New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
Author
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 14:57
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

Ronie
Zamolio bi te da otvoris svoju temu i tamo prezentiras svoje znanstveno dokazane teorije o prehrani

Hvala :D


Potpisujem..i još bh dodala ne samo o prehrani vec i o klasicnoj i alternativnoj medicini..( obzirom da vidim da nisi upućen ni u homeopatiju jer tvrdiš da su to ljudi bez srednje škole..joj.. , a vezano za klasicnu se prepucavas sa dvoje ljudi iz te struke..

Rasprave su zdrave, kao i razmjena razlicitih misljenja dok god covjek postuje i svoje i tudje stavove, no ti kao da ne znas razliku izmedju zdrave rasprave i vrijedjanja, sto je jako ruzno i meni osobno neprihvatljivo.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 15:05
A meni je neprihvatljivo kada se znanstvene tvrdnje ne postuju i kad se pljuje po njima,meni smeta kada netko govori za sebe da je najpametniji i da zna sve,pa kakve veze ima sto vam smeta ovo nije savrseni svijet.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 15:18
Jedini ko ovdje vrijeda ste vi.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 16:37
u je***te :D naravno da se niti jedna bolest nemože samo prehranom! prehrana čini čovjeka i obnavlja naše stanice ali naravno da kada tumor proširi metastaze nema te prehrane koja će spriječiti razvoj raka. nema smisla tako ozbiljno shvatiti jednu tako kratko napisanu tvrdnju. što se mene tiče, samo sam spomenula da određena medicinska stanja zahtjevaju različite nutritivne pristupe radi osporavanja procesa razvoja bolesti. npr. kod kolesterola dijabetisa osteoporoze nužne su prehrambene promjene. i sigurno će pomoći, ali neće nas izliječiti :D meni je preporučeno da jedem cjelovitu hranu žitarice i sjemenke i dodatak kalcija jer imam 90% šanse da u potpunosti obnovim koštanu masu do 25. godine. tu je prehrana veliki faktor. mojoj mami je preporučeno da izbaci šećere koliko može i da bazira prehranu mastima i bjelančevinama kroz jedan period kako nebi bilo potrebe vaditi maternicu (kako miom nebi nastavio rasti a žena je pred menopauzom, nema smisla brzati pa idemo alternativnije jeli)
to su samo zaobilaznice, isto kao i bježanje od prehlade čajevima limunima, liječenje češnjakom kao što netko spomenuo, liječenje konstipacije i crijevnih bolesti vlaknastom prehranom...na to se misli kad se raspravlja o hrani kao lijeku. za neke stvari je ipak kasno bez obzira na prehranu, a neke se prehranom i aktivnostima (i ostalim zaobilaznicama) daju bitno osporiti ili čak spriječiti.

