New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav
    Posted: 15 Kolovoz 2017 at 01:39
Mario, a zašto bi te netko osuđivao? Život nosi svoje probleme i rješavanje toga, oobaveze, briga o obitelji itd... Nije svakom prioritet izgled. Osim toga, sa 40 godina si i još na vrijeme počeo. Kako sam stari konja, stariji skoro 20 godina od tebe, sjeććam se još kao mladom treneru došao mi je prof zemljopisa iz srednje škole, sigurno deblji nego ti, tjedan dana je samo gledao treninge da skupi hrabrost i neugodu, dok ga nismo uspjeli opustiti da počne. Eto,, a ti si već postigao nešto, što daje motivaciju za nastavak, alijepo da imaš i podršku. No, nemoj naravno očekivati da će dugo ići tom brzinom. Pojma nemam u kakvoj si kondiciji bio prije, i koliko si uopće imao fizičku aktivnost, samo sam shvatio da ne gladuješ,, što je ok, mada nekima dobro dođe čak i par dana jačeg kalorijskog deficita tjedno,, ljudi različito reagiraju. Osimm što voziš bicikl, ako ti zdravlje, koljena,, gležnjevi dopuštaju i imaš dovoljno vremmena za to, probaj i trčanje ili bar brzo hodanje uz mmahanje rukama, tj stvaranje momenta rukamma.
   Sad je ljeto, živiš u kraju sa dobrim domaćim proizvodima, iskoristi sezonu toga, i trening u prirodi. Najprostije što ti mogu odgovoriti na pitanje, jedi kalorijsko siromašnu ali nutritivno bogatu hranu, ubaci i nemasno meso, kad si u deficitu proteini su bitni, mada ne treba toliko pretjerivati koliko piše na fitness stranicama. Ako se držiš toga, ne trebaš suplemente, i pokušavaj da ti hrana bude raznolika.
   Sa Celetom se djelomično i slažem i ne slažem, tj trebaš polako ubaciti i vježbe snage, ali se nemoj bojati da ćeš izgubiti mišiće. Čak i ako se stanje, postojeća mišićna vlakna će ostati, i jako brzo možeš vratiti potencijalni izgubljen volumen mišićća, tj napuniti ih proteinima i vodom,, nisi bodibilder koji se sprema na natjecanje. Umjesto teretane, bolje počni bodyweight vježbe, traje i par mjeseci da se skupe muskuloskeletalne adaptacije za nešto više i ići dalje. Osobno je još nisamm dobio, pa ne tvrdim 100%, ali probaj kupiti knjigu Marina Bašića o bodyweight vježbama, a djeca ti još mogu naći tisuće videa na netu kako se izvode, i reći dali dobro radiš, jer sam to ne vidiš, a samo iskusniji treneri mogu reći koji oblik te vježbe je o ovom času najpogodniji baš za tebe. Ne postoji apsulutno pravilo da svi moraju na isti način raditi, ovisi o konstituciji, pokretljivosti, mogućim bolovima, itd... Mislim da u našim knjižarama imaš i par knjiga od Mark Loren ili Lauren-a. Bodyweight ćće ti biti dovoljan dok ne stekneš snagu za više, a to može potrajati i godinu. Imaš milijun vježbi i sa elastičnimm gumama, a može i powerband i TRX ili nešto slično. U svakom slučaju, generalno, drži se povećanih dnevnih aktivnosti, jer prosječan čovjek nema šanse da ima dovoljan radni kapacitet dovoljan da bi na bilo kakvom treningu snage sagorio toliko kalorija masnog tkiva koliko može sa dnevnim učestalim aktivnostima. Naravno da je integrativni učinak aktivnosti, kardio vježbi i vježbi snage,, najbolja kombinacija, ali to još ne znači teretana. Bilo bi dobro da imaš nekog da ti pokaže vježbe, može i neki bivši sportaš. Ovaj kardio koji si počeo, će ti uveććati efikasnost kardiovaskularnog sustava, pa su i vježbe snage tako bolje, možeš više,, a i brže se regeneriraš. Ili možeš uzeti i lakše utege, pa raditi serije sa velikm brojem ponavljanja i uloženim naporom, ima vremmena za veće težine. Ne postoji jedno pravilo ili trenig program za sve, a ako sam dobro shvatio, tebi je cilj zdravlje i nešto bolja figura, a ne powerlifting ili bodibilding. I previše, kao i premalo treninga, je kontraproduktivno. Kad pređeš na vježbe snage,, nešto povećaj unos proteina, bilo biljnih bilo životinjskih, ili možda tek onda proteinski prah pa napraviš shake sa mmjericom toga,, malo vode i voća, možeš i svježi sir umiksati. Ali, mmolim te,, kad počneš bodiweight vježbe, vodi dnevnik i prati napredak, mma koliko spor bio. u prvih mmjesec ili 2,, će biti brz. Koliko ćće ti trebati odmora, i između treninga i između serija, to ćeš sam osjetiti. U tvojoj dobi bi obavezno trebalo ubaciti i neke dinamičke vježbe za mmobilnost i istezanje,, vidjeo sam na netu tj jubitu izvrsne od BJ Gaddour-a i Luke Hocevar-a a ako se dobro sjećam, pretplata za hrpu programa BJ Gaddoura, ponešto i strukturirana što jest bitno, je cca 10 dolara mjesečno, a tih 80 kuna sa dobrim objašnjenjima i video prikazom, je manje nego teretana sa nezainteresiranimm trenerom. Evo, dosta za početak.
Back to Top
mario1977 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mario1977 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2017 at 21:36
Oprostite,nisam pitao još nešto,da li se tokom dijete,teretane,itd uzimaju kakvi dodaci prehrani,mislim vitamini,proteini,itd.,znate na što mislim.I koji su dobri ako netko zna
Back to Top
mario1977 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mario1977 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2017 at 21:33
Da pa mislio sam gubitak masnog tkiva,a u teretanu ću uskoro.Već tražim koje su najbolje u gradu,i onda krećemo.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2017 at 14:15
Kreni sa teretanom, ili nekakvim ciljanim radom 'misica'.
Makar i bodyweight vjezbe doma za pocetak..
Cilj ne bi trebao biti gubitak kilograma, vec gubitak masnog tkiva..
A kako si gore napisao da bi htio dobit i misice, ovakav pristup trebao bi biti pod 'must', jer obicnim gubitkom kilograma i voznjom bicikla, ne samo da neces dobit misice, nego neces ni ocuvat postojece.. :)

