New Posts New Posts RSS Feed - [:)]
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

[:)]

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: [:)]
    Posted: 21 Ožujak 2014 at 18:21
Pozdrav:)

otvorila sam novu temu jer ne mogu naći staru, pa ako treba nek se prebaci ovo u staru, ili pobriše staru...

Od kad ne piskaram ovdje, i ne pratim svaki dan forum, nekako sam se izgubila :D

nekih tjedan dana vježbam nekako bez volje, niti se ne oznojim/umorim kao prije, ali odradim da ne zaostajem :/
sad već dva dana nisam uopće, tu i tamo malo prošećem po suncu. motivacija mi je totalno pala, već dugo nema nikakvih promjena i ok, jasno mi je zašto ali me to užasno nervira
stalno se štipkam i svuda vidim/osjetim mekani višak

doručak i ručak mi budu ok, ali ostalo živa katastrofa :/
baš sam došla do nekog zida kad ne znam kako dalje.

tako da uzimam pauzu i u pon nastavljam...


* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 18:31
Okej.... sve razumijem :)

Dođemo svi nekada do zida....tj dosta često ... eto ne mogu se ni ja pohvaliti da sam letio ovih mjeseci...kada nakon godinu dana shvatiš da su neke stvari totalno u krivu... a ti si se mučio i trudio krvavo...i sada ponovno ideš iz početka.. da da :)

Hoću ti nešto reći...

Nije sve u vježbanju... nije sve u izgledu...nije sve u hrani.... nije sve u velikim rukama..tankim strukovima..velikim sisama...i mišićavim nogama...

Upravo ono što te koči je film koji vrtiš u glavi....glasovi koji čuješ...i borba sa samim sobom...

Nećeš uvijek imati volej za vježbati..nećeš uvijek imati volej da jedeš kako treba..nećeš uvijek imati volje za bilo što..čak i za ono što voliš raditi...

Takvi smo...

Promjenili smo se još davno od špiljskih ljudi....

Prestali smo biti čovjek... da ... nažalost.... sve danas što postoji tehnologija...i ostale pizdarije...zamjenile su sposobnost čovjeka...

Navikli smo na komfort... lijepo nam je :) ali nažalost nije realno....

Ono što ti hoću reći...da ćeš još 100 puta..pasti...da ćeš 100 puta htjeti odustati... 100 puta ćeš pogriješiti...

Ali tih svih sto puta...će napraviti od tebe...ono što želiš... za onim što žudiš....ti padovi su uspjesi...ali ne ako odustaneš...nego ako nastaviš se boriti..nastaviš padati..i dizati se...ako nemaš volje..ako osjetiš višeak ..kada se štipkaš...osjećaš se katastrofa..neda ti se...i govoriš sutra ću... u PONEDJELJAK ću.... Uspjeh te neće čekati...

nekada valja zagristi...stisniti zube... kada je teško...i kada napraviš koliko god možda tebi u glavi loše izgeldalo...uspjela si jedan dan....uspjela si dan približiti onom danu...u kojem ćeš postići ono što želiš..svakim korakom.. si bliža...što više odugovlačiš to si dalje :)

Nedaj se gubiti...samo se slušaj.... zid je pred tobom...ali sama si ga stvorila...onda ga možeš i srušiti :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 20:38
Nevjerojatno kako si se uspila pogubit, ja koji i ne pratim previše tvoju temu odmah sam je našao pod... Novi FITovci:predstavite se, 7 tema po redu xD


Kako s prehranom?



Edited by Thor - 21 Ožujak 2014 at 20:40
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 20:49
To je upravo ono sto mi tu i tamo treba. neki poticaj, podrska:)
Ubila sam ga(trening;) Hvala ti!:)
Kako se ti/bilo tko nosis sa tim zidovima? Pogotovo kad ne mozes uciniti nista okovtog neceg sto te muci? :/
Imam potrebu rec da nisam pocela vjezbat zato sto stize ljeto i zato sto zelim ne znam kako izgledat. naravno da je razlog i to sto zelim bolje izgledat ali nije glavni. bila sam dosta bezvoljna i bez energije prije. htjela sam nekj promjenu, napravit nesto za sebe, da ja budem zadovoljna sa sobom. Da si dokazem da mogu "sve" sto zelim. da samu sebe malo pokrenem i ohrabrim:)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 20:52
I ne samo sto se tijela tice. Trudim se i psihicki i fizicki podic se na neku novu razinu. ali kako kazes..tu i tamo padnemo pa se opet dignemo..lakse je uz neku podrsku i lijepu rijec :))))
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 20:53
Thor, nista cudno. ja sam hodajuca zbunjola :( :) lako se zapetljam a tesko otpetljam :D
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 21:59
TaPe, neka te ne brine to sa temama i moja je bila nestala ali odeš u pretragu upišeš svoje ime i izbace ti se sve tvoje teme,

a za padove i gubitke motivacije, ako te što tješi svi ih imamo, ja sam već par puta mislila ma što se ja mučim, ali svaki put kad otvorim orman ili se latim neke aktivnosti shvatim da ipak to želim.
Više zbog zdravlja nego zbog izgleda, a to vuče jedno drugo
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2014 at 07:25
Gledaj... stvar je vrlo jednostavna a tako teška :)... samo počni....samo počni... i radi bilo kako...daj sve od sebe... ne možeš svaki puta rasturiti...ne možeš svaki puta briljirati.... ali uvijek možeš dati sve od sebe....to je najbitnije...

Stvar je da moraš ... moraš si zadati nekakav cilj...bez zadanog cilja je lutanje u prazno..kao što je mene zadesilo..i tu odmah pada motivacija...

