New Posts New Posts RSS Feed - Dobar dan :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dobar dan :)

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Inja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2016
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Inja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2016 at 12:15
Imam jednu kb (12 kg) i jedan barbell doma (20 kg). 
I jednu pilates loptu!
I utege od 6 kg (2 kom), koji su trenutno kod frendice.

Danas cijeli dan guglam ove complexe, baš sam se zagrijala za to. Do nove godine ću malo pokušavati još baratati s barbellom, da mi onako, sjedne malo, isporbavati ću  razne vježbe, pa ću iza nove krenuti s tim complexima. Hvala!

A danas ću opet girju, i šetnju nakon girje, jedno sat vremena.

Danas hrana:
D: jogurt sa 2 žlice zobenih i žlicom suhih brusnica
G: 4 rižina kolutića sa posnim sirom (cca 150 g), banana
R: planiram varivo od govedine i kelja, s malo krumpira i mrkve, bez zaprške naravno
PWM: salata od tune - ribani kelj i kupus ,kiseli krastavci, i tuna u salamuri, začini i maslinovo ulje

Želim vam svima ugodne blagdane pa ako se ne javim da znate da sam dobra i vježbam i fino jedem i ove blagdane si neću dozvolit prežderavanje! 

Inače ja i na Badnjak i na Božić planiram jesti pametno, slatko otpada kako god - valjda me neće sad uloviti neke bijesne gliste, ako ga nisam prije jela neću nadam se ni sad prolupati), jest ću doručke "svoje" , ručkove "svoje", a večera je kod naših roditelja oba dana pa će tu biti mesa i povrća! 
Neće mene nitko zeznuti ako se sama ne zeznem LOL

Ako budem dovoljno luda možda i odvježbam nešto za vikend!

Back to Top
christmasfitt View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2016
Location: Solin
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote christmasfitt Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Prosinac 2016 at 10:40
Bok ljudi!

Moje ime je Ante Božić i imam 20 godina te živim u Solinu. idem u teretanu oko godinu ipo dana ..znam , prehrana mi nije 100% jer studiram i snalazim se kako na sve načine...zavolio sam ovaj način života te sam odlučio napraviti youtube kanal na kojem snimam treninge , prehranu, razne  challenge itd. većina poznatih youtubera snima vlogove tj. dan u životu( kako žive i tako to)..

napravio sam kanal ima 2 mjeseca te zapeo sam na 145 pretplatnika ima 2 tjedna ..cinjenica  je da ne snimam sa najboljom kamerom i da mi vještine uređivanja videa nisu jos ni približno dobre kako ja želim....

puno bi mi značilo kad bi pogledali moj kanal Christmas Fitness (https://www.youtube.com/channel/UCQCwwpUalSRWorDCX7giSGw )i predložili kako se mogu poboljšati. kritizirajte slobodno jer znam da nisam savršen i da  trebam još puno učiti...i dali je bolje snimati na eng ili na hrv...

Winkhvala puno 
youtube kanal CHRISTMAS FITNESS
Back to Top
Inja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2016
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Inja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2017 at 13:16
Lijepi pozdrav opet.

Nakon što je prošla ova strka i zbrka oko blagdana - moram reći da sam bila prilično dobra. Čak sam i skoknula na orbitrek koji put (dobro, ruku na srce, s grjom se baš nisam družila), ali sam šetala dosta, i nisam se prejedala. 

No, nisam bila ni jaaaaaako jako dobra, pa sam na istoj kilaži. Nije uspjeh, al nije ni neuspjeh.

Ovaj vikend ponovno imam hrpu okupljanja, ali moram reći da sam ponosna sama na sebe kako se nosim s tim. Pojedem svoju porciju, pazim da nije baš čisti junk, i onda doma pripazim na ostale obroke. 

Nakon vikenda defitivno i ZADNJE počinjem s provedbom normalnog plana prehrane, i vježbanja (a da nije samo orbitrek i hodanje).

Sretna nova godina svima! :)


Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2017 at 15:03
Inja, sa zakašnjenjem Sretna Nova i tebi, kao i ostalim čitaocima. Praznici su za opuštanje i uživanje, a ne grč hoćeš li dobiti kilogram, no to ne znači da se i u to vrijeme ne može razumno jesti, a to ti je uspjelo.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2017 at 15:35
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Originally posted by iver iver wrote:

Ukoliko nisi sportaš koji ganja rezultate, ne ideš fizički raditi xx sati do ručka, i nemaš neki poremećaj, npr regulacija glukoze u krvi, doručak nije nužan. Ne postoji nikakvo znanstveno objašnjenje ili dokaz da bi bio nužan svima( osim bodibilding takmičarima da svakih par sati unose proteine ali je i to već neprirodno stanje), ja sam neki put i trening radio ujutro, ali već 30 godina do 12h samo popijem kavu i kefir ili jogurt. Doručkujem samo u hotelima kad sam na putu, jer onda ne ručam. Ono što fitnes stranice tupe o 6 obroka, je totalna glupost, osim za one sa gastrointestinalnim i sličnim poremećajima.



Istina, znanost nam možda ne daje dokaze da je doručak nužan svima niti bi tako trebalo biti ali to mi je slično tvrdnjama npr. nekih vegetarijanaca da se hrane zdravije jer ne jedu životinjske proizvode, a umjesto toga se pretrpavaju rafiniranim ugljikohidratima te nimalo ne vode računa da si jelovnik organiziraju tako da nadoknade manjkove koje imaju od odbacivanja određenih namirnica. Pa tako i ovo - gle, doručak nije bitan i neću ga jesti, a dan kako prođe prođe :)

Ja mislim da doručak zbilja nije tako bitan kako se godinama tupi,a definitivno nije najvažniji obrok u danu. Možda nekome je, ali za svih nije. Ali ono što bi po meni trebalo biti bitno u cijeloj toj priči je da se ta rupa od jednog obroka nadoknadi u ostatku dana, kako bi na kraju..neću reći dana, ajmo reći tjedna....ipak bili u nekoj ravnoteži. Pa onda jedi, ne jedi ujutro, kako ćeš...

