New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4243444546 47>
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2015 at 13:35
Pozdrav, moze li mi netko objasniti kako punjenje treba izgledati.

Koliko hrane i kakve hrane tocno treba jesti na dan punjenja, cuo sam da neki jedu cijelu teglu nutelle, cokoladu cijelu, cijelo pakiranje zobenih itd.

Kako cu ja znati sto je meni potrebno...u velikoj sam nedoumici, planiram cak i unajmiti trenera da mi pomogne oko ovoga, ali znam da i tu ima iskusnih ljudi koji ce znati tako da sam se odlucio za ovu varijantu prvo... ne znam da li se uopce trenira na dan punjenja...

E da, punjenja sam mislio raditi svaku nedjelju...

Edited by r4mb0 - 09 Sijecanj 2015 at 13:39
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2015 at 14:58

Ja sam na strani nekog kombiniranog punjenja, malo clean malo suprotno :) s tim da ovu nutellu i čokoladu zaobiđi po mogućnosti, jer su kombinacija uh i m....što čišći uh-i i što manje masti taj dan..

A sad gle, koliko i sve to ti ovisi i o treningu kojeg radiš (sadržaju, frekvenciji..), i o općenitom jelovniku kroz tjedan pa nas onda malo i tome izvijesti :) O tome koliko ćeš se napuniti ovisi i koliko se kvalitetno isprazniš...iako ima određenih generalnih pravila uglavnom ti je to sve trial&error igra....jednostavno iz tjedna u tjedan prilagođavaš i tip namirnica i količinu, s obzirom na rezultate....jer neće svakome biti isto. Odabereš nešto i pratiš.....proučavanje raznih pristupa unedogled ćete samo ostavit zbunjenim pa nećeš ni krenut na kraju :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2015 at 14:35
Slažem se s Gym_girl, nema tu neke univerzalne formule za punjenje. Jedino što prije moraš napraviti jest - zaista se isprazniti. Naime, masa ljudi jedna čeka "punjenje" jer im je to dobar izgovor za natrpati se junkom, a od pražnjenja nisu napravili ni p.

Najvažnije je slušati i poznavati svoje tijelo i znati kako reagira. Nije bas mudro puniti se istovremeno mastima i ugljkohidratima (nutella). Uvijek se punjenje radi ugljićima, i da - jede se puno ali i dalje kroz veći broj obroka.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 20:54
moze li koja rijec o punjenju i praznjenju, cemu to sluzi i zasto se radi?
meni se cini nepotrebno osim u nekim specijalnim situacijama. ali svejedno me zanima.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 23:21
Originally posted by bejb bejb wrote:

moze li koja rijec o punjenju i praznjenju, cemu to sluzi i zasto se radi?
meni se cini nepotrebno osim u nekim specijalnim situacijama. ali svejedno me zanima.

..pražnjenje UH=nakon toga primarni izvor energije postaju masti,salo šta znači da mršavimo..
punjenje UH=masti,salo mogu samo privremeno zadovoljit potrebe organizma ali ono i dalje očajnički traži UH...kakav nered vlada u organizmu(adrenalin 100% aktivan) to i ne znamo... al kad tijelo počne jest samo sebeShocked....rezultati su anoreksija,manjača,manekenke kosturi itd.......mett to zna najboljeBig smile...punjenje je u stvari resetiranje organizma...


Edited by dena75 - 25 Veljaca 2015 at 23:28
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 00:39
Ja sam par puta razmisljala o tome ali ipak mi je bolje ovako-raznovrsno jedem i super mi je.ne vazem hranu jer sam se naucila sto mi je previse a sto premalo to prepoznam cim vidim tanjur ispred sebe.
Svaki dan imam uglj,p i m u meniju i zdrava sam,imam energije i jos bitnije imam energije za treninge.Neda mi se punit-praznit jer ovako imam rezultate.
Jednostavno treniram cesto, jedem raznoliku zdravu hranu i super mi je.Mislim da bi mene ovo samo izmucilo i unistilo gust koji imam za vjezbanje i prehranu.
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 07:47
Bejb, punjenja su procedura cikličke ketogene dijete, nemoj se previše zamarati time. Tko se pridržava takve dijete, zna zašto i zna kako. Za ostale je to više isprika za obžderat se nečime od čega si se ranije i udebljao, nego potreba organizma, jer ako ti treba punjenje, onda ti prehrana preko tjedna ne valja, a i kad vršiš 'punjenje' naždereš se nekim cheatom umjesto onim čime bi trebala.

https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/Ketogena-dijeta.aspx

Ukratko, nismo pande da moramo kontinuirano žvakati bambus da ne bi kolabirali, katabolirali ili se kanibalizirali. Ljudski metabolizam može funkcionirati neodređeno i na ugljikohidratima i na mastima, a ako treba i na badelovom konjaku.

