New Posts New Posts RSS Feed - Beachbody Insanity
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Beachbody Insanity

 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 14:10
Djabe ti volje ako ne treniraš kako spada...i ja imam volje dignuti se do nebesa...pa sam se zbog nekih stvari morao  spustiti dole...jer sam shvatio da krivo radim....

Sa vremenom ćeš skužitii sam o čemu pričam...bez mozga trenirati je suludo..

Uvijek se počinje od osnove...prvim korakom..ne možeš odmah na 10-tu stepenicu skočiti gore....možeš...ali ako nastaviš takvim tempom..samo će te vraćati dole...ti jesi možda počeo i uspio napraviti na kraju programa više sklekova...više jupmping jack-sova.... ali koliko je to pravilno izvedeno? Jesi li siguran u to?

nije problem napumpati 20 sklekova...mnogi kažu da mogu...a kada bih brojao pravilan oduzeo bih nulu i još onaj prvi broj 2....

Kakve veze što je trenirao..ima preko 100 kila...sa ne znam koliko pauze od NE TRENIRANJA.... aktivnost nula...

I sada bih mu ti dao visoko intezivni program a možda bih se umorio nakon kilometar hodanja....

U svakom deficitu omršaviš prijatelju...u svakom.... vježbao ti ili ne... ai govorim o izvedbama koje ne mogu gledati...ako nisi mogao napraviti 10 sklekova...ajde logički razmisli zašto ti misliš da si bio spreman za program insainity?

Kao da ja uzmem program od nekog naprednog BB-a i radim.... koliko bih pravilno radio? I dali bih mogao raditi? Možda bi kojj kilu i digao..i čak dobio nešto mišića...a što kada krene odjenom u krivom smjeru?...pa se desi da sam odvojen od teretane po pola godine..godinu..jer sam pre naglo krenio....

Malo treba razmisliti....kako i što.... svi bih odmah rezltate..ali ne ide preko noći
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 15:07
Originally posted by CrOman CrOman wrote:

Daj mi reci jesi li smrsao ili dobio na misicima? Mislim. Meni je cilj oboje ali bojim se da cu samo dobiti na miskama pa me zanima tvoje iskustvo?


Insanity ti je za topljenje masti. No, da bi mogao raditi odredjene vjezbe tijelo mora dobiti i misica. Pretvaranje masti u misice fizicki nije moguce.

Nemoj se bojati da ces dobiti na misicima bas toliko . Nisam se vagao tako da ne znam koliko sam smrsavio. Referenca mi je ogledalo a mjera hlace i kajis . Kod mene je problem sto nisam nikada imao ravan trbuh, no nadam se da ce kroz 3 runde Insanity programa biti blizu zeljenom cilju.

Napomenuo bih samo da ovo nije cudotvoran trening koji ce istopiti 20 kg masti u 2 mjeseca. Rezultati ce biti vidljivi ali uz pravilnu prehranu. Bez prehrane nema nista.
I da, kada zavrsis 1. mjesec i recovery week onda ces misliti da si spreman za 2. mjesec... ali vjeruj mi, 1. mjesec je mala beba . Samo stisni zube i izdrzi prva 2 tjedna u drugom mjesecu


Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Djabe ti volje ako ne treniraš kako spada...i ja imam volje dignuti se do nebesa...pa sam se zbog nekih stvari morao  spustiti dole...jer sam shvatio da krivo radim....

Sa vremenom ćeš skužitii sam o čemu pričam...bez mozga trenirati je suludo..

Uvijek se počinje od osnove...prvim korakom..ne možeš odmah na 10-tu stepenicu skočiti gore....možeš...ali ako nastaviš takvim tempom..samo će te vraćati dole...ti jesi možda počeo i uspio napraviti na kraju programa više sklekova...više jupmping jack-sova.... ali koliko je to pravilno izvedeno? Jesi li siguran u to?

nije problem napumpati 20 sklekova...mnogi kažu da mogu...a kada bih brojao pravilan oduzeo bih nulu i još onaj prvi broj 2....

Kakve veze što je trenirao..ima preko 100 kila...sa ne znam koliko pauze od NE TRENIRANJA.... aktivnost nula...

I sada bih mu ti dao visoko intezivni program a možda bih se umorio nakon kilometar hodanja....

