New Posts New Posts RSS Feed - debela i sretna  :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

debela i sretna  :D

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: debela i sretna  :D
    Posted: 29 Srpanj 2014 at 18:00
 Bokić Embarrassed

Moja priča je vjerojatno dosadna ko Biblija pa ću se pokušati predstaviti ukratko :D

U srednjoj školi sam bila uvijek imala nekih 10-15 kila viška i krenula sam na rigorozne dijete u kojima bih skidala podosta kila no naravno nakon par mjeseci bi dobila duplo više. (nisam vježbala nikad!) Cry

 Tako sam došla do brojke na vagi od 122 kg prošle godine. Visoka sam 179 cm što barem malo olakšava tu ogromnu brojku :D 

zapravo, nista ne olaksava tu ogromnu brojku. Ne znam kako sam se dovela u ovu sitaciju. Tako sam prošle godine skinula 8 kila i došla na 114 kilograma. 

Par mjeseci sam uspješno zadržavala tu kilažu i sada sam odlučila biti mršavija i zdravija nego ikad u svome životu :)

Počela sam vježbti i paziti na prehranu zadnjih 3 tjedna.

Danas imam 108 kilograma. (wohoooo imam manje 14 kilograma nego prošle godine Clap )

Moj cilj je za početak doći na 80 kilograma. Želim napokon imati kondiciju i želim trčati. Nikada nisam mogla trčati da se razumijemo. Čak i kad nisam bila pretila ko danas Embarrassed

Moje vježbanje se trenutno sastoji uglavnom od brzog hodanja  na traci (5.4 km/h). stavim uspon od  8 ili 12% a nekad je brzina i veća (malo povećam, pa ju smanjim, pa povećam.. you got the point:D)

Vježbam 5 puta dnevno po 50-60 minuta. U tim minutama pokusavam trčati bar par minuta, no srce mi tolko lupa da mislim da cu krepat CryBig smile

Prehrana mi je uglavnom žitarice i mlijeko ujutro ili voće. Ručak je uglavnom piletina ili puretina na kokosovom ulju uz neko povrće. Između obroka volim pojest neki jogurt od jagode ili breskve :)  Večeru znam da bi trebala jest proteine no tu uvijek zbrljam i jedem mješavinu svega nikad samo proteine :D

Pijem puno zelenog čaja. Jedina svjetla točka je da zapravo skoro i nemam celulita. Ne znam kako je to moguće. Bar svi kažu da ga ne vide :D  

Vjerojatno ne radim sve najbolje i čekam vaše savjete :) Motiviranija sam nego ikad! Počela sam brojiti kalorije, no  Nisam sigurna koliko bi kalorija trebala unositi? 

Trenutno idem na putovanje pa me neće biti neko vrijeme, no kad se vratim ima da se kile nastave topit :D

P.S. Evo i neke slikice trenutnog stanja 

http://upload.slike.com/slike/2014/07/1406649275-500-x-355px-Untitled-1.jpg
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 19:38
5 puta dnevno? Valjda si zabunom to napisala
pohvala za izgubljene kilograme, samo tako dalje ;) sretno!
I malo prouči tu jelovnike na forumu, mislim da će ti koristiti :)
Da nisi napisala koliko kg imaš, mislila bi da imaš manje :)

Edited by never-give-up - 29 Srpanj 2014 at 19:40
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 19:49
oops. tjedno :D 

zato i mislim da ce do 80 bit dovoljno :) hvala! hihi :*

budem proucila sve :) dost toga znam u teoriji ali se jos uvijek tesko drzat toga svega.. :D


It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 20:16
Priskočim malo poslije :) Ima par stvari što bih volio pitati i saznati odgovore ::) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 21:45
iako bi mi trebao detaljniji opis tvog jelovnika, i znam da ne treba cjepidlačiti, evo par savjeta:
doručak je najvažniji obrok u danu, ne znam kakve žitarice jedeš, ali ako nisu zobene predlažem da ih zamjeniš jer ti je sve ono ostalo puno šećera što rezultira time da ih jedeš previše, a i dalje si gladna, k tome tijelo ne dobiva baš najkvalitetnije od onog što mu treba (ovdje konkretno UH, samo voće nikako nije dovoljno dobar doručak
voćni jogurti su uglavnom isto krcati šećerom, bolje je obični