Sad sam već nekih 17 mjeseci sa zanemarivim unosom UH, još nisam anoreksičan... imao sam prije godinu dana jednu epizodu bulimije gdje sam pojeo 4 tanjura čobanca, 5 palačinki i popio dvije litre vina... 'sportski' život i 'zdrava' hrana su mi uništili toleranciju na alkohol. Jedino me neki dan zabrinulo, kad sam nakon obžderavanja zasićenim mastima i kolesterolom u Baranji preskočio večeru, doručak i za ručak još bio sit... Zorana misli da sam trudan.

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 09:19
haha, jesi li napravio testove da odbacim tu pomisao ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 09:26


Arnold je ipak uzor svim pravim bilderima. :p
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 11:00
aha, onda dobro, ma to sam si i mislila, ok, necu se time zamarati.
ionako mi raste apetit na meso, ne mogu ga se nasititi. kraj pekara prolazim mrtva hladna.

inace, na temu ribe, kupila sam nekakvu aljasku kolju smrznutu, isuse ljudi kako je to lose, nemojte to jesti, bezukusno i iscuri vode valjda pola tezine te ribe doslovno. 
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 11:40
Mislim da od tog drloga nema gore... sad bi mi baš nešto dunavsko leglo...
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 12:12
Kad smo okod ribe, meni je super onaj Ledo smrznuti file bakalara. Pravo otkriće.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 14:46
Dobar je kad je na akciji, inace je skup. Lidlov je isto ok, povoljna cijena, malo vise... mirisi... No ukus je dobar.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2015 at 16:00
Ja jucer kupila par paketa za 39 kuna. Mislim da je redovna icjena oko 50.
Be healthy, be happy.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 20:41
super je ketognea ishrana. ne da tjednima nisam pojela kruh, tjesto i slatko, nego ga nijednom nisam ni pozeljela. mogu stajati satima kraj police u ducanu sa cokoladama i da osjecam uzbudjenje kao kad gledam u ulicnu banderu, dakle nikakvo. potpuno novo stanje u mom zivotu. trenutno mi se cini da mi ni slatko ni kruh nece trebati do kraja zivota i kad mislim na to savrseno sam zadovoljna time.
ne mislim ovime demonizirati slatko i kruh na generalnoj razini, ali toliko mi je problema donosilo u zivotu, najvise te neke potrebe za jos jos i jos, tako da sam zakljucila da je za mene bolje ovako.

glede treninga, sve je super, odradila sam u subotu uspon znan kao ne bas najlaksi (uglavnom bez dorucka to jutro prije), a vratila mi se i zedj, pijem 2.5 do 3 litre vode dnevno, ako sam vise u pokretu, drmnem i 4 litre.

inace, jedno pitanje, sto mislite o kakao maslacu, je li to ok? http://www.terra-organica.hr/kakao-maslac-theobroma-cacao-bio-pranarom.html
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 21:09
θεοβρῶμα = hrana bogova, naziv je opravdan.

Ako te nije strah da ćeš umrti od svih tih užasnih zasićenih masti, kakao maslac je uz kokosovo ulje vrh vrhova masti biljnog podrijetla.

http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/570/2

Samo 2,8g linolne na 100g masti.

Za ovaj u tvom linku nisam siguran da li je za jelo ili je tretiran još nečim s obzirom da mu je namjena kozmetika.

Bolje snimi ovaj:

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/BIO-hrana/Nutrisslim-Kakao-maslac-250-g.aspx

I alternativno ovo:

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/BIO-hrana/Nutrisslim-Kakao-masa-250-g.aspx

Rastopiš lijepo, malo ekstrakta vanilije, nekog sladila, stevie ili sukraloze i evo tebi domaće 100% čokolade bez grama dodanog šećera.

Još ubaciš koji komadić ovog:

https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-prehrani/BIO-hrana/Naturya-Kakao-drobljena-zrna-300g.aspx

I ima da se načokoladiraš na 10-u potenciju.

Ovo je malo skupo, može se to naći i jeftinije na internetu, za oko 15-16€ po kilogramu, no ne planiram ovdje stavljati linkove na druge shopove osim fit-ovog. A i to su sve veća pakiranja, pa je ovo možda i prikladnije za isprobati namirnicu prije nego se naruči 5-6kg iz Njemačke, koje na kraju krajeva treba i potrošiti... 35000-40000kCal čistog grijeha.... :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4243444546 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.