U svakom deficitu omršaviš prijatelju...u svakom.... vježbao ti ili ne... ai govorim o izvedbama koje ne mogu gledati...ako nisi mogao napraviti 10 sklekova...ajde logički razmisli zašto ti misliš da si bio spreman za program insainity?

Kao da ja uzmem program od nekog naprednog BB-a i radim.... koliko bih pravilno radio? I dali bih mogao raditi? Možda bi kojj kilu i digao..i čak dobio nešto mišića...a što kada krene odjenom u krivom smjeru?...pa se desi da sam odvojen od teretane po pola godine..godinu..jer sam pre naglo krenio....

Malo treba razmisliti....kako i što.... svi bih odmah rezltate..ali ne ide preko noći


Necu da ispadne sada da ja dizem Insanity u nebesa, no za ono sto ja hocu i sto zelim je savrsen. Takodjer nisam n00b u fitnessu, trenirao sam svasta i probavao svasta (zadnje 2 godine sam trenirao veslanje) tako da imam odredjena iskustva. Oduvijek me pratio problem sa viskom kilograma. Krenuo bih dobro pa onda naidje period kada sam zanemario trening a vise se posvetio recimo alkoholu i izlascima (studentski dani).

Visoki intenzivan trening po definiciji je sto vise ponavljanja u odredjenom vremenskom intervalu. To znaci ako ja u 30s mogu napraviti 5 sklekova to je moj TRENUTNI maksimum. Za 5 tjedana cu moci u istom vremenu napraviti 15 sklekova (karikiram).

O deficitu i mrsavljenju necu komentirati jer nije tema. Ali cu ti odgovoriti zasto sam poceo s insanity programom. Zato sto uvidjeo da mi treba nesto "posebno" da bih smrsavio do kraja a da time ulozim sto manje love. "posebno" sam naisao na HIIT clanak i poceo tabatu s trcanjem i uvidjeo da ovisim o vremenskim uvjetima. Onda sam vidjeo Insanity i rekao sam sebi: to je to. (ostalo u zadnjem odjeljku)

Opet cu spomenuti Shaun T-a... on i govori: ako nisi dovoljno snazan napraviti sklek radi do pola, ali pazi na formu i nemoj raditi tako da savijas ledja (napravi demonstraciju). Isto tako i za cucanj, skok...

BB je sasvim druga stvar. Smatram da je mogucnost ozlijede kod Insanity programa manja nego kod BB. Insanity iscrpi organizam i onda se dogadjaju ozlijede.

Ovo se zadnje slazem, rezultati ne dolaze preko noci. Insanity rade vecinom ljudi koji zele smrsaviti a to je spor i dugotrajan proces.

Btw. pratim dugo ovaj portal i tebi svaka cast na tome sto su napravio. S druge strane se ne mozes staviti u kozu covjeka koji zeli izgubiti 15, 20 ili vise kg. Meni insanity nije samo dao manje kg, dao mi je motivaciju jer sam ga zavrsio, dao mi je sredjenu prehranu i najbitnije dao mi je psihicku stabilnost da ja to mogu. To je zapravo i najbitnije.

Isprika na dugom postu
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 19:17
Kako ne mogu se staviti ? I gubio sam 30 kila i dobio :)

Govorim ti samo ono što sa vremenom ljudi shvate..ali većina pre kasno....

Osobe koje imaju veću kilažu troše puno više nego neko tko ima manje...logički zaključeno...insainity nije potreban da osoba pretial skine te kile :)

Prvo treba ojačati core...stabilnost...i osnove.... pa tek neka onda pređe na nekakve programe....

Ali u među vremenu treba tehniku izvođenja skužiti :)

Znalo mi se par puta desiti krivi korak..i pup ozlijeda...iz naj manje očekivanih vježbi..je***a nekome se ne desi...

ali malo malo ljudi koji imaju povećane kilaže..kada pričam sa njima..koji su prolazili taj program..svi spominu zglobove....natekla stopala.... bolove u laktovima... presjek i grčevi u stomaku...

Mislim sada ispada da nešto pametujem..ali samo želim da se ne zezne... 

Svaka čast na rezultatima prijatelju...ali i ja sam bio ponosan što sam sa 20 kila pregiba sa šipkom došao na 40 kila...i bio ponosan na svojoj tablici i bio uvjeren da sam super napravio...dok nisam skužio da nisam i nakon godinu dana vratio na 25 :) o tome ti pričam....

