New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3334353637 47>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2014 at 22:55
Pah nitko mi nije nikada ponudio toliko kcal..ali bio bih izazov da pristanem sigurno :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2014 at 12:50
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Originally posted by Lepy Lepy wrote:

Pozdrav,

eto 2 tjedna (točnije 12 dana) sam na ketogenoj dijeti i planiram napraviti prvo punjenje.

Dakle,

dnevni jelovnik mi izgleda:

D: 1 pečena hrenovka sa 3 cijela jaja, crna kava bez mlijeka i šećera
MO: 150g tune sa nekoliko kiselih krastavaca
R: cca 300g pilećih prsa sa zelenom salatom i majonezom, maslinovo ulje
PWM: whey sa vodom
MO: pečena salama sa ajvarom
V: mljeveno meso + 100g tofu-a

D: 3 kuhana jaja, crna kava bez šećera i mlijeka
MO: jako malo kravljeg sira sa puno pečene salame (sira tek toliko da dobijem održivu smjesu), mala žličica ajvara
R: cca 300g pilećih prsa sa krastavcima, senf
PWM: whey sa vodom
MO: 2-3 svinjska šnicla sa zelenom salatom
V: 2 pečena jaja prelivena sa maslinovim uljem


Preksutra planiram imati prvo punjenje. Iskreno, prvi put sam na dijeti.

Jako se veselim punjenju pa eto tu sam da potražim savjet. Ja sam to zamislio ovako:

D: Whey, 3 dcl mlijeka, zobene
MO: Sendvič sa dimcekom, zelenom salatom i trapistom
R: Mcdonalds (ko ga jebe, moram malo junka unijeti da mi podigne raspoloženje, neki meni, 2 sheesa i čokoladni shake i pita)
MO: Sir i vrhnje sa češnjakom i nasjeckanim peršinom + kruh
MO2: 250g "američkih cookeya" iz lidla + 2 šalice mlijeka
V: Nekakav komad mesa sa punoooo pire krumpira i špinatom + nekoliko kolača (nadjev od jabuka i oraha, gore čokolada)


Da li je to ok?



Druže, ako si na keto dijeti, to ne znači da smiješ jesti bilo što.

1. Hrenovke, salame - Nema, nema, nema, NEMA. Brlj mrlj prerađevine su pune sveg i svačeg, pa često i ugljikohidrata, hidrogeniziranih masti i omega 6
2. Prži na maslacu
3. Smanji piletinu ako nije iz domaćeg uzgoja, ubaci junetinu, svinjetinu, ubaci polutvrde i tvrde sireve u prehranu

Favoriziraj prirodne zasićene masti, izbjegavaj hidrogenizirane masti(svaki proizvod koji ima ovu vrstu masti u sebi izbaci iz prehrane, bez iznimke) i kontroliraj unos višestruko nezasićenih omega 6 (previše ih unosimo spram omega 3).

4. Punjenje... mislim da to nema nekog smisla, no ako već i ideš na neko punjenje, nemoj žderat smeće već jedi kvalitetne ugljikohidrate. Kruh, McDonalds, keksi... nema, nema, nema, NEMA. Pojedi 2-3 tanjura graha. Kolače može sad u Nedjelju i Ponedjeljak, ali onda ništa mjesec dana. U utorak se sam kazni u teretani.

Sretno!


Čovjek usporava metabolizam..i potrebno mu je punjenje..ili će otići u klinac...a ako je na dijeti....ako vidi da mu tijelo dobro prima...što se tiče i njegovih godina...a hoće sigurno....tj ako je ostala prehrana regulirana...a punjenje nekada obavi U MC -u ne vidim problem? Da se kažnjava? Pa dali to radiš zato što voliš? ili zato što se kažnjavaš? Radije bih zauzeo mjesta U MC-u i imao 120 kila nego se kažnjavao nečime... potrebanje opušten pristup sa disciplinom koja te odgaja..a ne koja te zlostavlja...Dali ti garantiraš reci mi da je tvoj jelovnik pun omega 3.... proteina..složenih UH-a kvalitetnih masti? Mislim da to danas nitko ne ože garantirati..a po onome što sam gledao kako se uzgajaju životinje za prehranu.... nekada bih radije kupio hrenovke i jeo ...tamo bar znam da ima 100 posto pilećih iznutrica.... :)Smile

slazem se...pusti covjeka nek jede u mcdonaldsu haha  LOL
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 11:05
Od jucer na ketu.
 
