New Posts New Posts RSS Feed - prisilna pauza!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prisilna pauza!

 Post Reply Post Reply
Author
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prisilna pauza!
    Posted: 20 Svibanj 2010 at 14:38
Ovako, dobio sam neku gadnu alergijsu reakciju na ni sam ne znam što, ali alergija se manifestirala crvenilom po rukama i nogama. I sad, buduci da sam zapoceo treci podprogram šestotjednog programa za definiciju, a sad sam prisiljen barem 2 tjedna pauzirati, zanima me da li nakon što ova gadarija prođe, da zapocnem ponovo taj program ili?

(program traje 6 tjedana, a svaka 2 tjedna se mijenjaju vježbe)

Imam zabranu sljedeceg, izlaganja suncu, vecem znojenju, moram se mazat kortikosteroidima i tako, pa ocekujem da cu izludit iduca tjedna. A taman mi danas stigao novi bicikl.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 15:28
  opa .. kortikosteroidi... morat ces se suzdrzat od znojenja ful, inache ces prolongirat tu alergiju
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 22:01
LEUKOCITOKLASTIcKI VASKULITIS (lat. vasculitis leukocytoclastica) - jedan oblik upale krvnih žila (vaskulitisa) koji se klinicki ocituje pojavom sitnotockastog crvenog osipa na koži, bolovima u zglobovima a ponekad i u trbuhu pracenih krvavim proljevima. Tockaste promjene po koži se vremenom stapaju, ponekad se javljaju na mahove. Uglavnom se pojavljuju na nogama, cešce na potkoljenicama i oko gležnjeva te na mjestima gdje odjeca ili obuca pritišcu kožu. Leukocitoklasticki vaskulitis najcešce se pojavljuje u vezi s infekcijama iako se može pojaviti i uz bolesti drugog uzroka. Lijeci se mirovanjem, lijekovima za smirenje bolova i zaustavljanje upalnog procesa u stijenci krvnih žila. U tvrdokornim oblicima bolesti primjenjuju se i citostatici u malim dozama.


ne zvuci obecavajuce
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 08:11
hm, i dalje ne znam dal da nastavim s programamom di sam stao ili da pocnem ispocetka...

još ovaj tjedan moram sigurno pauzirati
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 08:52
  Pa vidjet ceš kad kreneš....sumnjam da ceš se vracati na pocetak...ali sigurno ceš biti nešto slabiji pa ceš prvi tjedan malo smanjiti intenzitet treninga... Teško je to ovako reci...kad mi pojma nemamo kakav je to uopce program bio....

 Ti se pocni vracati lagano i slušaj svoje tijelo....
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 09:15
pa radilo se o ovom konkretno programu      

http://www.fitness-trening.com/trening/program-za-definiciju -2/


i završio sam taj program 2, trebao krenuti s programom 3 i onda mi uletila ova alergija i sad ne znam... dal da opet ispocetka ili samo nastavim s programom 3 pa da vidim kako ce to biti... vidjeti cu iduci pon kad se vratim tamo   

Edited by mesek
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 09:29
Originally posted by mesek mesek wrote:

LEUKOCITOKLASTIcKI VASKULITIS (lat. vasculitis leukocytoclastica) - jedan oblik upale krvnih žila (vaskulitisa) koji se klinicki ocituje pojavom sitnotockastog crvenog osipa na koži, bolovima u zglobovima a ponekad i u trbuhu pracenih krvavim proljevima. Tockaste promjene po koži se vremenom stapaju, ponekad se javljaju na mahove. Uglavnom se pojavljuju na nogama, cešce na potkoljenicama i oko gležnjeva te na mjestima gdje odjeca ili obuca pritišcu kožu. Leukocitoklasticki vaskulitis najcešce se pojavljuje u vezi s infekcijama iako se može pojaviti i uz bolesti drugog uzroka. Lijeci se mirovanjem, lijekovima za smirenje bolova i zaustavljanje upalnog procesa u stijenci krvnih žila. U tvrdokornim oblicima bolesti primjenjuju se i citostatici u malim dozama.


ne zvuci obecavajuce


Ovaj, necu ti pametovat ( na medicini sam) samo cu ti rec da odustanes od treninga neko vrijeme, i kad ti se povuce, i tada bi trebao mirovat, neznam koliko si upucen, ali citostaticima se lijece maligne bolesti  tako da nije da ti se bas treba zajebavat sa ovim, buduci da neznam koji oblik ti imas... znam kako izgleda taj osip i može se jako dugo prolongirat njegova pojava, cak i kad misliš da je izlijeceno, pri naglim ponovnim treninzima, on se opet vraca.. zato neka definicija poceka, mislim da ti je ovdje zaista bitniji oporavak, ipak se radi o krvnim stanicama...
eto.. nadam se da ce proc brzo ...pozz
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 09:40
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:



ne zvuci obecavajuce
Ovaj, necu ti pametovat ( na medicini sam) samo cu ti rec da odustanes od treninga neko vrijeme, i kad ti se povuce, i tada bi trebao mirovat, neznam koliko si upucen, ali citostaticima se lijece maligne bolesti  tako da nije da ti se bas treba zajebavat sa ovim, buduci da neznam koji oblik ti imas... znam kako izgleda taj osip i može se jako dugo prolongirat njegova pojava, cak i kad misliš da je izlijeceno, pri naglim ponovnim treninzima, on se opet vraca.. zato neka definicija poceka, mislim da ti je ovdje zaista bitniji oporavak, ipak se radi o krvnim stanicama... eto.. nadam se da ce proc brzo ...pozz[/QUOTE]

e, al ja nisam ni dobio nikakvu terapiju osim elocom krema 2 tjedna, i po mogucnosti losion za kožu... a rekla mi da je vaskulitis uzrokovan alergijskom reakcijom na nešto što sam pojeo... al oke, pitati cu doktoricu kad mogu krenuti opet.
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 09:41


e, al ja nisam ni dobio nikakvu terapiju osim elocom krema 2 tjedna, i po mogucnosti losion za kožu... a rekla mi da je vaskulitis uzrokovan alergijskom reakcijom na nešto što sam pojeo... al oke, pitati cu doktoricu kad mogu krenuti opet.[/QUOTE]
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 11:14
onda ok,  najbolje je da pitas doktoricu kad je najbolje s treningom krenut....
ja sam bila elocom koristila prije par godina kad sam imala neki osip ali buduci da nije bio uzrokovan hranom i lijekovima, proslo samo od sebe... inace elocom strava, mast, ja sam poslije ubode komaraca mazala s tim... prodje drugi dan


Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 11:49
je, ovo je prvo buknulo, onda mi doktorica objasnila da vježbanje samo potice i kak sam prestao trenirati i samo se izležavam (kad nisam na poslu) povlaci se relativno brzo... a vaskulitis je ogranicen smao na kožu.... samo, tjedan dana dokolice i i fine hrane, i vec se vide "rezultati"
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2010 at 11:42
eto, ruke i guza ciste, još samo oko gležnjeva, al još uvijek mirujem... doktorica mi rekla, kad budeš spreman... wtf

al sam zato vozio bicikl jucer i bilo mi super!
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2010 at 11:28
eto, danas startam ponovo, al još ne znam dal da smao nastavim di sam stao s programom ili da pocnem ispocetka
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.