New Posts New Posts RSS Feed - pomozite - vježbe za noge..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomozite - vježbe za noge..

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Rockmare View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rockmare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pomozite - vježbe za noge..
    Posted: 06 Travanj 2010 at 10:33
prije godinu i po dana sam rodila i usput sam polagala ispite pa se nisam dosad pretjerano trudila da izgubim suvišne kilograme,ali sad sam definitvno odlucila nešto poduzeti.Imam š8š cm i 90 kg ali najveci problem je u mojim koljenima,znaci ne mogu raditi dosta vježbi s nogama pa vas molim da mi pomognete sastaviti neki plan vježbi za noge,pleaseee
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 15:48
 crobne vježbe ti trebaju.....što više..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 16:15
Originally posted by Rockmare Rockmare wrote:

prije godinu i po dana sam rodila i usput sam polagala ispite pa se nisam dosad pretjerano trudila da izgubim suvišne kilograme,ali sad sam definitvno odlucila nešto poduzeti.Imam š8š cm i 90 kg ali najveci problem je u mojim koljenima,znaci ne mogu raditi dosta vježbi s nogama pa vas molim da mi pomognete sastaviti neki plan vježbi za noge,pleaseee


I sam imam problema sa koljenima.
Trcanje zaboravi, to je najvece opterecenje za koljena koje postoji.

Odlicna alternativa su ti: plivanje,biciklo, brzo hodanje...
Ja to radim i apsolutno su dobra zamjena za trcanje.

Prehranu sredi, crobni trening i odose kile dole.
Nemoj odustajat i cinit gresku kao ja kad sam bio u toj fazi da ako za š5 dana ne skines 4 kila odmah odustanes, tako nigdje stici neces.
Vjezbaj,treniraj,dobro jedi i makni vagu na stranu.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 17:15
  A tare, sto ti je s koljenima?
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 19:50
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti cašica koljena koju možeš napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu položaj, a u pravilan položaj je dovodi upravo mišic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mišic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan položaj tijela, trcanje po asfaltu) ošteti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silaziš niz stepenice
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 19:56

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti ca±ica koljena koju moµe± napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu poloµaj, a u pravilan poloµaj je dovodi upravo mi±ic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mi±ic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan poloµaj tijela, trcanje po asfaltu) o±teti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silazi± niz stepenice
 

Tare jesi ti doktor mozda ?  

Rijeąeno na PM.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 22:23
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti ca±ica koljena koju moµe± napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu poloµaj, a u pravilan poloµaj je dovodi upravo mi±ic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mi±ic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan poloµaj tijela, trcanje po asfaltu) o±teti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silazi± niz stepenice
 

Tare jesi ti doktor mozda ?  


Ne.
Student farmacije i molekularne biohemije
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 22:42
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti ca±ica koljena koju moµe± napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu poloµaj, a u pravilan poloµaj je dovodi upravo mi±ic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mi±ic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan poloµaj tijela, trcanje po asfaltu) o±teti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silazi± niz stepenice
 

Tare jesi ti doktor mozda ?  


Ne.
Student farmacije i molekularne biohemije


hehe.. zato si opskrbljen tim pojmovima.. ma znam ja to, bio sam na rehabilitaciji u Lovranu 2mj.. ali inace imam slabije noge, i jos sam kao mali na lijevoj nozi imao spiralnu frakturu bedrene kosti pa su tu poceli problemi sa nogom jer su me doktori sje...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 23:24
 bolje nogu nego srce
Back to Top
Rockmare View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rockmare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 10:18
meni je to u biti najviše genetski,jer mi i baba po ocu ima problema s koljenima a i sam otac je prije dvije godine operirao koljeno u dr.nemeca a uz genetiku kriva su mi i spuštena stopala te naravno sad povišena kilaža.
ma imala sam prošle godine (znaci netom nakon porođaja) i više kila al samo sam sredila prehranu i skinila 8 kila,al mi tijelo zbog nedostatka tjelovježbe opet nije izgledalo kako bi ja htjela,a onda došla zima i opet vratila 2 kg.zato bi sad htjela ozbiljno vratit svoju kilažu i prehranom i tjelovježbom.samo kako je sad bio uskrs,pa sam stalno bila na nogama od 7 ujutro do š navecer,koljeno je opet nateklo al zato cim oteklina splasne krecem s biciklom,brzim hodanjem itd.hvala puno na savjetima
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 10:49
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti ca±ica koljena koju moµe± napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu poloµaj, a u pravilan poloµaj je dovodi upravo mi±ic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mi±ic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan poloµaj tijela, trcanje po asfaltu) o±teti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silazi± niz stepenice
 