Prosjecan jelovnik:
dorucak - 3 kuhana jaja, 100 g piletine, velika kasika lanenog ulja
medjuobrok - 50ak grama putera od kikirikija
rucak - 150 g piletine, brokule, zelena salata, ementaler sir, malo majoneze
medjuobrok - 100 g tunjevine sa maslinovim uljem, 50ak g badema
vecera - 200 g posnog, kasika maslinovog ulja, kasika grozdjanog ulja
 
Dobro se osjecam, jucer lagana glavobolja i umor, danas je nestala...
 
Planiram biti na ketu 5-6 sedmica i skinuti za to vrijeme par kg sala po mogucnosti.
 
Komentari, kritike, prijedlozi?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 15:27
Nitko?Confused
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 18:56
Nisam bio na Keto pa ne mogu komentirati baš :D planiram ove godine prvi puta napraiviti :) Ali i mene bih bolila glava da nema uH-a hehe
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 19:32
Originally posted by tare tare wrote:


Od jucer na ketu.
 
Prosjecan jelovnik:
dorucak - 3 kuhana jaja, 100 g piletine, velika kasika lanenog ulja
medjuobrok - 50ak grama putera od kikirikija
rucak - 150 g piletine, brokule, zelena salata, ementaler sir, malo majoneze
medjuobrok - 100 g tunjevine sa maslinovim uljem, 50ak g badema
vecera - 200 g posnog, kasika maslinovog ulja, kasika grozdjanog ulja
 
Dobro se osjecam, jucer lagana glavobolja i umor, danas je nestala...
 
Planiram biti na ketu 5-6 sedmica i skinuti za to vrijeme par kg sala po mogucnosti.
 
Komentari, kritike, prijedlozi?


kolliko kcal ima ovaj jelovnik? kolko masti, p i uh? ok su namirnice, ja bih ipak malo povecala meso i ribu.. grozdano ulje ? sta to?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 21:50
Po myfitnesspalu, oko 180 g proteina, 190 g masti, 30 g UH.
Grozdjano ulje - ulje koje se prese iz kospica grozdja, znanstveno dokazano pozitivni zdravstveni ucinci, na 100 g ima 75 g omega 3, samo je izuzetno skupo.
Kakve rezultate mogu ocekivati ako ovo izvucem do kraja 5. mjeseca recimo? :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 22:46
ne trebas bas biti na 30 g UH, odi radije na 50 g tako da dodas jos zelenog povrca. Nije dobro da nemas vlakana, imat ces problema s probavom, vjeruj sve ce se usporit, a to ne zelis. Ili kupi vlakna u tabletama ili psyllium prah da dobijes dodatna vlakna. Od povrca mozes slobdono spinat, blitvu, zelenu slatatu, ma sve zeleno prolazi i nece te izbaciti iz ketoze, a moze samo pomoci. Znaci 2500 kcal? koliko je TDEE?
Znaci drzao bi 6 tjedana pa tek onda radio punjenje? Sta ja znam, ja bi napravila čisto punjenje svaka 2 tj. Ovisi i sta si radio prije ovoga?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 22:51
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ne trebas bas biti na 30 g UH, odi radije na 50 g tako da dodas jos zelenog povrca. Nije dobro da nemas vlakana, imat ces problema s probavom, vjeruj sve ce se usporit, a to ne zelis. Ili kupi vlakna u tabletama ili psyllium prah da dobijes dodatna vlakna. Od povrca mozes slobdono spinat, blitvu, zelenu slatatu, ma sve zeleno prolazi i nece te izbaciti iz ketoze, a moze samo pomoci. Znaci 2500 kcal? koliko je TDEE?
Znaci drzao bi 6 tjedana pa tek onda radio punjenje? Sta ja znam, ja bi napravila čisto punjenje svaka 2 tj. Ovisi i sta si radio prije ovoga?


