New Posts New Posts RSS Feed - Menstruacija vs. definicija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Menstruacija vs. definicija

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Menstruacija vs. definicija
    Posted: 18 Prosinac 2010 at 11:58
Bok, fit cure!
Imam problem... Preko ljeta sam se super izdefinirala - puno plivanja i
hodanja, vjezbi snage, zdrava klopa i sve to - a kilaza je ostala ok,
znaci nisam previse smrsavila, tj. izgubila misice. Ali, jao, nestade mi
menstruacija! Ginekologica me pregledala, rekla da izgledam zdravo,
dobro jedem i da joj nista nije jasno... Poslala me da napravim test na
spolne hormone, ali to se u Lijepoj Nasoj ceka mjesecima:( U
medjuvremenu mi je preporucila da se ipak udebljam 2-3 kg, jer mi
kao fali masti u tijelu. I bacila se ja na posao :) uzivala u kruhu i
maslacu nakon dvije godine:P i vratila se menstruacija! Ali trbusnjaci
se sad tek bijedno naziru:((

Je li moguce biti superizdefiniran kad si zena i imati menstruaciju bez
pilule i dr. hormona (tipa Duphaston)? Kako vi stojite s tim stvarima?
Sto mislite kako sportasice i profi bilderice?

Edited by Sara89
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:29

nisam cura, ali mislim da ti mogu odgovoriti.

profi bilderice uzimaju test (i ostale hormone koje dizu testosteron), tako da one gube mengu i to je pod normalno. citao sam da se neka profi bilderica u americi jadala kak nije imala mengu, ali nakon sto je prestala uzimati steroide, da joj se menga vratila kroz par mjeseci i ostala je trudna.

a izbacivanje masti iz prehrane je ludost. tijelu (i mozgu) trebaju masti. a ti se nisi udebljala zbog toga sto si pocela unositi masti, nego jer nisi smanjila UH i time si dosla u kalorijski suficit. i ne se ubijati u maslacu i kruhu, unosi zdrave nezasicene masti.

nutricionisti govore da svaki obrok mora sadrzavati i UH i M i P. ja se slazem s njima i isticem da je kolicina ta koja deblja, a ne kombinacija.

napravi si prehranu da ti odnos bude 40:40:20 (UH:M:P) s time da pazi da ti ig UH ima 4kcal, šg M ima 9kcal, a šg P 4kcal

     

Edited by GajbaPive
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:33
Hvala na primjeru s bildericom:) Samo si malo krivo shvatio, nisam
prestala unositi masti putem hrane, vec mi je doktorica rekla da
trebam vise spekeca na tijelu:)
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 12:38

 ono sto trebas je BF 8-š2%, to se zove esencijalni BF, a za zdravlje kod zena je dobro biti do (sad ne mogu naci podatak) ali oko š5-š8% (neka netko tko zna podatak napise). sve preko toga je nepotrebno.  

edit: evo pa procitaj

https://www.fitness.com.hr/zdravlje/um-tijelo/Tjelesna-gradja -masnoca-tezina.aspx



Edited by GajbaPive
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 14:49

 Pa recimo da dosta cura, profi sportašica ili rekreativki (kao i kod anoreksije) Kad bf padne ispod š2% (a kod nekih i tu negdje vec, možda i mrvicu više) gubi se menga, i nije zanemarivo, jer ako to stanje potraje, gubi se disbalans u tijelu, povecava se rizik od osteoporoze i još svašta nešto... tako da u biti žene nebi smjele ici prenisko sa bf, a ako i odu, to stanje nebi smjelo trajati predugo....

Tako da Sara, bolje imati BF š5% i biti zdrava , nego š2 ili manje i imati probleme....

 

Isto tako i preveliki BF uzrokuje razne probleme, tako da sve ovo ne znaci da ako je žena deblja, cce biti zdravija...  da me nebi slucajno netko krivo protumacio...