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 17:17
Eto neko pametan napokon .Njima je to nemoguce objasniti.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 17:44
a iskrena da ti budem, nisam ni čitat htjela xd poznajem 2 reiki majstora, par, jedan je stari pilot ima 90 godina, žena mu ima 85, nemaju ni jednu staračku tegobu. pilot je bio bodybuilder i rekao mi je da si proteine zabijem u gu***icu, žena puši 50 godina, jede jedan obrok dnevno....jedu normalnu domaću hranu, piju čajeve ništa ne broje niti se ičem priklanjaju. samo i sa svinjskom mašću ali i bijelim kruhom, meso jednom tjedno zdraviji su nego mi svi ovdje sa naših 2g/kg proteina....dajte molim vas. izbjevajate stres rafinirane šećere i trans masti, enough said. jesti raznoliko i ako vas više traži taj čas da jedete ugljikohidrate- jedite ugljikohidrate, ako vam se jedu bademi- jedite bademe. češnjak stavljat u sve, svaki dan jedan čaj na repertoaru. i trening. nema nikakvih knjiga, filozofija ni fitness pesudoznanosti više. kineziologija, medicina, biologija i nutricionizam su znanosti, katkada također u krivu ali nećemo ni tu cjepidlačiti jer nema smisla, dokle smo zdravi siti i slušamo svoje tijelo, bila to paleo, lcfh, zona ili high carb, za svakog ponešto.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 18:18
"znanstvene tvrdnje" ako malo prokopas povijest se svako malo mijenjaju, pa tako nista nije potpuno istinito i apsolutno točno u ovom nesavrsenom svijetu.
Mrzim kad mi netko stavlja riječi u usta i iskrivljava rečenice..u ovom slučaju pročitaj malo bolje moje postove pa mi kvotaj točno gdje sam to rekla da sam najpametnija?? Rekla sam da imam veliko iskustvo u medicini, sto nema veze sa tvojom izjavom i uvredama..a plus tvoje seksualne asocijacije na temi pilatesa..mislim da je to stvarno gadljivo
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 20:21
Hmm gabrijela ti si rekla da imas previse iskustva i da znas da doktori vise odnemognu nego pomognu,pa sad si izabrala jos ovu neku "tvoju metodu" i kazes ona je super a doktori i bolnica su ku... Pa eto znaci bisam nabijo rijec u vasa usto nego sam shvatio sto ste sa samohvalom htjeli rec,a sto se tice pilatesa,pa malo zezancije nije nikad nikog ubilo.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 21:07
Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

 



Ajd ds se kuzimo.

E uoravo to i je problem, naravno da svaka knjiga brani svoje teze, svako se poziva na neka istrazivanja. E, a sta onda? Ja sam krenuo ja mislim najjednostavnijim nacinom, isprobati to na sebi i sam se uvjeriti koliko je nesto dobro:)

Naravno da se kuzimo, ne preostaje nista drugo nego zadovoljit znatizelju ako postoji :)
Kaj se tice Palea misljenja sam da je daleko zdravija prehrana od LCHF, no ne kuzim ne jedenje mahunarki npr , no kak je tak je........
Nego u prijasnjem postu sam vidio da si spomenuo kiselost organizma kao izvor raka, bolesti svega pa sam pomislio da si duboko u tim new age teorijama, onak tvrd pa tako i s Paleom:) jer takve teze kiselosti smatram parodijom i pseudoznanosti oduvijek, no prevario sam se , nisi taj trdokorni:) 

Nego zasto smatras i na osnovu cega kiselost organizma i povezujes ga s prehranom? Jako je dobro iz fiziologije znano da krv ima ph koji uvijek mora biti u hemeostazi i da je vrlo mininalna dopustena tolerancija koju tijelo podnosi i uvijek samo regulira idealan ph pa nisam isao dalje od toga da odbacim teze zakiseljenja organizma.......S obzirom na to kako ojasnjavas zakiseljenje, zakiseli se tko, sto, kako? Oduvijek sam smatrao to gluposcu bez da sam ikada isao u dubinu toga, jednostavno sam tu info odmah izjednacio sa besmislicom, no kako svaka rasprava ima koristi , a imao sam viska vremena potaknula me da bar pokusam nac nesto sto ce mi pokazati da nisam u pravu i da ipak postoji neki mehanizam ili proces za koji ne znam i naucim nesto novo no nisam ga nasao...........zapravo evo slucajno nasao ovaj link, zacudo ima dobrih stvari (iako uvijek treba bit oprezan na webu) 

http://dokaziumedicini.hr/kiselost-organizma-i-prehrana-moze-li-narusiti-zdravlje/
nisam puno čitao stranicu no ono kaj jesam ima prilično prizemne realne odgovore a ne populsitičke subjektivno interesne 

a nakon 100g otvorio i danas Tnation radi opcenito drugh svojih stvari i kao da su znali o cemu sam razmisljao ranije
https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/truth-about-alkaline-diets







Edited by The Phoenix - 13 Listopad 2015 at 21:08
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2015 at 23:46
Originally posted by Ronie Ronie wrote:

