New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 351352353354355 358>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 23:06
LOL prirodnim putem gutam plava srca 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 23:15
Nečral u naturi, šta ti je brate, kobasica, slanina, jaja i šunka, a tek domaca sirutka što radi svoj posao, kad ju popijem osjetim da mi se ruke i dalje ne povecaju, nego cak i smanje, a onda kad treniram povecaju se odnekud. Neki kažu to je pumpa, ja kažem to je steroid.
24/7
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 23:19
Brate šta da ti kažem ,  clean kobasice ti ne rade
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2014 at 23:22
Pa hvala ti na iskrenosti, cijenim to po cijeni od 99.99kn
24/7
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 18:40
1: jabuka
2(pwm):zobene s mlijekom, bananom i cimetom
3:juha od povrća + pečene lignje + krumpir salata (u tom svemu žlica maslinovog ulja)
4(nakon vožnje bicikla):3 nekakva mini rižina krekera + 2 kriške sira
5:isto što i za ručak
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2014 at 10:31
1 feta raženog kruha sa sjemenkama i namaz (svježi sir +tuna +luk)
kava s mlijekom x2
50g zobenih + 150g svježeg sira + 1 banana + 3 dcl jogurta
zeleni čaj
trening
30g whey + 1 banana + maline + voda smiksano u shake
pašticada s njokima + salata (riga, matovilac)
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2014 at 08:16
D: zobeni muffin sa šunkom i sirom + još žlica svježeg sira i kriška šunke + kiseli krastavac
R:juha od povrća + pečena pileća prsa + kupus salata
Mo: dvije male jabuke + 2 zobena muffina
V: isto što i ručak
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2014 at 12:04
zdjela salate (riga i matovilac + 2 svježe paprike) + 50g tune i 1 tvrdo kuhano jaje
pašticada s njokima
trening
30g whey + banana + maline smiksano u shake
i bit će još nešto za večeru.... vidjeti ćemo što danas kuhamo
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 17:11
D: 50 g zobenih + 1.5 dcl mlijeka +banana + kocka crne čokolade
Mo: jabuka + nekoliko oraha
R: juha od povrća + pečena pileća prsa + kupus + žlica ajvara
Mo: šalica mlijeka + 2 suhe marelice + nekoliko oraha
V(pwm): juha od povrća, piletina + sviježi sir + salata
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2015 at 10:56
D: 3 rižina krekera + namaz od tune i jaja + mandarina
R(pwm): sarma + kuhani krumpir + juha od povrća
Mo: šalica mlijeka , šaka oraha
V: riba i krumpir pečeni na masnom papiru + kupus salata + juha od povrća

Back to Top
novica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote novica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 15:36
Jučer
D:            50g zobenih + posni 110 g + 10 g kakaa
poslije treninga: šnita raženog 150g + 100 g kuhane šunke
R:             svinjski but - nemasno 170 g + kuhani kupus
V:            100g posnog + 40g bademi kokos oraha – miješano
UH 129g, P 102g, M 50g - 1450,92 kcal

Danas
d:            50g zobenih + 150 g posni + 10g kakaa
r1:          3 jaja -200 g + salata, kasnije malo kikirikija cca 30g
r2:          svinjski but – nemasno 100g + rizi bizi (100g grašak + 50g riža)  + salata
v:            100g posni + bademi orasi 30g
UH 62,3 g, P 103g, M 63,2 g  - 1230 kcal

bmr 1540,

Naime u cilju mi je malo se istopiti i izgraditi mišiće, tek sam počela sa vježbanjem ali želim sve odraditi kako treba.

Mislila sam da mogu sama osmisliti jelovnike, ali ne mogu, trebam vašu pomoć.

Koliko sam čitala na forum ekipa kad počne s ovakvom prehranom ima osjećaj da puno jede, pa tako i ja, kada sam danas izračunala što sam pojela i što ću pojesti vidim da je premalo, al ne znam gdje podebljati?!

Također mi se čini da previše masti unosim, ili ne? 
Sad sam pročitala da je za moj cilj potreban omjer 40% uh, 40% p i 20% m?






Edited by novica - 14 Sijecanj 2015 at 15:37
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2015 at 17:55
Super je ako se ne osjecas gladnom, a sto se tice manjka kalorija - ubaci jos jedan meduobrok, u veceru dodaj jos 100g posnog da bude sveukupno 200g; isto i u dorucku. Uglavnom, ako ti je dovoljno 4 obroka i/ili nemas kad ubaciti peti obrok, povecaj porcije obroka p+m (najbolje izvora proteina)

I ovaj macro split koji si navela pod svakim jelovnikom - zamijenila si ih za jucer i danas, ali manje bitno...

