New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3738394041 47>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2014 at 14:34
Uglavnom, jedan mali update - sinoc sam se vagao, i tezina nije puno spala, 96-97 kg i dalje, al se salo vidno smanjuje a misicna masa postojana, nista izgubio nisam.
Nije mi jasno sta se onda dogadja s vagom. Odbacit cu je skroz kao mjerilo i necu se vagat uopce... Jer je demotivirajuce uzeci u obzir koliki joj ljudi znacaj pridaju bez razloga... Vaganje samo na kraju ovog procesa jos jednom, cisto radi evidencije.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2014 at 13:27
Ljudi, jutros sam se probudio, nikad se gore u zivotu osjecao nisam...
Malaksalost i slabost koju nisam dosada nikada osjecao... Provjerim ketone stapicima za urin - duboka ketoza (+++). Jutros u dorucak sam morao ubaciti UH, bolje se osjecam.. WTFConfused
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2014 at 08:04
Pa to nije ništa čudo da si se loše osjećao, moraš odradit punjenje neko s UH s vremena na vrijeme.
LiveStrong
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2014 at 13:36
I, kako si danas? Nadam se da si onda jučer napravio kvalitetno punjenje?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2014 at 15:40
Puno bolje. Vratio sam UH u prehranu, tj. pauza od keto nekih 7-10 dana, normalna, izbalansirana prehrana, al pazljivo sa UH, da ne bi bilo kontraproduktivno... pa onda opet idemo nekih 25-30 dana, i to je to...
Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 16:14
Pozdrav svima!

Pročitala ovaj članak:
https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/Ketogena-dijeta.aspx

sve shvatila i sutra krećem :D

Jedno me muči...ako već brojim koliko UH smijem unest tijekom dana, zašto moram izbacit voće? Ne mislim jest voće cijeli dan, ali zašto ne bih umjesto  10 grama UH u nečem, pojela 200 grama lubenice? Umrijet ću bez voća!

Hvala unaprijed na odgovoru :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 08:35
Ljeto možda i nije najbolje vrijeme za strogu keto dijetu, a više nisam ni siguran da li stroga keto dijeta ima smisla, kad ima bolje rješenje.

Ima jedna varijanta koja se ne spominje u tom članku, a puno je jednostavnija i lakša. MCT ketogena dijeta. MCT, trigliceridi srednjeg lanca, su masti koje organizam probavlja u jetri i ponašaju se slično kao ugljikohidrati. Kokosovo ulje je ~60% trigliceridi srednjeg lanca. MCT u prehrani omogućuje ketozu i pri povišenom unosu ugljikohidrata.

Preporučio bih ti da unos masti baziraš na kokosovu ulju (15% ukupnih dnevnih kalorija) i životinjskim mastima (maslac, sir, grčki jogurt, meso, jaja, masna riba). Izbjegavaj orašaste plodove i sve ostale biljne masti. Hidrogenizirane masti i bilo koji proizvod koji ima u sebi hidrogenizirane masti strogo izbaci iz prehrane.

Probaj slijedeće dnevne makro vrijednosti:
10-20% ugljikohidrati (zeleno povrće i voće, što jednostavnije to bolje, nikakvi kompleksni ugljikohidrati)
30-35% proteini
50-60% masti (od toga 15% kalorija od kokosovog ulja)

S dijetalnim vlaknima se nemoj uopće opterećivati. Izbjegavaj sve izvore vlakana koje se popularno preporučuje. Najbolji izvor vlakana ti je niskokalorično voće, prvenstveno bobičasto, te povrće. 100g malina ima 6g vlakana, 100g badema ima 12g vlakana, no garantiram ti da ovih 6g iz malina vrijedi triput više. Dijetalna vlakna su vrlo apstraktna kategorija u kojoj ima sveg i svačeg, što korisnog, što beskorisnog ili čak i štetnog.

Ubaci kokos i moći ćeš jesti voće i biti u ketozi. Tako da slobodno navali na bobice, lubenice, dinje. Ja sam se zadnjih mjesec dana svaki vikend ubijem u bobičastom voću, par subota sam znao pojesti i 1kg voća dnevno i konstantno sam u ketozi. Maline, tayberry, kupine, marelice, lubenice... samo daj.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:10

ihave a dream, probaj Gorancherov savjet ali prije svega ja bih se pitala odakle krećem i koje još predvarijante imam na raspolaganju. Možda možeš krenuti sa nečim lakšim i postupnijim, pogotovo ako nisi još ni osnove prošla.

U svakom slučaju, voća se ne moraš odricati. Probavaj sve pa vidi po sebi. 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2014 at 10:06
hvala vam puno!

nije meni skroz nepoznata ovakva odnosno slična prehrana, tj. UHiće izbjegavam većinu godine :)
(jer jako brzo reagiram na njih, odnosno ''preko noći'' se udebljam)
al ovo je prvi put da brojim kalorije/UH - kao ozbiljnije sam se primila posla :D

Tako da..meni uopće nije težak ovakav režim ( s tim da ne znam jesam li bila u ketozi ikad dosad s obzirom da nisam brojala UH nit imala štapiće za urin). 