Hmm gabrijela ti si rekla da imas previse iskustva i da znas da doktori vise odnemognu nego pomognu,pa sad si izabrala jos ovu neku "tvoju metodu" i kazes ona je super a doktori i bolnica su ku... Pa eto znaci bisam nabijo rijec u vasa usto nego sam shvatio sto ste sa samohvalom htjeli rec,a sto se tice pilatesa,pa malo zezancije nije nikad nikog ubilo.


moju metodu?? a koja je to?? ja bas i nemam neku metodu, krivo shvaćeno
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2015 at 05:54
Zato sam i stavio pod navodnike jedino tko krivo shvaca ste vi :)
Back to Top
Ronie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ronie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2015 at 05:56
Znam da nemate to mogu samo pamatni,a vama samo ispiru mozak.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2015 at 15:41
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

 



Ajd ds se kuzimo.

E uoravo to i je problem, naravno da svaka knjiga brani svoje teze, svako se poziva na neka istrazivanja. E, a sta onda? Ja sam krenuo ja mislim najjednostavnijim nacinom, isprobati to na sebi i sam se uvjeriti koliko je nesto dobro:)

Naravno da se kuzimo, ne preostaje nista drugo nego zadovoljit znatizelju ako postoji :)
Kaj se tice Palea misljenja sam da je daleko zdravija prehrana od LCHF, no ne kuzim ne jedenje mahunarki npr , no kak je tak je........
Nego u prijasnjem postu sam vidio da si spomenuo kiselost organizma kao izvor raka, bolesti svega pa sam pomislio da si duboko u tim new age teorijama, onak tvrd pa tako i s Paleom:) jer takve teze kiselosti smatram parodijom i pseudoznanosti oduvijek, no prevario sam se , nisi taj trdokorni:) 


Nego zasto smatras i na osnovu cega kiselost organizma i povezujes ga s prehranom? Jako je dobro iz fiziologije znano da krv ima ph koji uvijek mora biti u hemeostazi i da je vrlo mininalna dopustena tolerancija koju tijelo podnosi i uvijek samo regulira idealan ph pa nisam isao dalje od toga da odbacim teze zakiseljenja organizma.......S obzirom na to kako ojasnjavas zakiseljenje, zakiseli se tko, sto, kako? Oduvijek sam smatrao to gluposcu bez da sam ikada isao u dubinu toga, jednostavno sam tu info odmah izjednacio sa besmislicom, no kako svaka rasprava ima koristi , a imao sam viska vremena potaknula me da bar pokusam nac nesto sto ce mi pokazati da nisam u pravu i da ipak postoji neki mehanizam ili proces za koji ne znam i naucim nesto novo no nisam ga nasao...........zapravo evo slucajno nasao ovaj link, zacudo ima dobrih stvari (iako uvijek treba bit oprezan na webu) 

http://dokaziumedicini.hr/kiselost-organizma-i-prehrana-moze-li-narusiti-zdravlje/
nisam puno čitao stranicu no ono kaj jesam ima prilično prizemne realne odgovore a ne populsitičke subjektivno interesne 

a nakon 100g otvorio i danas Tnation radi opcenito drugh svojih stvari i kao da su znali o cemu sam razmisljao ranije
https://www.t-nation.com/diet-fat-loss/truth-about-alkaline-diets









obzirom da dosta citam o prehrani, prirodnom lijecenju i td. tako sam naletio i na temu Kiselost organizma. Da se sad ne pravim pametan prepisati cu ti dio teksta o tome

Dr. Warburg je otkrio da je rak rezultat anti-fiziološkog načina života.
Anti-fiziološkim načinom prehrane (pretežno hranom koja zakiseljuje) i fizičkom neaktivnošću tijelo stvara kiselu sredinu slabo opskrbljenu kisikom.
Stanična kiselost istiskuje kisik, a pomanjkanje kisika u stanicama stvara kiselu sredinu.
Dr. Warburg je rekao: "Pomanjkanje kisika i kiselost su dvije strane iste medalje: ako netko ima jedno, ima i drugo".
Ako imate previsoku kiselost, automatski će vam nedostajati kisika u organizmu; ako vam nedostaje kisika imat ćete zakiseljen organizam. Kisela sredina je sredina bez kisika."