što se tiče kalorija, potraži kalkulatore i izračunaj si BMR i TDEE (upiši u google i naći ćeš), nikad ne jedi manje od BMR
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 21:45
o, i čestitam na dosad ostvarenom pomaku :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 22:02
obični jogurt ne volim :D a ti vocni jogurti mi bar zamijene silne čokolade koje sam unosila... nije da ih jedem svaki dan.. kad osjetim potrebu za slatkim :D 

iskreno.. dosta se kasno budim i nikad vremena za neki pravi doručak :( već par godina imam problema s poremećnim bioritmom (znam da i to utječe na debljanje isto) al pila sam razne tablete i nisam uspjela to dovest u normalu... 

ispada mi 1900 bmr... ja jedem manje (bar ovih zadnjih 3 tjedna) :D kad zapnem onda bi htjela rezultate cim prije, a znam da to nije najbolje, al kad imam 30 kila viška  :D


hvala svima baš trebam potporu i savjeta, super da sam našla ovaj forum! :* 
It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 22:23
Jedi barem koliki ti je BMR da ti se metabolizam ne uspori, jer onda kile neće dolje
daj napiši svoj jelovnik za barem dva dana, sve što jedeš u danu i u kojoj količini (ovo gore je preneodređeno) pa da damo malo konkretnije smjernice :)
onda ćemo znati koliko je to voćnih jogurtića točno i smetaju li hahah možda da probaš tad jesti pravo voće?
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2014 at 08:45
Evo ovako.. :) Vratio se :P 

Da uz kaficu nešto napišem...

Svaka čast na motivaciji... i na radu.... na volji...

Ne strpljenje te može koštati zdravlja dali si svjesna :) ?

Svaka čast na izgubljenoj kilaži no u 3 tjedna je to previeš kila.... i ono što očekuješ da si izgubila... izgubila si puno drugih kvalitetnih stvari što bih trebala na sebi zadržati...

Atrofiranje vrlo ružno izgleda vjeruj mi...Plus nema šanse da ćeš sa vremenom moći ni takve treninge izdržati jer tijelo traži veću količinu..jer je masa tijela velika..i ono mnogo vieš troši...

Moj ti je savjet povečaj kalorije... i budi u normalnom deficitu gdje ćeš postepeno skidati kile...ne budi ne strpljiva...

Discipliniraj se jer ćeš lako skrenuti sa puta :) Ovo će ići donekle...na početku tijelo se razbacuje sa enegijom...a što kada ostane bez goriva :) ?

Vidim svodiš se na zdraviju ishranu..ali 3 obroka... koja sumnjam da imaju 1000 kalorija zajedno ... na preko 100 kila vage?... Misliš da ide to tako :) 

Nemoj se zezati sa time...jedi više... kada radiš te treninge... nedaj da ti to jedini bude pokretač...imaš noge..budi aktivna u svemu...a najmanje za ovom stolicom i računalom... :)

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 19:56
Ma imali su obroci oko 1500... sad sam na odmoru pa hodam cijele dane I evo jedem vise :D isprobavam stranu kuhinju :p
It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 08:12
imaš preko 100 kg :) Prevelik je to deficit :) pojačaj obavezno hranu :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2014 at 15:25
malo sam pojačala prehranu i trenutno sam na 106,5 kg Embarrassed

napravila sam mjere neke pa ih zelim ovdje zapisat :D da ih ne izgubim :D

struk 89cm
trbuh 116 cm
bokovi 124cm
noga 74,5 cm


It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2014 at 15:33
Super super :) Kako ide!  Trening .. kako stoji prehrana? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2014 at 18:12
odlučila sam ne trčat još uopće na traci jer tu i tam osjetih bol u koljenu, pa reko bolje ne... brzo hodanje je zakon! :D idem često :) e jel te trake pokazuju točan broj kalorija koji izgubimo?  unesem tamo godine, visinu, kile i spol... jel bar priblizno ona moze izracunat?  

prehrana je super, čak sam kupila orašaste plodove koje hvalite, nikad ih prije nisam jela, nisu ni tako loši :D još će trebat drefinitivno vremenski da usavršim prehranu :)
It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
prasicaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2014
Location: u oblacima:)
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prasicaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2014 at 18:15
zadajem si CILJ - doci na 100 kg do 1.10 :)
It does not matter how slowly you go so long as you do not stop.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2014 at 18:20
Super super! Držim ti fige...

Pa vjerujem da ima nešto i u tome približno :) no ne zamaruj se sa time... da da.. trčanje može biti problem pri većoj kilaži pogotovo to je stres za koljena... pogotovo zato što vjerovatno ne poznaješ tehniku trčanja niti imaš adekvatan teren i opremu :) Ja sam tako zeznio koljeno :) Nemam pojma trčati hehe
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.