New Posts New Posts RSS Feed - Palenta / Pura / Žganci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Palenta / Pura / Žganci

 Post Reply Post Reply
Author
sanchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Palenta / Pura / Žganci
    Posted: 09 Srpanj 2010 at 10:28

 Evo ja se svim silama trudila da pronađem neki post o palenti, ali nikako, pa sam odlucila pitati

Nova sam u ovom svemu i vec neko vrijeme citam ovaj forum i bome ste me potaknuli da konacno poboljšam svoju prehranu i dovedem se u red. Trudim se zdravo hraniti, doduše pocela sam zadnjih mjesec dana, ali polako napredujem.

Uglavnom shvatila sam osonove (iako mi vecera i poslijepodnevni obroci nekako najteže padaju, nemam ideju više šta da jedem ), ali cesto nakon posla, oko 5-6 popodne si napravim palentu koju pojedem obicno sa posnim sirom i light jogurtom. E sad, receno je da treba izbjegavati ugljikohidrate krajem dana, a koliko znam palenta ima veliki udio ugljikohidrata (ili se varam?), ne znam koliko je to pametan obrok?

Molila bih neciji savjet, jer stvarno je volim jesti

 

 

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2010 at 15:41
Originally posted by sanchi sanchi wrote:

 Evo ja se svim silama trudila da pronađem neki post o palenti, ali nikako, pa sam odlucila pitati

Nova sam u ovom svemu i vec neko vrijeme citam ovaj forum i bome ste me potaknuli da konacno poboljšam svoju prehranu i dovedem se u red. Trudim se zdravo hraniti, doduše pocela sam zadnjih mjesec dana, ali polako napredujem.

Uglavnom shvatila sam osonove (iako mi vecera i poslijepodnevni obroci nekako najteže padaju, nemam ideju više šta da jedem ), ali cesto nakon posla, oko 5-6 popodne si napravim palentu koju pojedem obicno sa posnim sirom i light jogurtom. E sad, receno je da treba izbjegavati ugljikohidrate krajem dana, a koliko znam palenta ima veliki udio ugljikohidrata (ili se varam?), ne znam koliko je to pametan obrok?

Molila bih neciji savjet, jer stvarno je volim jesti

 

Palenta ima veliki udio UH, no nije problem ako to pojedeš sa posnim sirom oko š7h. To još nije kasno. Naravno, bitno je da ne bude previše te palente, gledaj da je omjer posnog sira i palente š:š.

Prije sam cesto jeo palentu (žgance) sa jogurtom i sl., no sada je to rijetkost.

Znaci može oko š7h, kasnije bi trebala samo proteine (bjelancevine) + povrce ukoliko si u fazi mršavljenja.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2010 at 19:38
Pa da, u biti, možda ju je najbolje jesti za dorucak.
Uz posni sir i jogurt sasvim Ok za jutro, ali slažem se sa Zokijem i za ovo oko š7 sati. Stigne se još itekako toga potrošiti do odlaska na spavanje s obzirom na viši GI.

Također, opet se slažem sa Zokijem - omjer je tu isto dosta bitan.
Back to Top
sanchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2010 at 18:05
  OK, hvala na pomoci.

Hmm imam ja puno nedoumica, buduci da sam pocetnik ali trudim se informirati na vašem forumu.
Ne preporucate jesti ni voce navecer što sam ja prije redovno radila, ali sada to više ne prakticiram, ali me zanima zar se ne smiju jesti ni jabuke navecer?

Sada cesto nevecer jedem bademe i nekad malo posnog sira s tim, ali ne znam koliko je pametno jesti bademe navecer dok sam u fazi mršavljenja?

I još jedno pitanjce (joj znam da cete me ubiti zbog ovog pitanja jer je vec pisano o tome, ali nisam baš najbolje skužila, pa evo pitam) , ne znam što da jedem nakon treninga (nakon trcanja navecer), buduci na ne koristim nikakve suplemente. Pojela bi obicno ili bananu ili neke proteine (bademe i sir), ne znam da li griješim.I trebam li uopce  jesti iza treninga ako pokušavam ismanjiti kilažu?
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2010 at 14:32
Poslje trcanja slobodno pojedi posnog s bademima, tunu s povrcem ili jaja pripremi na bilo koji nacin.
Slobodno to pojedi, možeš uzet fetu integralnog kruha uz tunu te jaja ako bi ti to bila opcija ili kriška integralnog kruha s salamom pileca prsa + posni sir
Back to Top
sanchi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanchi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2010 at 13:54

 Hvala Avatar

Zasad se još raspitujem, da dobro utvrdim teoriju, a od 9. mjeseca kad prođe more i to se bacam na ozbiljan trening

 

i definitivno sam zainteresirana za FIT 90 dana, ali mi se cini da bi ovaj put moglo biti puno više kandidata  Nadam se da ce iamti priliku sudjelovati svi koji se prijave

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.