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 15:55
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

si prehranu da ti odnos bude 40:40:20 (UH:M:P) s time da pazi da ti ig UH ima 4kcal, šg M ima 9kcal, a šg P 4kcal

     


zašto baš ovi omjeri?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 16:04

od vise relevantnih ljudi sam cuo da im je taj omjer najbolji fizicki i mentalno.

Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 16:51
Originally posted by dalila dalila wrote:


Tako da Sara, bolje imati BF š5% i biti zdrava , nego š2 ili manje i imati
probleme....




Istina, ali tako mi je teško naci neku ravnotežu između prehrane, treninga i
faksa koji me polako ubija... Vjerojatno bi mi bilo najpametnije da idem na
neku jogu za živce ali više volim opake treninge, i onda se valjda
previše iscrpim...
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 16:56
 nema to toliko veze sa teskim treninzima koliko s prehranom.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 00:05
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nisam cura, ali mislim da ti mogu odgovoriti.

profi bilderice uzimaju test (i ostale hormone koje dizu testosteron), tako da one gube mengu i to je pod normalno. citao sam da se neka profi bilderica u americi jadala kak nije imala mengu, ali nakon sto je prestala uzimati steroide, da joj se menga vratila kroz par mjeseci i ostala je trudna.

a izbacivanje masti iz prehrane je ludost. tijelu (i mozgu) trebaju masti. a ti se nisi udebljala zbog toga sto si pocela unositi masti, nego jer nisi smanjila UH i time si dosla u kalorijski suficit. i ne se ubijati u maslacu i kruhu, unosi zdrave nezasicene masti.

nutricionisti govore da svaki obrok mora sadrzavati i UH i M i P. ja se slazem s njima i isticem da je kolicina ta koja deblja, a ne kombinacija.

napravi si prehranu da ti odnos bude 40:40:20 (UH:M:P) s time da pazi da ti ig UH ima 4kcal, šg M ima 9kcal, a šg P 4kcal

     


Iskreno, s ovime se ne bih složio ;)

Kako ce se složiti obroci, prvenstveno ovisi o kakvoj se osobi radi. Nekome tko ima lošu IS i još k tome lošu hormonalnu sliku (nešto tipa skinny fat tip) bi bila ludost da u jednom obroku unese P M i UH, prvenstveno zato što uh dignu inzulin pa postoji velika šansa da se mast pospremi u salo ;)

S ekticima je skroz druga prica.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 11:29
Originally posted by Sara89 Sara89 wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:


Tako da Sara, bolje imati BF š5% i biti zdrava , nego š2 ili manje i imati
probleme....




Istina, ali tako mi je teško naci neku ravnotežu između prehrane, treninga i
faksa koji me polako ubija... Vjerojatno bi mi bilo najpametnije da idem na
neku jogu za živce ali više volim opake treninge, i onda se valjda
previše iscrpim...
 

Znam šta želiš rec...ja bi isto između joge i nekog opakog treninga uvijek izabrala ovo drugo, iako i joga ima ful zahtjevnih vježbi, ali meni je to sporo i dosadno..... NO...dobro....

Kažeš teško ti je naci ravnotežu... možda da bar pripaziš na obroke odmah nakon treninga i ubaciš neki pwm ako ga nemaš? Možda samo neka mala sitnica je dovoljna da možeš i opake treninge i dovooljno niski BF, a da nije preniski... samo sama moraš iskalkulirati di misliš da je greška...i riješiti ceš ti to....

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 12:33
Da li hormonalna terapija (da bi se potaknula menstruacija) može izazvati naglo nekontrolirano nabijanje kilaže? Totalno me zbunjuje to...

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 14:12
  nije bas cisto povezano s temom - ali pitanje za cure: vjezbate li tijekom onih dana u mjesecu? mene je napala ''crvena armija'', stomak grozno boli i muka mi je...

kako vi cure to iskombinirate?
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 19:34
ovako.. nije važan tocan određeni postotak masti koji neka cura ima, nego RAZLIKA koju je napravila u odnosu na ono što je njenom tijelu homeostaza..

tijekom prošlogodišnjih priprema za natjecanje ja sam izgubila mengu na bf-u koji je zapravo prilicno visok, ALI, to je bf na kojem moje tijelo nije bilo od osnovne škole
tako da je to MOJEM tijelu bio šok..

