New Posts New Posts RSS Feed - Moj dnevni / tjedni jelovnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moj dnevni / tjedni jelovnik

 Post Reply Post Reply Page  <1 348349350351352 358>
Author
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2014 at 12:18
zeleni čaj
50g zobenih + 1 naribana jabuka + 15g whey + 100g posni sir + voda
kava s mlijekom x2
1 tortilja (piletina + paprika + tikvica + umak)
trening
lazanje s tunom
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 08:31
D(pwm) zobene + pola banane + žlica kokosovog brašna + par kikirikija
Mo: šaka pistacija
R:tuna s njokima i salata
Mo(nakon bicikle): mlijeko + kolač od zobenih i jabuka
V:tuna s pireom od mrkve i krumpira
I jedna prazna palačinka
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 09:25
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

D(pwm) zobene + pola banane + žlica kokosovog brašna + par kikirikija
Mo: šaka pistacija
R:tuna s njokima i salata
Mo(nakon bicikle): mlijeko + kolač od zobenih i jabuka
V:tuna s pireom od mrkve i krumpira
I jedna prazna palačinka

znam da nije tema a jel ovo faza mršavljenja?ako je, previše ugljikohidrata.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 11:03
Nije faza mršavljenja. Više bi bila faza dobivanja mase.

Edited by never-give-up - 23 Studeni 2014 at 11:04
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 11:30
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

Nije faza mršavljenja. Više bi bila faza dobivanja mase.

prvi obrok sa zobenim ja bi ubacija :zobene+2 žličice meda+30 grama orasa+ žličica wheya pošto ti je PWM
a drugi obrok bananu sa kikiriki maslacem i zaliješ sokom od naranče(iscijeđena) a pistacijo bi stavija obrok prije spavanja
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 13:19

A možda bez oraha u doručak? Ja bi to tako Wink I mjericu wheya umjesto žličicu kad ga već spominjemo (ili neki drugi izvor proteina), a nije bilo obroka prije treninga niti ga nema do ručka :)

never give up, koliko puta tjedno jedeš tunu?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 14:06

Ne smijem whey ni ništa što ima kravljeg mlijeka u sebi, tako da to otpada, inače bi ubacila to u pwm naravno.

Pošto sam jela to oko 9 ujutro, nije mi baš trebalo do ručka ništa više osim malo pistacija jer sam ručala u 12 Smile
A tunu, možda jedan put tjedno, nekad dva, a nekad se dogodi da cijeli tjedan ne jedem. Uglavnom u prosjeku recimo jednom tjedno.
 
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 15:00
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


A možda bez oraha u doručak? Ja bi to tako Wink I mjericu wheya umjesto žličicu kad ga već spominjemo (ili neki drugi izvor proteina), a nije bilo obroka prije treninga niti ga nema do ručka :)

never give up, koliko puta tjedno jedeš tunu?




zašto orahe izbacit? poslije treninga se podmazat dobro(auto poslije utrke dobro ne podmazat?'') a i od omega 3 glava neće bolit(mislim viška) a šta se tiče mjerice slažem se 
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 18:16
Moram mali off, ali sta je u ovom jelovniku previse UH-a pa cak i da hoce da smrsa? 0_o pogotovo za nekoga ko trenira..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 18:46
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

Ne smijem whey ni ništa što ima kravljeg mlijeka u sebi, tako da to otpada, inače bi ubacila to u pwm naravno.

Pošto sam jela to oko 9 ujutro, nije mi baš trebalo do ručka ništa više osim malo pistacija jer sam ručala u 12 Smile
A tunu, možda jedan put tjedno, nekad dva, a nekad se dogodi da cijeli tjedan ne jedem. Uglavnom u prosjeku recimo jednom tjedno.
 

Ajme, da, sorry Embarrassed Pisali smo o tome i opet ja po wheyu i ostalom...... :) Inače, ja bih na tvom mjestu za izvor proteina u tom terminu često koristila jaja, to bar možeš na različite načine i sa različitim prilozima (pa i zobenima), a da si osiguraš nešto proteina nakon treninga (pogotovo zato što ne doručkuješ). Ovako mi je malo prazno, a jedini proteini koje dobiješ su oni biljni.....i sve ovisi o količinama naravno jer ne znamo koliko je zobenih u igri :)

Tu bi ti možda lijepo sjelo bademovo mlijeko ili neko drugo slično, da ti ne bude suho. A možeš ga i sama napraviti....iako su ti prokleti bademi toliko poskupili da je sramota...

Mislim da si rekla da ni soja ne ide? Imaš i one varijante zobenog mlijeka, pa rižinog...mada ti ni to neće dati nešto proteina, (kao ni bademovo) a isto tako lupaju po novčaniku :) No tu i tamo za neki gušt i promjenu...il bar da si neki shake od toga napraviš.

A evo recimo, možda bi čak i heljda bolje sjela, ima malo veću raspoloživost proteina od zobi .....pa imaš i ječam, i navela bi i druge stvari od kojih možeš raditi kašice ujutro i dobiti više proteina kao što su amaranth i quinoa ali ovo za ovo drugo nedam 50 kn nizašta LOL


Za tunu te pitam jer smo to pred koji dan raspravljali s jednim dečkom u gymu koji je rekao da svake večeri jede te konzerve....slabo mi došlo Smile Pa sam reagirala odmah čim sam ti vidjela 2x dnevno Big smile Od toliko finih ribica.....šteta se stalno istim davit, a i ne previše dobro. Ovako kako si navela je ok ;) Jedeš koje druge ribice?