Nije bitan broj...britna je konfuza mišića...ali ona pravilna...đabe 15 sklekova ako nisi oštetio mišićnu skupinu kako spada u tih 15 ..a mogao si bolje u 6 :) Kužiš :)

Zato sam mislio da krene se od osnove..i ja sam bio tvrdoglav....vjeruj mi bilo je vremena kada sam napravio 100 sklekova..ono...kao od šale što kažu...eee onda mi prijatelj koji ima iskustva...kaže to i to...ne mogu se pohvaliti da sam puno ih napravio...ali sam osjetio da mi šljakaju grudi...a ne bole me ramena...a i tricepsi se ne osjete kao prije...e tu je kvaka :)


Nisam uspoređivao sa treninzima BB..ili insainity....govorio sam o tehnici...govorio sam o stabilnosti tijela...i drugim stvarima...misliš da BB ne iscrpi ograznizam :)?

Da se ne možeš ozlijediti hehe...

Prijatelju ja ti ništa ne želim loše...niti kažem da radiš loše...radi kako misliš da je tebi dobro ..i sueper! :) bitno je ovo zadnje što si napisao tako je... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
CrOman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CrOman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 19:44
U svakom slučaju mislim da je najbitnije u svemu tome da osoba ima neko pocetno znanje od vjezbama, kako se ispravno izvode zagrijavanje, istezanje na kraju, pravilno disanje  pravilna ishrana, dnevni unos kalorija itd.. Ako osoba ima kolko toliko znanja o svemu tome, i ima vec neko znanje i iskustva s nekim vjezbama ili sportom, mislim da nema problema da pocne s insanity programom. Iskreno mislio sam da ce me bas ubiti ovaj pocetak programa, ali zapravo se iznenadjujem koliko mogu izdrzati. Nekada ako osjetim da imam jos snage na kraju programa ispumpam par sklekova i super sam. :D Letim odmah.. 
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 21:14
@mettasttaza:

Nisam ni rekao da je potreban Insanity nekoj osobi da bi smrsavila, no posto je tema o tom programu onda je to usko povezano. Uostalom vecina i krece s njime jer zeli smrsaviti.

Meni je core i stabilnost bio nikakav kada sam krenuo xD, tek sam zadnja 2 tjedna programa skuzio sto znaci "keep your core tight".

U potpunosti se slazem s tobom da treba pravilno raditi vjezbe. No u ovom programu je bitan broj ponavljanja u odredjenom vremenu da bi se postigao intenzitet. Opet cu reci... bolje je na pocetku smanjiti intenzitet i raditi na formi a kasnije onda povecavati broj ponavljanja. To i Shaun T govori.

Kuzim da si zabrinut jer si napravio gresku sto si mislio da radis dobro (konkretno taj primjer sipke sa pregibom). Ti si barem radio tu godinu dana... Iskreno, moj najduzi period konstantnog treniranja je bio 3mj i to kada sam isao u teretanu i radio kruzni trening po savjetu trenera. Veslanje i ostali sportovi nisu bili u kontinuitetu duzi od 2mj jer bih zanemario trening na mjesec, dva i onda se opet vratio. Takodjer ti treninzi su bivali 3 puta tjedno, Insanity je 6 puta tjedno. Jedna runda traje 9 tjedana, tj. 63 dana. Od tih 63 dana je samo 8 u kojima se ne radi nista. Meni je to jednostavno wow :D

No nema smisla da spamamo temu i prepiremo oko sitnica, htio sam samo skrenuti paznju na nesto i dati komentar kako je bilo meni kada sam radio. U svakom slucaju ce biti before/after slike u 7.om mjesecu kada zavrsim 3 runde.

@CrOman:

Slazem se. Takodjer Muscle memory je dobra stvar. Isto sam se bio iznenadio sto sam mogao napraviti iako sam vratio kile gore nakon ljetne runde. U toj ljetnoj rundi sam prva 2 tjedna hodao kao sestar xD

Takodjer ti savjetujem da se slikas sada i svakih mjesec dana (s prijeda i iz profila je dovoljno). Cisto radi sebe... iznenadit ces se ;)

Edited by medenjara - 09 Ožujak 2014 at 21:16
Back to Top
joleto View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote joleto Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2014 at 13:20
Dal se s insanityem gube mišići?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2014 at 13:29
Originally posted by joleto joleto wrote:

Dal se s insanityem gube mišići?

