New Posts New Posts RSS Feed - Uzi struk
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uzi struk

 Post Reply Post Reply
Author
Frank Zane View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frank Zane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uzi struk
    Posted: 13 Rujan 2010 at 04:06
Ovo me pitanje pitala frendica i nisam znao joj tocno znao
odgovorit mozda ko ovdje moze pojasnit..

ako ima netko iskustva da mi potvrdi...
-Trcanje ce suziti struk,a trbušnjaci proširiti?
-Meni što se nažalost cini tocno,da na širinu ne možeš
utjecati,možeš samo maknuti naslage sala?Mislim da to
vrijedi i za bokove???
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 08:03
Prehrana i trening skidaju masnoce.. Ne mozes samo stanjit struk, vec
mrsavljenjem pada opseg na cijelom tijelu..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 11:57

Originally posted by Frank Zane Frank Zane wrote:

]Ovo me pitanje pitala frendica i nisam znao joj tocno znao
odgovorit mozda ko ovdje moze pojasnit..

ako ima netko iskustva da mi potvrdi...
-Trcanje ce suziti struk,a trbušnjaci proširiti?

-Meni što se nažalost cini tocno,da na širinu ne možeš
utjecati,možeš samo maknuti naslage sala?Mislim da to
vrijedi i za bokove???

  

Pitanje je preopširno i zahtjeva duboku i temeljitu raspravu, ali generalno govoreci bitno je dali je struk prekriven masnim naslagama pa onda tokom defke kad se spusti razina tjelesnih masnoca ode i to salo sa bokova pa izgleda uže gledano sprijeda, ili netko baš ima genetski široke bokove i masivne bocne trbušne cime se isto stvara dojam širokog struka ali ta ce osoba i na defki ostaviti slican dojam širokog struka jer kosti i zglobovi ne mogu na defku - onda ostaje opcija povecanja mišicne mase srednjeg ramena, latova, izbacivanje vježbi za trapez itd.

Tocno je da ce se vježbanjem trbušnih povecat njihova masa, ali i indirektnim vježbanjem kroz neke teške liftove jer su to mišici kao i svi ostali. Na širinu najviše utjecu bocni trbušni, no kažem i genetska raspodjela kostiju i zglobova.

Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 13:38
Da, ovo je i mene zanimalo, da li je tocno da rađenjem trbušnih, pogotovo kosih "gubiš struk", ali mi je bio bed pitat...dakle ako sam dobro shvatila, ako cura ima prirodno uzak struk(recimo hourglass građa-uzak struk, širi bokovi), trbušnjacima se to ne bi trebalo promijenit puno? tj moguce je maknut masno tkivo, ali oblik građe ostane isti? jer sigurno nijedna cura ne želi izgubit minijaturan struk
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 13:44
  Cuj, ne postoje ti trbusnjaci kojima ce se maknut masno tkivo..
Sirok i jak struk je inace funkcionalan, ali sto se tice ekstetike, ljepse je vidjet uzak struk i nema smisla radit te bocne trbusnjake.. ma ja vise ne radim ni bocne ni nikakve.. samo peglajte po kardiu i treningu snage s utezima..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 13:55
znam da se ne rješava masno tkivo trbušnjacima nego kardiom, samo mi se nije dalo dopisat..vidim da si i tako skužio pitanje onda ne radit ni side plank? ja radim tu vježbu da mi se taj bocni dio malo ucvrsti jer je slab u odnosu na prednje trbušne a i na bokovima imam malo višak, a na struku ništa, a kose radim oko šx tjedno 2x 25. želim zadržat uzak struk, tim dijelom sam stvarno zadovoljna, zato pitam jel trebam navedeno smanjit ili izbacit. i znam da glupo formuliram što želim reci, ali i dalje se mucim oko detalja, big picture mi je donekle jasan
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 14:06
  Ma odradi jednom tjedno.. nece od toga narasti.. najbolje ti je uzet metar i vidjet ako ti za mjesec dana struk veci, a udio masnoca isti, znaci da su porasli misici i stanes sa vjezbom...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 14:35

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Cuj, ne postoje ti trbusnjaci kojima ce se maknut masno tkivo..
Sirok i jak struk je inace funkcionalan, ali sto se tice ekstetike, ljepse je vidjet uzak struk i nema smisla radit te bocne trbusnjake.. ma ja vise ne radim ni bocne ni nikakve.. samo peglajte po kardiu i treningu snage s utezima..
 

ne bih baš išao tako u krajnost. bocni trbušni kao i ostatak trbušnog zida su od izuzetne važnosti (zajedno s erektorima sa stražnje strane), pogotovo pri velikim liftovima. ako ti je trbuh slab vrlo vjerojatno ceš imat i slab cucanj, dl i benc

tak da...bez straha da cete se proširiti od trbušnjaka, prije ce vas masne naslage proširit i na to obratite pozornost

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 15:21
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

znam da se ne rješava masno tkivo trbušnjacima nego kardiom, samo mi se nije dalo dopisat..vidim da si i tako skužio pitanje onda ne radit ni side plank? ja radim tu vježbu da mi se taj bocni dio malo ucvrsti jer je slab u odnosu na prednje trbušne a i na bokovima imam malo višak, a na struku ništa, a kose radim oko šx tjedno 2x 25. želim zadržat uzak struk, tim dijelom sam stvarno zadovoljna, zato pitam jel trebam navedeno smanjit ili izbacit. i znam da glupo formuliram što želim reci, ali i dalje se mucim oko detalja, big picture mi je donekle jasan


Žensko ženskoj da odgovori: naravno, trbuh je prehrana i kardio; ali za oblikovanje struka radi otklon, side plank (2x 30-60sec), legni na bok i podiži obje noge prema gore, reverse crunch u stranu, na lat spravi ima par dobrih, kad si u poziciji za sklek koljeno podiži do lakta (s unut.i vanjske strane, a tako ceš dobit i lijepi donji dio)...ja ti svaki dan ovo radim, mada bi kao trebalo svaki drugi...ah, kad to volim

I da, meni se nije ništa proširilo...hahaha

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2010 at 20:31

Originally posted by zika zika wrote:


ali za oblikovanje struka radi otklon, side plank (2x 30-60sec), legni na bok i podiži obje noge prema gore, reverse crunch u stranu, na lat spravi ima par dobrih, kad si u poziciji za sklek koljeno podiži do lakta (s unut.i vanjske strane, a tako ceš dobit i lijepi donji dio)...ja ti svaki dan ovo radim, mada bi kao trebalo svaki drugi...ah, kad to volim

I da, meni se nije ništa proširilo...hahaha
 

ili nek jednostavno proba side deadlift

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.