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
mario1977 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mario1977 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2017 at 23:19
Ma ne izgladnjujem se,samo manje jedem,krećem se,dosta se vozim biciklom,uglavnom svaki dan.Prije malo više od mjesec dana,imao sam 106 kg,i s promjenom prehrane sam uspio skinut kile,ali idem dalje,neću odustati od svojeg cilja,i djeca me podržavaju,a vjerujem da ću i tu od vas dobiti korisne savjete.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2017 at 23:12
Pozdrav Mario,

nemoj se samo izgladnjivati i u pristupu radit nista sto na duze staze ne moze biti odrzivo.
Cilj je sve ovo prihvatit maksimalno kao novi nacin zivota, kako bi kada cilj i dostignes, tamo se mogao i zadrzat.
Imas li nekakvu rutinu u treningu? Teretana, doma, ili nesto trece?


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
mario1977 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mario1977 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2017 at 22:58
Bok svima,ja sam Mario,iz Varaždina sam,40 god,borim se s kilogramima od kad znam za sebe.U zadnjih desetak godina dosta sam dobio na kilaži,možda je to zbog djece,a možda i nije,nemojte me osuđivati,a velika prekretnica mi je bilo to da sam ušao u dućan i htio kupiti hlače,a onda veliko razočarenje,nemogu si ni jedne obući.Inače visok sam oko 183,a 100 kg.Smeta mi trbuh,i hoću ga se riješiti,a s time da i mišiće dobijem.Unatrag mjesec dana,promijenio sam prehranu,jedem samo povrće,voće,malo mesa,izbacio slatko,kruh,tjesteninu.Eto dosta bi još mogao pisati,nadam se da ću uspijeti u svom cilju.Hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.