Znaci da rokam slobodno po brokulama, zelenoj salati i spinatu?
Ne, ukupno bih radio 6 tjedana, ali idem na CKD, ne klasicnu keto... a plan je prvo punjenje nakon 10 dana (za prvi maj), onda svako sedmi dan poslije toga... punjenje cistim izvorima UH - riza, krompir, kinoa, amaranth, kuskus, i junk eventualno ako mi se bas bude jelo... TDEE oko 3400 kalorija!
Prie ovoga radio cikliranje UH, skinuo 3-4 kila sala, misicna snaga ostala, al je onda stalo, 10 dana blokada totalna iako sam smanjio UH postupno.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2014 at 10:04
Znam da je kalorijski deficit jako velik, al jednostavno ne mogu vise jesti od ovoga... masti me nenormalno zasite pa i neke od ovih obroka uguram u sebe na silu jer znam da inace ode sve u neku stvar s tolikim deficitom...
Sta da dodam da pojacam kalorije na neki optimalni deficit (?) od recimo 400 kalorija...
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2014 at 14:29
Preporučio bih ti da biljna ulja zamjeniš mljevenim lanenim sjemenkama. S time dobivaš i ulje i dijetalna vlakna. Laneno ulje je super osjetljivo i često bude već užeglo prije nego ga otvoriš, ovako ubaciš lanene sjemenke u mlinac za kavu i imaš svježe kad god trebaš.

Također, ako voliš gljive, gljive na maslacu su savršen prilog jelu u LCHF prehrani. Isto, možda bi ti bilo dobro zamijeniti posni sir s nekim polutvrdim ili tvrdim sirom. Manje ugljikohidrata, više zasićenih masnih kiselina.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2014 at 00:19
da, i ja bi dodala neki masniji sir tipa gaude ili slično, ali i orasaste svakojake
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2014 at 08:34
Originally posted by tare tare wrote:

Po myfitnesspalu, oko 180 g proteina, 190 g masti, 30 g UH.
Grozdjano ulje - ulje koje se prese iz kospica grozdja, znanstveno dokazano pozitivni zdravstveni ucinci, na 100 g ima 75 g omega 3, samo je izuzetno skupo.
Kakve rezultate mogu ocekivati ako ovo izvucem do kraja 5. mjeseca recimo? :)



tare, na koliko kg si sada?

Kakva si do sad imao iskustva sa cikliranjem, mislim da si radio već ovako nešto?

Ne bih se složila oko preporuke više zasićenih masti. Po meni, mix zasićenih i nezasićenih, sa naglaskom na drugo. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2014 at 10:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Po myfitnesspalu, oko 180 g proteina, 190 g masti, 30 g UH.
Grozdjano ulje - ulje koje se prese iz kospica grozdja, znanstveno dokazano pozitivni zdravstveni ucinci, na 100 g ima 75 g omega 3, samo je izuzetno skupo.
Kakve rezultate mogu ocekivati ako ovo izvucem do kraja 5. mjeseca recimo? :)



tare, na koliko kg si sada?

Kakva si do sad imao iskustva sa cikliranjem, mislim da si radio već ovako nešto?

Ne bih se složila oko preporuke više zasićenih masti. Po meni, mix zasićenih i nezasićenih, sa naglaskom na drugo. 


 
Trenutno na 97 kg.
Cikliranja sam se drzao nekih dva mjeseca otprilike. Iskreno, keto mi godi sad za sada. Izgleda da nenormalno osjetljivo reagiram na UH, cak i kada ih drzim samo ujutro i oko treninga. Kad unosim dosta UH, kile slabo i tesko idu cak i sa redovnim jutarnjim kardiom i dobrim treninzima sa tezinama i skoro pa nikako junk, 90% clean prehrana. Sve da se na trepavice postavim, nece i nece. Pomalo frustrirajuce.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 10:24

Primjer jelovnika danas:

 
dorucak - tri kuhana jaja, jedna tunjevina mala, kasika maslinovog ulja
medjuobrok - 50 g przenog kikirikija
rucak - 200 g piletine, povrca svakakvog neskrobastog (spanak, blitva, zelena salata, rukola), dvije kasike maslinovog ulja
medjuobrok - 80 g badema, jedna tunjevina
vecera - 200 g piletine, dvije velike kasike lanenog ulja, brokule, istopljeni kozji sir posut suncokretovim sjemenkama
 
Jel ovo OK jelovnik za keto?
 
Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2014 at 19:52
upadam na temu ko padobranac...nemam pojma o keto dijeti , a ne namjeravam se njome ni baviti samo vidim da se tare filuje tunom naveliko. Čitala sam da je konzervirana tuna preopterećena živom i da se treba izbjegavati, odnosno da nije zdrava...Pa samo onako usput da napišem, možda će to nekome nešto značiti. Ja inače otkako sam tu informaciju dobila ne jedem tunu nikako..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3334353637 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.