Možeš i utezima ih gubiti :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
TheRainDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheRainDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2014 at 16:47
Zdravo svima!

Eto, i ja sam odradila Insanity, prvi put prošle godine i sad još jednom, u subotu mi je zadnji dan drugog mjeseca. Jako sam zadovoljna rezultatima, prehrana sređena skoro do kraja, s motivacijom nemam problema, sve super i sve pet. Mene muči što nakon Insanityja.

Sa svojim studentskim budžetom za teretanu nemam para a i nije mi nešto zanimljivo radit na spravama. Zapravo bi htjela nastaviti vježbati kod kuće jer mi je to najisplativije i najpraktičnije zbog drugih obaveza. Idealno bi bilo kada bih našla neki fitness video opet koji bi trebao biti:
a) dovoljno izazovan da mi ne bude dosadno

b) usklađen s činjenicom da nemam nikakvu fitness opremu (spremna sam uložiti u utege i slično ali pull up bar nemam gdje staviti u sobu tako da, recimo, automatski otpada opcija p90x

c) ekonomski prihvatljiv (ne mogu si priuštiti plaćanje nekog sporta 300 kn mjesečno za treninge dva puta tjedno. Jednostavo nisam spremna plaćati za nešto toliko puno ako mi to ne omogućuje da dolazim na treninge minimalno pet puta tjedno. Dakle, ovdje je otpao i Subos koji je inače navodno super ali treninzi su samo dva puta tjedno

Ima li netko neki prijedlog? Ja sam se, eto, navukla sad na to vježbanje i želim nešto da me izmori u istoj mjeri kao Shaun T s tim da trajanje treninga nije problem. Najveći problem je to što nemam gdje staviti neku ozbiljniju opremu koja bi mi omogućila da vježbam po P90X ili Asylum programu.
Back to Top
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2014 at 16:58
Kao da čitam svoj post. HEHEHE


S tim odradiš 95% svih mogućih treninga. To ti je najjeftinija kučna teretana koja postoji. Svi beachbody programi su prilagođeni i mogu se koristiti s tim gumama. Ja sam nakon čistog Insanitya prešao na kombinaciju: T25, P90x1,2,3 i Insanity.

Back to Top
TheRainDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheRainDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2014 at 17:09
To bih mogla nabaviti, vjerujem da će mi biti korisno i kasnije ali nije mi jasno što da radim na onim djelovima gdje mi treba pull up bar (ne znam kako se to po naški kaže-šipka za dizanje? :D ).

Mogu li ja samo s tim odraditi cijeli program? Ne bih se upuštala u nešto pa to radila polovično. Ja sam tipična jarčica, ako nešto radim onda to radim kak spada i do kraja. Ako će mi manjak opreme smetati za p90x onda bih radije našla nešto drugo.

Ti misliš da mi to neće bit problem radit samo s tom gumom?
Back to Top
Cabxxm View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cabxxm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2014 at 00:15
Jednostavno...T25....

ne znan sta cekas :)

skoro pa mi je bolji od insanity-a...zavrsija san cili program i sada ga opet radim...
Back to Top
TheRainDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheRainDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2014 at 22:01
t25 mi se čini kao lakša varijanta Insanityja, em što se tiče intenziteta em samog trajanja.

Zanima me je li previše da radim T25 uz dodatak od sat vremena laganog jutarnjeg kardia natašte četiri puta tjedno?

Back to Top
jazz25me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jazz25me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 19:12
Pozz..
pocela sam vjezbati insanity i najvise sto mogu izdržati je 20 minuta. Pa me zanima dali je to, po vasem misljenju, dovoljno da se vidi neka promjena na tijelu kroz 2 mjeseca?
hvala :)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 19:41
ako je tako prebaci se na t-focus 25 za početak a onda iza toga kreni sa insanity-om
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
jazz25me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2014
Location: croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jazz25me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 20:35
dobro.. biš mi mogao reći nešto više o t25.. vidim da si ti dobro upućen u sve! :D
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2014 at 21:05
E, gdje se moze naci tocan opis koje vjezbe idu uz insanity, a koje uz focus t25?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 118119120121>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.