo u krv, dignuti inzulin i pohranit se gdje vec, a masti, kad se vec apsorbiraju (nakon duzeg vremena), uci u krv i odraditi svoj dio u prehrani, neovisno o inzulinu...
2. apsorpcija dexa ce se produziti, inzulin ce se podici, ali na razinu neke kombinacije dexa i masti i jedno vrijeme ce se dex i masti zajedno apsorbirati (sto, ajde, ostavlja mogucnost da se dio masti spremi u spek, ali ne sva mast iz badema)

dugacko, zar ne? evo, blizim se kraju, nadam se da ti je zanimljivo (meni stvarno je...)

ako ovo sve ima nekog znanstvenog utemeljenja, to bi znacilo da ona cuvena montignacova dijeta pada u vodu...
isto tako moram se nadovezati ovdje... smatram da u hrani kolicina deblja, a ne kombinacija (ako je ova teza tocna) i da je moguce gubiti spek (ne mislim na gubljenje kila - izgubiti kile se moze i na los nacin - na racun misica i dehidracije) i uz kombinaciju UH i M, ali se naravno mora voditi racuna o kalorijskom deficitu na kraju dana (kalorijski unos raspodijeliti na vise obroka) i na to da u samom obroku šg UH ima 4 kalorije, a šg M ima 9 kalorija. i da se s M vrlo brzo moze doci do 300-400 kalorija...


i na samom kraju, ako ces imati zivaca i vremena (a to cu pitanje postaviti sad i na BB forumu, sad mi je palo na pamet): zasto bodybuilderi, a i oni koji se bave izgradnjom tijela (rekreativo, poput mene), zagovaraju da se masti (orasasti plodovi, maslinovo ulje, omega 3, dakle nezasicene) unose navecer, a istovremeno govore da se ne jedu UH ako nema fizicke aktivnosti jer ce se UH pospremiti u spek, a masti tijelo koristi za energiju. zar nece onda i ta energija iz masti isto biti popremljena u spek ako se negdje ne potrosi? ''

njen odgovor

''jako si se zapetlja u pricu. metabolizam je jaaaako kompleksna stvar a ti si preskocio neke korake. npr, glikogen??? glikogen se stvara anabolizmom ukoliko ostane viska nakon katabolizma uh...
masti se ne 'trpaju' u spek uvik nego (isto kao i uh kada ih je visak pa idu u glikogen) kada ih je visak, a inace sluze za sintezu hrpe stvari u organizmu
inace me jako zanima metabolizam i radila sam na tome ali ti imas pitanja na koja je jako tesko odgovorit bas zbog kompleksnosti metabolizma, kada se nesto unese u tijelo npr uh, iako se sve odvija jako brzo to je jedan jako kompliciran proces koji ovisi o uh, na koji nacin on ulazi u stanicu-tj koji su mehanizmi transporta i razgranje tog odredenog uh pa odgovori organizma na taj podrazaj koji je dobio itd...
ne znam kako da ovo bas pojednostavnim a da ne napisem roman (doslovno roman) o anabolizmu, katabolizmu, transportu u i iz stanice i regulaciji metabolizma.
ono sta ti mogu rec, a to bi ti reka i PRAVI nutricionist kada bi na njega uspio nabasat (kazem pravi jer je takve jaaaako tesko nac) jest da si u pravu kad kazes da je bitna kolicina a ne kombinacija. uravnotezeni obrok bi trebao sadrzavati sve. naravno u umjerenim kolicinama, bilo bi se dobro voditi po prehrambenoj piramidi - i uvik konzumirat one 'zdravije' alternative.
ne znam sta da ti jos sad napisem jer sam u zurbi...
e da procitala sam prijateljici isto bliske struke tvoj mail i pitala je 'sta je njemu?? jel on normalan??'
postoji na netu i po casopisima jaaako puno zabluda o ovim stvarima a i ljudi pricaju puno nebuloza.''

 


 

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 10:33
Uh... malo mi ovo dolazi kao razocarenje, bez uvrede..
icekivao sam nešto nauciti a dobio uvid da imaš plitko znanje ( bez uvrede , nije ni moje neznam kako bolje) preporuku piramide i kombiniranja svega!

