New Posts New Posts RSS Feed - Intolerancija na laktozu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Intolerancija na laktozu

 Post Reply Post Reply
Author
idam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Intolerancija na laktozu
    Posted: 26 Travanj 2017 at 23:02
Bok svima!
Nedavno mi je profesorica fiziologije rekla da prerađeni mliječni proizvodi gotovo ni ne sadrže laktozu (što mi se sviđa zato što bi onda posni sir mogla uvrstiti u svakodnevnu prehranu). Zanima me točnost te informacije, tj. zna li netko nešto više o tome?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2017 at 21:28
Ma da, ovdje smo svi profesori fiziologije, a i ti baš pitaš na pravom mjestu :) Da, laktoza se smanjuje u fermentiranim mliječnim proizvodima, a u kojoj mjeri, to ovisi o procesu i trajanju fermentacije. Dali ti količina ostatka laktoze smeta ili ne, to možeš samo sama otkriti, ali broj preosjetljivih na samu laktozu u Europi nije tako visok koliko se trubi na internetu( uglavnom prepisano sa američkih stranica gdje je postotak osjetljivih zbog više miješanog stanovništva i drugih razloga veči), kao ni glutena. A ima i mnogo drugih stvari koje izazivaju te intolerancije.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2017 at 22:10

Točnost te informacije ćeš najbolje provjeriti na sebi...... Smile 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.