Plan mi je bit bez voća, kupit štapiće, kad sam u ketozi počet jest voće da vidim hoće li me voće izbacit iz ketoze :D
(metoda pokušaja i pogrešaka)

Ako to neće funkcionirati, probat ću s ovim što ste mi napisali. (inače, sve što pečem, pečem na kokosovom maslacu već neko vrijeme; maslinovo koristim bez termičke obrade)

Zasad ide dobro...3 dana :D ... nisam sigurna šta će na kraju ispast iz svega toga...ne gladujem (to si ne bi dozvolila jer ne funkcioniram gladna)...al po unosu kcal ispast će da sam pothranjena :P

po tom nekom izračunu, trebala bih unosit cca 1500 dnevno, ja sam jučer išla jest maltene na silu da doguram do 800. i tako završila dan, 800 kcal i 25-30 g UH.

01.08. imam prvo vaganje pa se javim s rezultatima :D
hvala vam još jednom!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2014 at 20:02
800kCal nije dijeta već izgladnjivanje. Prosječan kalorijski unos ti treba biti minimalno nominalni BMR. Stvarnu potrošnju povećaj povećanom fizičkom aktivnošću.

Ketoni u mokraći nisu adekvatan pokazatelj ketoze već viška ketona. Sa 800kCal, nema viška ničega. Meni je BMR oko 2300kCal, prosječni dnevni unos oko 2500kCal, ketone u mokraći osjetim samo kad malo jače zabrijem na nekom poslovnom ručku ili fešti pa kalorijski unos ode na 3000-3500kCal dnevno.

Prži na maslacu, a kokosovo ulje dodaj u tekuću hranu.
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2014 at 20:13
800?? ja bih iskreno umrla Confused nije to nikako dobro za organizam
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2014 at 12:11
pa šta da radim? ne mogu jest na silu :(

od srednje škole jedem dva obroka dnevno, ujutro mi je, iz nepoznatog razloga muka od same primisli na hranu. probala s grizom banane, ono s malim stvarima i ne ide. prvi obrok između 12-14, drugi 18-21.

svaki taj obrok mi je količinski dovoljan, nema onog ''hoću repete'', pojedem, sita sam i zadovoljna.
obroci na ovom režimu i ''normalni'' obroci jednaki su mi po kriterijima koliko putem jedem dnevno (2), po količini, samo sadržajno nisu isti.  evo, ručak neki dan, 4 pileće hrenovke, 2 jaja, paradajz-krastavci salata, ono, ne mogu više od toga. da se napucam kalorijama, onda bi trebala pojest hrpu kruha umjesto tog obroka, al kao što sam napisala, od kruha, tjestenine udebljam se preko noći i iz dana u dana rastem (u smislu debljanja).

eto, ne znam šta bih vam rekla, nemam ništa od toga da vam lažem, pa pišem kako je. davno sam ja prošla fazu dijeta-izglednjivanje, al to bi završilo trodnevnim ležanjem i gutanjem ketonala da proba ubit glavobolju. tad sam bila tinejdžerka i glupava. kasnije sam shvatila da to niie način.
ne znam, spavam nekih 4,5 sati dnevno godinama, aktivna sam cijeli dan, dobro se osjećam, nisam gladna (nit mi zavija u želucu, nit osjećam glad nit me boli glava), funkcioniram normalno, malčice sam tupava tu i tamo, nekako ko kad me južina spuca, al to je to.

nisam od onih cura koje će si svjesno ugrozit zdravlje zbog izgleda, tako da...da se loše osjećam, odmah bi prestala/promijenila nešto. velim, otišlo mi dosta kila zbog problema, pa da to ''finiširam'' ako mogu. 

hvala na savjetima i brizi :D Lijep pozdrav svima!

p.s. Goranchero...dakle, bacila sam 70 kn za test trakice u vjetar :D :P (jučer mi pokazalo da sam u niskoj ketozi). al očito to ništa ne znači...i očito ja ne znam šta to sve znači...pročitala to na dva mjesta, pa eto mene ''i ja bi to'' :D




Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2014 at 12:54
Mislim sto se tice ove faze izgladnjivanja imala sam ju i ja, i izgledala i osjecala se ocajno, tj mislila sam da super izgledam ali sam se osjecala slabo i nikako, prvo nisam jela gotovo nista a onda sam pocela imati jedan obrok na dan i to navecer kada bih dosla doma, to gladovanje mi nije bilo dovoljno pa sam pocela i vjezbati a s vjezbanjem mi se povecao apetit, kad sam shvatila koliko dobro mogu izgledati s puno vise hrane i vjezbanjem pocela sam jesti vise, i dalje je to bio jedan obrok u danu ali obrok koji bi imao oko 2000 kcal, ne kazem da je to u redu, kasnije sam to sve izregulirala ali ovih tvojih 400 i 400 nije nikako okej, mozda si sada okej i dobro se osjecas ali to bi moglo ostaviti posljedice za kasnije..ne znam..nisam strucnjak..mozda netko ima nesto pametnije za reci..
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2014 at 01:15
Imam isto misljenje,a takva prehrana + 4,5 sati spavanja ce sigurno ostavit posljedice...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2014 at 08:48
Hm nešto mi jako poznato ovo zvuči :)

Kažeš 800 kcal... uf čovječe pa di smo dogurali.... Keto dijeta ... kao dodatna opcija... ne ne ne i ne.... tako velika greška.