Pretpostavljam da ti poznanica studira nutricionizam...

i da, kako ti je rekla, glikogen nije u krvi, glikogen je je u jetri i mišicima.. kad jedeš UH glukoza je krvi jer prakticki svi UH koje uneseš se pojave u krvotoku kao glukoza

u cemu je stvar.. ni ja ne mogu nigdje naci podršku toj teoriji o mastima i UH pa me zanima tema..

iako... eto jedan clanak na temu

Link

p.s još jedna stvar.. nutricionisti su po mom dosadašnjem iskustvu, jako dobro upuceni u teoriji, ali samo provođenje u praksu (one nama osnovne stvari) im je lošije.. dok je kod nas obratno


Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 20:56
covjek uci dok je ziv... tako i ja.

mozda ti ovo moje pitanje se cini, da kazem, glupim, cudnim ili ne znam kakvim, ali imam savrseno opravdanje za sva moja (glupa) pitanja.

kako nisam znanstvenik koji moze prakticki dokazati odredjene pojave, nego jedino mogu uciti teoriju, pokusavam o svakoj teoriji pronaci nesto sto ne potvrdjuje teoriju.

primjerice: govori se kako je ujutro potrebno unijeti brze UH i brze P kako bi se sprijecio nocni katabolizam. i to se u BB krugovima provlaci kao jedino i iskljucivo pravilo.
tu sam tezu opovrgnuo vrlo lako: najbolje vrijeme za cardio je ujutro nataste 45 min, a jos je bolji kada se prije uzme kofein i priceka se 45 min.
sto znaci da od budjenja do prvog obroka treba proci minimalno sat i pol, a ako ukljucimo u cijelu pricu ketogenu dijetu, u kojoj se ne uzima whey, nego jaja kao najbrzi dozvoljen izvor P, a u tom prvom oborku se uzimaju masti koje dodatno usporavaju apsorpciju, dolazimo do preko 2 sata (vrijeme apsorpcije) nakon budjenja dok tijelo nece dobiti neku energiju i proteine. a kaj je najbolje, keto dijeta je najbolja jer je omjer izgubljenih misica i masti š:9.

evo, to je moj nacin provjere teorija i trazenja mana u njima. zamisli neku teoriju kao drvo, a grane su svi segmenti te teorije. ako otkrijem da je i jedna grancica trula,to mi je baza da pokusam opovrgnuti cijelu teoriju. reci cemo da primjenjujem metodu opovrgljivosti 
zivio popper
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 21:12
Zbog cega na keto nebi smio whey? mislis uopce ili kao u prvom obroku, uopce ne kuzim?
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 21:14
@ gajba
Jao, zašto toliko kompliciraš? 

Defka- 5-6 obroka dnevno, p m, oko aktivnosti p uh, puno povrca tokom dana, naravno kcal deficit
Masa- što cišci p uh obroci, malo jaci kalorijski suficit

Takve cikluse izmjenjuj dok si natural i ne možeš fulat, sve što više kompliciraš, brže ce ti se ogadit ovaj sport, tj. nacin života

Keep it simple
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 21:16
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zbog cega na keto nebi smio whey? mislis uopce ili kao u prvom obroku, uopce ne kuzim?

kao fora je u tome da ce se solo whey u takvim uvjetima pretvoriti u glukozu jer je prebrz..
nemoj se opterecivati time...

@gajba - ajme, što si zakomplicirao
zašto se opterecuješ toliko tome? katabolizam zapravo nije tako jednostavna stvar kao što se misli... btw- kak znaš da je š:9?
XXL-Zagreb
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2010 at 21:39
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zbog cega na keto nebi smio whey? mislis uopce ili kao u prvom obroku, uopce ne kuzim?

kao fora je u tome da ce se solo whey u takvim uvjetima pretvoriti u glukozu jer je prebrz..
nemoj se opterecivati time...




Nit nisam se opterecivao a bio sam na keto.... i onako ga nikad samog ne uzimas nego sa mastima, tak da brijem da to nema nikakve veze sa tim wheyom, po sistemu koji sam radio sam cak uzimao i klasicni pwm i to je bio jedini i iskljucivi ugljikohidrat, samo tad poslje treninga......

I slazem se da katabolizam nije tak jednostavan i ne događa se tako lako.......neznam nikog da je izgubio misice jer nije jeo tako ujutro npr.
Ja nikada ujutro ne dizem inzulin inisam primjetio nikakv gubitak, bas naprotiv, neznam dal bi mozda kaj malo vise dobio da to radim, ali nekak se drzim da ga dizem samo nakon treninga.......cisto navike radi i prijasnih teorija koje imam u glavi......sto ne znaci da su sada ispravne
  

Edited by The Phoenix
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2010 at 04:51
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zbog cega na keto nebi smio whey? mislis uopce ili kao u prvom obroku, uopce ne kuzim?

kao fora je u tome da ce se solo whey u takvim uvjetima pretvoriti u glukozu jer je prebrz..
nemoj se opterecivati time...