Uglavnom - kako ti ide sa ovakvim jelovnikom do sada?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 18:48
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Moram mali off, ali sta je u ovom jelovniku previse UH-a pa cak i da hoce da smrsa? 0_o pogotovo za nekoga ko trenira..

Može i ne mora biti previše, kad ne vidimo količine Smile Ali sve naravno ovisi o tome kako joj odgovara to što trenutno radi....koliko god tih uh-a bilo.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 18:56
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[

zašto orahe izbacit? poslije treninga se podmazat dobro(auto poslije utrke dobro ne podmazat?'') a i od omega 3 glava neće bolit(mislim viška) a šta se tiče mjerice slažem se 

Zapravo me i čudi da pitaš s obzirom da dosta pratiš te forume i tako to Wink Pwm, poslije treninga, prije nije bilo doručka, što brža apsorpcija radi svega toga......inače, ja bih se rađe podmazala prije treninga Big smile

Ovisi zapravo, ja u pwm uglavnom ne ubacujem masti (za razliku od svih ostalih obroka di mi je sve uravnoteženo uglavnom) ali ako se potrefi tako ili mi dođe gušt ubaciti nešto badema ili sličnog u shake ništa strašno, nisam sad baš radila neki ciljani eksperiment na tome niti mislim da nekom rekreativcu radi neku veliku razliku. Ne zamaram se time. Mada kažem, ta mi praksa ostala  od početka pa eto, čisti savjet mada nikako uvjet....ako ništa drugo, bar bi ih onda smanjila na pola....

Neka proba jedno i drugo pa vidi :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 19:02
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[

zašto orahe izbacit? poslije treninga se podmazat dobro(auto poslije utrke dobro ne podmazat?'') a i od omega 3 glava neće bolit(mislim viška) a šta se tiče mjerice slažem se 

Zapravo me i čudi da pitaš s obzirom da dosta pratiš te forume i tako to Wink Pwm, poslije treninga, prije nije bilo doručka, što brža apsorpcija radi svega toga......inače, ja bih se rađe podmazala prije treninga Big smile

Ovisi zapravo, ja u pwm uglavnom ne ubacujem masti (za razliku od svih ostalih obroka di mi je sve uravnoteženo uglavnom) ali ako se potrefi tako ili mi dođe gušt ubaciti nešto badema ili sličnog u shake ništa strašno, nisam sad baš radila neki ciljani eksperiment na tome niti mislim da nekom rekreativcu radi neku veliku razliku. Ne zamaram se time. Mada kažem, ta mi praksa ostala  od početka pa eto, čisti savjet mada nikako uvjet....ako ništa drugo, bar bi ih onda smanjila na pola....

Neka proba jedno i drugo pa vidi :)

reći ću ti iskreno, popijem whey i dekstrozu ali ona me je nekidan upitala jel može kruti obrok umjesto tekućeg pa sam pisa o krutom i onda su me napali ka i uvik.Ovaj obrok šta san napisa to pojedem ujutro kad se dignem i još stavim bademe i sojino mliko.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 19:08

To nisam vidjela i potražit ću da vidim što to smeta u krutom obroku Smile

Ma kad se digneš je to super obrok, tako ti i ja prije treninga opalim po maslacu od badema, ili bademima, pa lanenim, orasima kad ih imam....uz zobene, šumsko voće, svježi sir, jogurt...to mi delicija, živim za taj doručak :) Ali to je sve prije treninga....poslije whey i banana jer sam se desktroze odrekla nakon prvog kušanja :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 19:08
@Gym_girl
Svakodnevno pijem domaće kozje mlijeko (ujedno i sa zobenima ujutro), od sira jedem kozji i ovčji, a tunu sam jela dva puta jer mi uglavnom uvijek jedemo isto za ručak i večeru, glupo mi je pripremati nešto drugo, a to da ostaje bez razloga
Od ribica jedem i ostale kad god imam priliku, ipak živim uz more.
Jaja isto jedem dosta, znam da bih trebala unositi više proteina, ali puno je jednostavnije, a izgleda i efikasnije popiti whey i donekle zadovoljiš te potrebe, a ovako mi je problematičnije, ali ipak zdravlje je na prvom mjestu, tako da se maksimalno trudim sve što ne smijem ni ne jesti.

Vezano za doručak, kad mi je škola popodne onda doručkujem nakon treninga, a kad je ujutro onda normalno jedem, a treniram prije večere.

Edited by never-give-up - 23 Studeni 2014 at 19:10
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2014 at 19:11

Apsolutno, slažem se sa zdravlje, nećeš vjerovati ali može se i bez wheya Big smile

E super, onda to koristi što si navela, a jaja si lijepo ostavi za doručak nakon treninga :) Mada može i to kozje mlijeko...ne opterećuj se previše ničim ako vidiš rezultate :) Nije potrebno toliko puno proteina koliko se naglašava....



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 348349350351352 358>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.