Imao sam jedan događaj gdje je djevojjka ... pa eto od prilike tako možda jela.... i upala u ketozu.... što tebi sigurno ne gine jer si još i starija... pa ako te pitaju zašto piješ aceton nemoj se začuditi zbog tog pitanja...

Kažeš dovoljno ti je 800 kcal... Okej mogu povjerovati u to.... jer se tijelo moralo sa vremenom nasilno nažalost priviknuti na tih 800 kalorija da nekako preživi.... no dokle če to tako? Kažeš dobro se osjećaš.... Pa i to ti mogu povjerovati..slike koje odašilju mozak tada...dok još nije počeo proces  će ti dati lijepi osjećaj...povremeni blackout nećeš ni primjetiti

Evo ljudi za ovo hvala Bogu da postoji kortizol...da shvatitie da i nije toliki ne prijatelj kakvi mislite da je :)

Okej manje bitna stavka....Slušaj:

Ne znam kako se zoveš, niti išta o tebi, no par riječi mi je dovoljno da znam puno toga vjeruj mi :)

Pogotovo onaj dio "napucam se hrenovkama jajima i onda sam sita, a da nabijem kalorija po danu treba mi kruha a preko noći se udebljam"

Tu mi već sve pada u vodu o  istini kako ti je dobro na 800 kcal, ljutila se ti na mene ili ne... zapravo samog sebe uvjeravaš da nije tako kako je.... A realnost je mnogo gadnija nego što ti misliš da je...nije zajebancija kada tijelo počne jesti moždane stanice jer su sve zalihe potrošene...

No vjerovatno i znaš nešto o tome? Ljudi su ti rekli?  Ili si čitala na nekom magazinu na internetu..no čisto to negiraš u sebi... malo imam pravo ? Možda mrvicu?? :)))

Heh možda malo bahato neko upoznavanje...vjerovatno ti je prošlo kroz glavu vidi ovog prepotentnog kretena...no ipak išao sam sa ciljem da ti privučem pažnju...

Zamisli ovu priču...  krasno počnem pisati i zabolikiram... usred nje...mama kupila opet neku nizozemsku nessicu.. užasna je...

Da tu sam negdje stao.. Tvoje tijelo je mašina...nisi ni svjesna sposobnosti njegove... ali mogu slobodno tako reći mašina..

Imamo mašinu u autu..avionu..šta ja znam brodu..bubam već...  u tim svim vozilima već je stvoren taj savršeni sklop koji zajedno funkcionira da ta mašina može raditi...

No nešto postoji bez čega ne može pokreniti se...nikako ne može.. a to je ? Naravno gorivo...

Slobodno možemo usporediti tijelo i auto... Kcal je količina goriva... ništa drugo...

Ako kreneš na put gdje trebaš 2000 litara goriva za dan... a ti natočiš 800 (u tvom slučaju trenutno) Nećeš ni na pola puta stići... već ćeš morati zvati HAK.. i platiti njihov izlazak... bez potrebno...

Znam da i nije primjer ali sam ti htio malo objasniti.. kako funkcionira hrana na tijelo... 800 kcal nije dovoljno da tijelo preživi...a možda čak i je...ajmo reći... ali ono što ćete dotući... je slab imunitet...

Koliko smao bolesti ima koje rezore imunitet..i ubijete najmanja prehlada koju bi u normalnom stanju odležala 2 dana i prošlo bih te... e ti si trenutno u takvo stanje dovodiš tijelo...

No da ne spominjem slabosti..energiju za koju nećeš znati da imaš..jer tijelo crpi posljednje ..da preživi... jer ipak se više guzica boji za svoju guzicu nego ti za svoju guzicu :)

No i tu će doći problem koji će ti sa vremenom..nažalost..ali vjerujem tih 800 kcal biti"" previše""  i skratit ćeš ih...

Jer slika u tvome ogledalu je iskrivljena... 

Moj savjet ti je... Prvenstveno nemoj početi jesti više... Nego počni razmišljati... dali želiš živjeti ...dali želiš obitelj...dali želiš lijepi život..gdje ćeš biti zdrava..jednog dna ponosna majka...koja će gledati kako njena djeca odrastaju u predivne ljude..i biti ponosna što si živa da to doživiš... uz svog muža..i zemlju i kuću koju ste gradili zajedno kao i svoj život... 

Ili će te prazan tanjur odvesti prije vremena pod zemlju
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 00:43
Ako je ovaj tekst neuvijeri da jede vise,nece nista!! haha
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3738394041 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.