Ja nekako vjerujem u te stvari vezano za kiselost organizma jer poznato je da recimo rak voli sredinu bez kisika, sto onda ima neke logike.

Po onome sta se moze naci, omjer hrane koja alkalizira tijelo u odnosu hrane koja zakiseljuje bi trebalo biti 80% - 20%.

Ono sto ljudi prvo pomisle kad se to spomene, da recimo limun nije zdrav jer je kiseo ;) . tu se naravno ne radi o okusu neke namirnice, vec o tome dali neka namirnica u organizmu stvara kisele ili alkalne reakcije.

Ima dosta toga o cemu bi se moglo pisati kad je u pitanju prirodno zdravlje. Jako zanimljiva je i Ayurvedska medicina koja se najstarija medicina cojecanstva (za sada).

Ali kao sta smo vec zaklkjucili, danas se o svemu i svacemu pise, dali je nesto istina ili ne, ostaje nam da sami procjenimo koliko nesto drzi vodu ili ne.


Ja mozda mogu reci da imam malo srece jer sam na studiju izmedu ostalog imao i anatomiju i fiziologiju, biokemiju, radioterapiju i onkologiju. A cak su mi tumori bili i tema diplomskog tako da sam dosta istrazivao i citao o tome svemu. I pokusavam svo to znanje (koje je ostalo jos u glavi haha) povezati sa svime ovime sta citam o prirodnom zdrvalju i td.


Edited by Gabrijel7 - 14 Listopad 2015 at 15:52
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2015 at 15:45
a sto se konkretno tice Paleo (a moze se to odnositi i na bilo koje druge nacine ishrane), dali je to stvarno toliko dobra ishrana koja moze pomoci zdravlju ili ne, naravno ja sa sigurnoscu nemogu reci, ali svakako da me ovakva iskustva ljudi poticu na to da ipak mislim da je Paleo jedna od dobrih opcija

http://dobarzivot.net/zdravlje/kako-sam-paleo-prehranom-pobijedio-multiplu-sklerozu/
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2015 at 16:04
jos malo slika

jedan brzinski dorucak je bio jutros
od juceranje vecere ostalo pecenog povrca (batat, paprika, tikvica, mrkva, gljive crne trube) pa sam napravio jednu kajganu
a desert Čokoladni kolačići s bjelanjcima - recept sa ove stranice ;) (samo sam ja umjesto stevije uzeo secer kokosovog cvijeta)

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2015 at 20:22
ovdje se vidim dosta miješa sad paleo ishrana sa alkalnom dijetom. u paleo ishrani se također na veliko jedu kisele namirnice kao i lužnate. sad, koliko je taj omjer namirnica u prehrani bitan upitno je i koliko samo po sebi narušava ph krvi itd... nema veze sad. ali maslaci, orašasti plodovi, jaja, meso, riba.... to je sve kiselo...i kaj onda? kakve sad to sve skupa ima veze sa paleo prehranom...ili još gore lchf?
na bilo kojem režimu prehrane je teeeško voditi računa o tome što zbog nedostupnosti tolike količine alkalne hrane i tankog đepa, što zbog takve zbrkanosti tih namirnica da više ne znaš jel bi trebao jesti bananu ili jabuku, bademe ili orahe, proso ili heljdu.......primjeri zdrave hrane lužnato-kisele, također redovite na našim jelovnicima, i obje strane imaju nutritivne benefite......sagledajte širu sliku. razni tjelesni poremećaji utječu na zakiseljenje ili alkalizaciju organizma, nezdrava rafinirana hrana i druge štetne okolnosti....a ne izbor badema ili oraha.
(ovo ne ide gabrijela, samo se uključujem sa argumentom, btw kolačići su sjajni)
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.