Ima li to nekog smisla? :)

I ne samo to....mnogi nakon par sati bez hrane toliko pregladne da im nema kraja u sljedećem obroku (što može biti povezano sa spomenutom regulacijom glukoze, ali i ne mora) pa je i takvima bolje da nešto gricnu ujutro...

..ili pak niski tlak koji zna stvarat probleme kod dužih postova...

Opet ono...svakome svoje....heh..


Originally posted by iver iver wrote:

Čak i ako je ukupna dnevna količina hrane u deficitu, stalni dotok nutrijenata može imati utjecaj na sagorjevanje tjelesnih masnoća.( gymka, pitaj predavače, mada sumnjam da su dublje ušli u ovu temu).



ovisiiiii...kojih nutrijenata? :) Mislim da je to isto tema za naveliko i naširoko....ima ljudi u deficitu koji jedu svaka 2h pa se tope...i onih koji poste pa se tope....i obrnuto....a da li bi bilo bolje i brže ovako ili onako ostaje svakome da provjeri na sebi. Šta će nam laboratoriji kad nam treba samo malo volje i strpljenja da to odradimo sami i znamo za sva vremena :)



Dobro sumnjaš za dubine....

Gymka, ova usporedba ti je besmislena, kao da uspoređuješ zdrav razum i guruizam. Uzet ću da je plod brzopletosti, jer sam napisao i ako osoba nema neki poremećaj.

   Za broj obroka i nutrijente u plazmi, nisam nigdje rekao da bezuvjetno važi za sve(ali nekima sigurno olakšava), načina za skidanje masnog tkiva ima stotina, nego da se ta činjenica u "pametnim" savjetima fitness stranica zanemaruje. I nije bitno kojih supstrata, jer sigurno se od ljudi ovdje skoro nijedan cjelodnevno ne bavi aktivnostima u kojima većinom troši glikogen. Nema tu nikakve tajne niti vrhunske znanosti, samo prilagodbe ljudskog tijela kroz tisuće godina da energiju uskladištava ili troši, te se na to nadovezuju razne promjene i poremećaji metabolizma zbog nedovoljne aktivnosti i dostupnosti hrane. Ako u plazmi imaš energetskog substrata, tijelo ne troši uskladištene rezerve. Naravno da je za veliki dio zdravijih najbitniji kalorijski deficit u ciklusima cirkadijskog ritma, ali mnogima može biti bitno i ovo što sam rekao. Nisu svi ljudi ovdje bodibilderi početnici koji se spremaju na definiciju(tj takvih ima najmanje), nego i ljudi sa raznim metaboličkim poremećajima. Tu je znanost znatno napredovala u zadnjih par godina, ako možeš, dok traje tečaj, pronađi negdje Physical Activity and Obesity drugo izdanje, pa pokreni neku raspravu ili pitanja dok možeš, nije samo o gojaznima nego općenito o raznim pojavama metabolizma. Psiho-fiziologija osjećaja gladi ili žderanja nakon preskočenog obroka je sasvim druga tema.





Back to Top
Inja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2016
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Inja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Sijecanj 2017 at 13:47
Od 9.1. počela sam kako treba.

Treninzi - kombiniram Zuzku i njene treninge - nađem na youtubeu što mi se već radi taj dan, ima stvarno hrpa toga(radila sam ju 4x prošli tjedan) sa orbitrekom (2x po 30 min prošli tjedan). Jedan dan sam hodala 1 h, ostalo ništa, to što odvježbam je to od aktivnosti za cijeli dan. 

Jela sam pa ja mislim da vrlo dobro:

D: jogurt + zobene + jagode (one koje imam smrznute jel)

Gablec na poslu: složila sam si u nedjelju navečer hrpu toga i podijelila u porcije za svaki dan, pa sam ujutro sam uzimala posudice. Praktično :) Prošli tjedan je bila tuna salata. (stavila sam integralnu tjesteninu, tunu iz konzerve, kukuruz, luk, sitno sjeckanu zelenu salatu i začine)

Obrok prije vježbanja: banana

Večera (obrok nakon vježbanja): komad mesa grill (mijenjam piletinu, junetinu i svinjetinu) + salata (to si isto složim za cijeli tjedan pa prije jela samo začinjavam ) ribana mrkva, zelje i kelj.

Prije spavanja: žlica-dvije posnog sira i par oraha

Izvagala sam se jučer ujutro, kad ono na vagi isto!!!!! - 76 kg. Ok, mrzim sve, želim odustati, zamalo i zaplačem, al rekla sam sama sebi - e nećeš ovaj put. Tim više što bih se gledajući u ogledalo i sudeći po odjeći zaklela da je nešto otišlo dolje. A i u pms-u sam. Tako da idući ponedjeljak jednostavno znam da će biti pomak na dolje.

Ovaj tjedan nastavljam dalje u istom tonu, meni je više manje isti (gablec je ovaj tjedan integralna riža umjesto tjestenine i sardine umjesto tune, ostalo isto, i salata u večeri je zelje + zelena).

I povećala sam unos vode, jer sam je pila vrlo malo, možda 1 l dnevno, sad sam povećala na 1,5 l vode i bar 1 l čaja (pijem svakakve biljne čajeve, nezaslađene naravno, koprivu najviše).

Ovaj tjedan sam na 3x Zuzka i 3x orbitrek 30 min.




Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.