Ovaj kakao je u prahu ili nesto kao nesquik?
BMR je 1540, a TDEE?
better sore than sorry
Back to Top
Glj Iva View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Glj Iva Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2015 at 10:49
evo mene nove tu!

jučer:

za doručak cijela obitelj smoothie od banane, avokada, šumskog voća, svježe blitve (hvala mami), zobenih, jogurta, meda, lanenih sjemenki

gablec:

tuna sa svježim sirom i kuhanim jajem i kis krastavac+masl ulje, limun i sezam

ručak:
varivo grah i kiseli kupus salata

međuobrok:

karfiol s malo krumpira s bučinim uljem i limunom

nakon odrađenog treninga (snaga pa insanity) - whey s dextrozom i mrvčicom čistog kakaoa 
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2015 at 20:38
D: 40 g zobenih + 2dcl mlijeka + naribana jabuka + žličica bio kakaa
R(pwm): juneća juha, komad pečenih pilećih prsa + pečeni krumpir i tikva (sve na masnom papiru)
Mo: jabuka, 6-7 indijskih oraščića
,žlica goji bobica
V: isto što i ručak, samo bez juhe, a dodatak kriška kozjeg sira
Navečer šaka pistacija

Edited by never-give-up - 30 Sijecanj 2015 at 20:53
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2015 at 14:42
D:3 jaja+150g posnog
Mo:100g crnog kruha+150g sunke
R:100g rize+150-200g nekog mesa+salata
Mo(pwm):30g whey
V:omlet od 4 jaja+100g posni+ salata
I prije spavanja:200g posnog+natren+whey
Back to Top
tvrdoglava View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Veljaca 2015
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tvrdoglava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2015 at 21:21
Pozdrav! Tijekom ljeta sam rekreativno vozila biciklo, ali dovoljno da steknem neku formu i naložim se na aktivan život (cca 200 KM tjedno). u 11. mjesecu, sa zahlađenjem i sve češćim kišama sam se uključila u teretanu iako su mi uvijek bile mrske te unutarnje aktivnosti s ponavljanjima istih pokreta, ali sam vidjela da s mirovanjem više neće ići, a nisam htjela ispasti iz forme do sljedeće biciklističke sezone. 

Međutim, uz savjete koje sam dobivala i onaj osjećaj poslije, teretana mi se skroz svidjela i sada jedva čekam da idem. Naravno, stigli su i rezultati, što mi je dalo još veći poticaj. Prije teretane sam imala 58 kg na 176 cm, i sada sam nabacila još 2 kg mišića, međutim, tu je stalo. Stoga sam odlučila uvesti neke promjene u prehrani, povećati unos proteina, koristiti dobre izvore ugljikohidrata i masti. 

Na to sam počela više paziti ovaj tjedan, ali se osjećam totalno panično i izgubljeno jer se bojim da se loše hranim. Naime, imala sam problema s težinom, došla sam na 53 kg, ali nisam uopće imala masti i kolesterola, što je dovelo do određenih poremećaja koje sam tek nakon 2 godine, evo sada uspjela srediti. Znači, stvar je u tome što ja ne želim gubiti na težini, ali ne želim ni dobivati više masnoće. Što se gubljenja masnoće tiče, to je eventualno onih par centi koji su potrebni da se istaknu donji trbušni mišići i što se u biti sređuje prehranom. 

Problem je i što me okolo pritišću da se još trebam udebljati, i ja osjećam grižnju savjest, što ako pogriješim i opet zeznem zdravljeCry. Trebam reći da uz teretanu 3x tjedno radim i cardio trening, 2x po 30 min, i 1x tjedno insanity (oko satak s trčanjem prije). Uteretani radim kružno sve: zagrijavanje 20-ak min, zatim noge (3 različite vježbe po 3 serije), trbuh i leđa, ruke. Sve skupa oko sat i pol.

Evo primjera današnjeg menija:
doručak: naranča + zobene (4 jušne kašike) s bananom i kockom tamne čokolade
mo: zdjelica kikirikija u ljusci i pola šalice jogurta (2,8% m.m.)
r: 3 integralna dvopeka s tunjevinom i špinat
trening
v. 2 jaja s cca 200 g svježeg sira i prokulice
Jučer sam npr. za ručak imala integralnu tjesteninu s brokulom i komadićem piletine, a za večeru 2 komada pilećeg filea s malo svježeg sira i povrćem. Ovo ostalo manje-više isto

Molim vas,a ako se ikome dalo ovo pročitati do kraja da mi pomogne, kaže je li ovo ok, sve savjete rado prihvaćamWink
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 351352353354355 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.