@gajba - ajme, što si zakomplicirao
zašto se opterecuješ toliko tome? katabolizam zapravo nije tako jednostavna stvar kao što se misli... btw- kak znaš da je š:9?
 

zasto se opterecujem?
š. temeljit sam u onome sto me zanima, a nazalost, kasno mi je sad upisivati nutricionizam.
2. ne zelim uzimati teorije zdravo za gotovo, a moguce one nisu tocne

mislim da mi je progovecki to objasnjavao za jutarnji katabolizam, da velika masa u kombinaciji s niskim BF-om zaista moze prouzrokovati jutarnji katabolizam, ali dok god je na nekoj rekreativnoj bazi, nema straha od katabolizma. ali upravo je to ono kaj sam i ja u pocetku zelio potvrditi. jer je jedno od pravila, kao sto sam ranije rekao, da se za dorucak moraju uzeti brzi UH i brzi P, a istovremeno se preporucuju zobene pahuljice (nizak GI)


kako znam da je š:9? to je jedna od stvari koje su drugi rekli, a ja ih ne mogu provjeriti, nego moram dalje pricati o tim omjerima. 


Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2010 at 08:48

Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:

Bok, fit cure!
Imam problem... Preko ljeta sam se super izdefinirala - puno plivanja i
hodanja, vjezbi snage, zdrava klopa i sve to - a kilaza je ostala ok,
znaci nisam previse smrsavila, tj. izgubila misice. Ali, jao, nestade mi
menstruacija! Ginekologica me pregledala, rekla da izgledam zdravo,
dobro jedem i da joj nista nije jasno... Poslala me da napravim test na
spolne hormone, ali to se u Lijepoj Nasoj ceka mjesecima:( U
medjuvremenu mi je preporucila da se ipak udebljam 2-3 kg, jer mi
kao fali masti u tijelu. I bacila se ja na posao :) uzivala u kruhu i
maslacu nakon dvije godine:P i vratila se menstruacija! Ali trbusnjaci
se sad tek bijedno naziru:((

Je li moguce biti superizdefiniran kad si zena i imati menstruaciju bez
pilule i dr. hormona (tipa Duphaston)? Kako vi stojite s tim stvarima?
Sto mislite kako sportasice i profi bilderice?
 Menstruacija je mogla nestat iz vise faktora. Prevelik stres, prevelik napor, disbalans hormona koji ranije nije primjecen.

Mislim da je itekako moguce biti dobro izdefinirana zena i imati normalnu menstruaciju. Samo zbilja moras paziti na ishranu.

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2010 at 08:50
Originally posted by buci-buciš buci-buciš wrote:

  nije bas cisto povezano s temom - ali pitanje za cure: vjezbate li tijekom onih dana u mjesecu? mene je napala ''crvena armija'', stomak grozno boli i muka mi je...

kako vi cure to iskombinirate?
 kazu da je pozeljno vjezbat za vrijeme menge.. al ako te zbilja toliko boli i tolika je muka..nemoj se forsirat
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2010 at 16:39
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:



zasto se opterecujem?
š. temeljit sam u onome sto me zanima, a nazalost, kasno mi je sad upisivati nutricionizam.
2. ne zelim uzimati teorije zdravo za gotovo, a moguce one nisu tocne

mislim da mi je progovecki to objasnjavao za jutarnji katabolizam, da velika masa u kombinaciji s niskim BF-om zaista moze prouzrokovati jutarnji katabolizam, ali dok god je na nekoj rekreativnoj bazi, nema straha od katabolizma. ali upravo je to ono kaj sam i ja u pocetku zelio potvrditi. jer je jedno od pravila, kao sto sam ranije rekao, da se za dorucak moraju uzeti brzi UH i brzi P, a istovremeno se preporucuju zobene pahuljice (nizak GI)


kako znam da je š:9? to je jedna od stvari koje su drugi rekli, a ja ih ne mogu provjeriti, nego moram dalje pricati o tim omjerima. 




što se tice katabolizma, jbg, kod nas rekreativaca je precijenjen, dobro Pruga veli ;)

Po nekoj mojoj logici, kod osoba (npr. natjecatelja) koji imaju veliku kolicinu miš. mase, katabolizam ima dosta vecu ulogu u cijeloj prici jer za obavljanje svakodnevnih poslova, realno, tijelo nema potrebe za tolikom kolicinom mišica, dakle, tijelo ce energiju u pojedinim situacijama ( npr. preko noci, tokom treninga, prevelikim razmacima između obroka etc.), uzimati iz mišica (dakle, tijelo nece štediti miš. masu pošto je ima "previše"), dok kod nas rekreativaca koji imamo manju kolicinu miš. mase, katabolizam ne igra neku preveliku ulogu jer tijelo shvaca da treba cuvati mišice jer ih nema previše, slikovito sam objasnio, nadam se da je razumljivo što sam htio reci
Rijeąeno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2010 at 22:38
  pa to za katabolizam sam odavno apsolvirao... sada imam druga pitanja. al necu ovdje offtopicariti :)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 10:47
hahaha, gajba you crack me up :) s jedne strane si kao pun pitanja a s druge strane u neke stvari si siguran bez da znaš nešto više o njima.. mislim.. kao što V kaže, taj omjer š:9 otkud ti to? osobno mislim da je toveca pi.darija.. to ovisi o toliko stvari da se jednostavno ne može izvesti takav zakljucak o omjeru!