Nije to ništa tako tragicno.. pricala sam s nekim našim bildericama oko toga, i rekle su mi da su u poceku i one gubile mengu, ali da se tijelo "navikne" nakon nekoliko takvih natjecateljskih defki, i da prestanu gubiti mengu (vjerojatno njihovo tijelo takvo stanje prestane doživljavati kao nešto tragicno)..

Ako si pritisnula svoje tijelo prejako, to je sasvim normalno - nemoj zaboraviti da je tijelo savršeni mehanizam za preživljavanje, i da ce gasiti one funkcije koje mu nisu nužne ako misli da umire

Ok, dobila si mengu nazad - to je super, znaci da je sve ok s tobom..ali onda kad ceš se vracati na dijetu, propazi da se ne pritišceš prejako...

druga stvar koju si možda zaboravila - ženo, bila si na moru... koliko ti dugo zapravo nisi imala mengu? Jer se puno cura događa to da kad odu na more, ili negdje drugdje da im se poremeti cjelokupni ciklus zbog promjene klime
XXL-Zagreb
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 20:28
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nisam cura, ali mislim da ti mogu odgovoriti.

profi bilderice uzimaju test (i ostale hormone koje dizu testosteron), tako da one gube mengu i to je pod normalno. citao sam da se neka profi bilderica u americi jadala kak nije imala mengu, ali nakon sto je prestala uzimati steroide, da joj se menga vratila kroz par mjeseci i ostala je trudna.

a izbacivanje masti iz prehrane je ludost. tijelu (i mozgu) trebaju masti. a ti se nisi udebljala zbog toga sto si pocela unositi masti, nego jer nisi smanjila UH i time si dosla u kalorijski suficit. i ne se ubijati u maslacu i kruhu, unosi zdrave nezasicene masti.

nutricionisti govore da svaki obrok mora sadrzavati i UH i M i P. ja se slazem s njima i isticem da je kolicina ta koja deblja, a ne kombinacija.

napravi si prehranu da ti odnos bude 40:40:20 (UH:M:P) s time da pazi da ti ig UH ima 4kcal, šg M ima 9kcal, a šg P 4kcal

     



Iskreno, s ovime se ne bih složio ;)

Kako ce se složiti obroci, prvenstveno ovisi o kakvoj se osobi radi. Nekome tko ima lošu IS i još k tome lošu hormonalnu sliku (nešto tipa skinny fat tip) bi bila ludost da u jednom obroku unese P M i UH, prvenstveno zato što uh dignu inzulin pa postoji velika šansa da se mast pospremi u salo ;)

S ekticima je skroz druga prica.
 

kako ovdje govorimo o zdravoj prehrani, govori se o kompleksnim UH sa niskim GI, koji se dodatno snizuje zbog M (jer M ima nizak GI), sto znaci da je dizanje inzulina manje nego samo kada se uzmu UH, sto posljedicno dovodi do konstantnog dotoka energije (koju covijek konstantno treba), a ne spremanja u salo.

ponavljam jos jednom svoj stav, potvrdjen od nutricionista: kolicina je ta koja deblja, ne kombinacija.

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2010 at 20:49
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:


kako ovdje govorimo o zdravoj prehrani, govori se o kompleksnim UH sa niskim GI, koji se dodatno snizuje zbog M (jer M ima nizak GI), sto znaci da je dizanje inzulina manje nego samo kada se uzmu UH, sto posljedicno dovodi do konstantnog dotoka energije (koju covijek konstantno treba), a ne spremanja u salo.

ponavljam jos jednom svoj stav, potvrdjen od nutricionista: kolicina je ta koja deblja, ne kombinacija.



Imaš neku znanstvenu studiju na tu temu?

Ja sam probao s tim p uh m obrocima i razocarao sam se, više mi odgovara Berardijeva škola gdje se UH i masti ne uzimaju u istom obroku i takav nacin prehrane bih preporucio svim endomorfima.

 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.