Tare jesi ti doktor mozda ?  


Ne.
Student farmacije i molekularne biohemije
 

hehe vidis slucajnost, meni je stara mr.farmacije

 btw: jel studiras u sarajevu ?

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Rockmare View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rockmare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 11:12
da bi slucajnost bila još veca,i moja je stara mr.farmacije,hehe
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 11:20

Originally posted by Rockmare Rockmare wrote:

da bi slucajnost bila jo± veca,i moja je stara mr.farmacije,hehe
 

hahaha

jel jos necija stara mr. farmacije ?

Rijeąeno na PM.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 12:42
Originally posted by Rockmare Rockmare wrote:

meni je to u biti najviše genetski,jer mi i baba po ocu ima problema s koljenima a i sam otac je prije dvije godine operirao koljeno u dr.nemeca a uz genetiku kriva su mi i spuštena stopala te naravno sad povišena kilaža.
ma imala sam prošle godine (znaci netom nakon porođaja) i više kila al samo sam sredila prehranu i skinila 8 kila,al mi tijelo zbog nedostatka tjelovježbe opet nije izgledalo kako bi ja htjela,a onda došla zima i opet vratila 2 kg.zato bi sad htjela ozbiljno vratit svoju kilažu i prehranom i tjelovježbom.samo kako je sad bio uskrs,pa sam stalno bila na nogama od 7 ujutro do š navecer,koljeno je opet nateklo al zato cim oteklina splasne krecem s biciklom,brzim hodanjem itd.hvala puno na savjetima


Meni šta je puno pomoglo za ravna stopala (time se dovodi cijelo tijelo u nepravilan položaj, pocevši od kicmenog stuba do koljena i kukova) su ulošci walkfit platinum...
nadam se da se ovo nece smatrati reklamom-samo dajem savjet...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 12:43
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  A tare, sto ti je s koljenima?


Chondromalatio patellc...
Patella ti je ono sto mi narodno zovemo koljeno, u biti ca&#š77;ica koljena koju mo&#š8š;e&#š77; napipati na koljenu...
Ispod nje ima tanki sloj hrskavicnog tkiva, ona u biti ne bi trebala dirat druge kosti u koljenu ako je uredu polo&#š8š;aj, a u pravilan polo&#š8š;aj je dovodi upravo mi&#š77;ic musculus vastus medialis...
Kad je preslab taj mi&#š77;ic (ili zbog nekih drugih faktora, npr. ravna stopala, nepravilan polo&#š8š;aj tijela, trcanje po asfaltu) o&#š77;teti se dio meniskusa (hondroitinski slok patelle) i to katastrofa boli npr. kad silazi&#š77; niz stepenice
 

Tare jesi ti doktor mozda ?  


Ne.
Student farmacije i molekularne biohemije
 

hehe vidis slucajnost, meni je stara mr.farmacije

 btw: jel studiras u sarajevu ?


Offtopic, moderatoru isprika
Nažalost, nisam u lijepom Sarajevu...Nažalost
Uživaj.
Back to Top
Rockmare View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rockmare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 16:16
A Tare di se mogu nabaviti ti ulošci??sorry što sam dosadna
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.