što se tice tvojih pitanja, samo ti govoriš da su glupa (iako znam da to ne misliš), ja to nisam rekao, niti imam što protiv, na kraju krajeva, smatram da je bitno da se raspravlja, ako je rasprava dobra!

Teorija oprvrgljivosti je ok, samo pazi da trula grancica ne bude lažna mina pa ne srušiš i neke tocne stvari!

jesi recimo znao da kazein u nacelu dospje u krv kad i whey? samo u manjoj kolicini jer se otpušta dugo.. no prve aminokiseline su u krvi kad i whey

p.s koliko godina imaš kad ti je kasno za nutricionizam, jer zvuciš mi mlado bez uvrede, mislim da je to dobra stvar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 15:06
  27 godina mi je... prekasno za neko formalno obrazovanje, pa mi jedino ostaje sam se primiti knjige (i clanaka po internetu) i probati nauciti, ali bez ocjene i diplome.

gdje sam ja rekao da sam siguran da je omjer š:9? siguran sam samo u to da u nista ne mogu biti siguran.
btw, za keto dijetu slusam od pro BB-a da je primjenjuju na kraju defke i da njome najbolje drze misicnu masu pri tako niskom BF-u. a da budemo realni, po BB forumima svi slusamo i ucimo od bildera, pocevsi od milosa sarceva, a sustavno odbacujemo stvari koje nam govore nutricionisti i doktori. jedna od tih stvari je i kolicina P.
problem je u tome sto industrija BB ne mari puno vise za zdravlje covjeka od neke druge industrije, i ovdje se gleda profit i postoji jako puno stvari koje ce se ''dokazati'' da potvrde teoriju, a ne postavlja se pitanje tko stoji iza istrazivanja. ono sto mi je sada u glavi po pitanju proteina:
š. nutricionisti govore da aktivni sportasi trebaju š,5-2g po kg, a u BB krugovima se govori o 3-4 g po kg, a sarcev govori i o 400-500g P dnevno.
2. rak (onaj iz tijela) voli proteine.
3. koliko koncentrirana hrana zaista ne steti tijelu ako se pije dovoljna kolicina vode?
4. da li zaista povecana kolicina vode (4-5 litara denvno) nije stetna za bubrege, jer kad pogledamo, koji pojacani rad organa nije los? zasto bi bubreg bio drugaciji?

ovo su stvarno samo neka pitanja, a ne vidim po cemu zakljucujes da sam mlad (zelen), ako si postavljam neka pitanja i sto sam ''malo'' izgubljen u tako kompleksnoj stvari kao sto je nutricionizam.

al dobro, idem u bozicni soping, dosta za sada.

ovo za kazein nisam znao, tim vise sto sam citao da se kazein ''zalijepi'' za stjenke zeludca i tako se sporije apsorbira, tak nes...


Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 17:12
  27 god i misliš da ti je vec kasno za edukaciju.... mislim formalnu.... ja mislim da nikad nije kasno..uvijek ima opcija.... samo si treba posložiti prioritete.....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2010 at 20:48


š. šarcev prica da toliko uzimaju njegovi bilderi koji su na gro kemije, ne optužujem ili neznam što no ne možeš tvrditi da tjelo natural i na gramu kemije tjedno može što iskoristiti istu kolicinu proteina

2. što se tice pojacanog rada bubrega... srce radi pojacano tijekom napora, pa ne znaci da je to loše za njega! plus da se razumjemo, bubrezi stalno rade te nije isto što obrađuju, voda je ipak voda, sam proces prerade u bubregu ne vjerujem da je neznam kako zahtjevan za bubreg

3. nisam rekao da si zelen nego mlad, to ne znaci nužno isto, a i ja imam pitanja te sma i ja izgubljen, nisi jedini

4. što se tice kazeina, pa ljepi se on, zato se i duže resorbira, ali mu ne treba 4 sata da pocne dolaziti u krv samo mu duže treba da se cjeli resorbira, ako kužiš


p.s ako nemaš ženu i djete, nikad nije kasno
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.