Znam kako se to više neće desiti..našao sam riješenje za sebe...našao sam cilj....da sam datum....uzeo sam knjige...zapisnike...pratim svaki detalj....

I svaki dan težim biti bolji...jači...nego što sam bio jučer....ne bitno je ako sutra ne budem odmah jači....bitno je da sam dao sve od sebe...prema tome putu...

Jednoga dana ću stajati na usponu...na najvišoj točki....e zato trebaš baš i raditi one dane...kada je pred tobom zid...kada ne znaš gdje bi....kada bih radije sjela...stala...odustala i plakala kada dođeš do te točke kada nema izlaza.....e tada trebaš najviše zapeti

Ono što ne smiješ to je odustati...ne tokom zacrtanog puta kojim polako ideš da postigneš svoj uspjeh

Zapamti ovo 

" Prvaci nastavljaju ići dalje kada nemaju više ništa u svome posjedu, to je razlika između velikih to je ono što ih ističe kada nemaju ništa ,kada je gotovo ... kada su umorni, kada su frustrirani..spremni odustati... TADA POČINJU DJELOVATI " :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 08:51
mett :)
ajde malo sam za vikend odmorila od vježbanja :D
jučer trening odrađen super:) opet imam volje :D
možda nije dobro se forsirat svaki dan?? :)

što se tiče prehrane evo (mjere su otprilike po čašici od jogurta):

D: 50g zobenih + 1.5 dcl mlijeka + žličica meda+ cimeta + pola banane/jabuke

Mo(kako kad): ostatak voća od doručka + šaka orašastih ako imam ili cca 100g sv. sira

R (npr. jučer): 50 g int. riže + blitva + 1 mrkva + šnicla(ne mogu se sjetit kako se zove, svinjetina ima kost, jako fina šnicla :D ) + zelena salata
(šnicla pečena na žličici m. ulja, pustila je svoje ali prije nego što sam je stavila na tanjur sam je ocjedila xD ; blitva i mrkva žličica m. ulja, z. slata žličica m. ulja)

Mo: ostalo mi je malo riže od ručka + 2 bjelanjka. (18:00)
    -zeleni čaj bez ičeg (18:30)

-vježbanje extreme circuit(ako to išta ikome znači ) (19:00)

pwm: cca 100g svježeg sira + grožđice (fina kombinacija. neka moja teorija bi bila da je to ok pošto grožđice imaju visoki GI,a tada je to potrebno (?), pa kakvo je vaše mišljenje?:) (19:40)

V: zelena salata + 2 žutanjca + ribice + luk (21:00)
-spavanac

ovo je ovako rijetko. češće za večeru jedem cca100g sv. sira ili za pwm pojedem sv. sir + feta bijelog kruha (isto moja teorija, iako sam to negdje čak pročitala) i onda mi se neda opet jesti svježi sir za večeru pa odem spavat ili što god već (jer ga u takvim danima, ako ga imam znam jest u svim obrocima da nadodam p jer fale).

to bi bilo to. saamo pucajte:)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 09:05
jučer:

D(10): 50g zobenih + voda + cimet + jabuka + 1/2 banane

R(13): 1 kuhani krumpir + gulaš + kupus salata

Mo(17): mali kuhani krumpir + cca 100g sv. sira
   z. čaj bez ičeg

trening(19) (gornji dio tijela)
-banana

V(21): kupus, 1 kiseli krastavac, 1 mrkva, tuna iz konzerve
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 11:51
Originally posted by TaPe TaPe wrote:


Kako se ti/bilo tko nosis sa tim zidovima? Pogotovo kad ne mozes uciniti nista okovtog neceg sto te muci? :/



Ovisi zbog čega se zid podigao Smile

Nekad to može biti čista preforsiranost, previše perfekcionizma, neka emocija u pozadini, stres, nedefiniran i mutan cilj, pa nekad čak i nedostatak nekih nutrijentata koji dovode do manjka energije i volje za išta (što se često dešava kod ljudi koji jedu jednolično i premalo). Nekad je kod ovog zadnjeg dovoljno samo uvesti malo raznolikosti u jelovnik čime osoba odmah živne ;)

Prvo moraš osvijestiti razlog podizanja zida, da biš ga mogla rješavati. Ja se sa svojim zidovima borim na razne načine, koji tebi možda nebi značili ništa jer nemamo iste uzroke problema ;) 

Ako te nešto muči, razmisli malo o tome i o načinima kako ćeš rješiti taj problem, kakve god prirode bio. Uvijek ima rješenja, čak i ako ti se čini da nema. Financije znaju isto tako često biti problem jer nekad nije lako pratiti sve po planu ako nemaš puno mogućnosti za priskrbiti si sve što treba. No, ja ionako mislim da se nekad pretjeruje s nekim stvarima i da se i preko toga može prijeći i složiti si jedan ok jelovnik sa raznolikim namirnicama. Dakle - sve je rješivo Wink

Bitno je samo da si odrediš cilj, držiš tu viziju i da vjeruješ u sebe, drugo se onda sve posloži samo od sebe. Odjednom dobiješ volju za treninzima, za praćenjem jelovnika....za sve. To zbilja ide iznutra ;) Jer ako se snuždiš, sve će ti se činiti tlaka i nećeš narpaviti ništa osim zabiti glavu u jastuk.

Isto tako - još je i bitnije sve prilagoditi sebi, na najbolji mogući način. Jer ako jedeš i treniraš preko volje, teško da ćeš to uspjeti popratiti dovoljno dugo da ostavriš rezultate koje želiš.


Kako se sada osjećaš, jesu se oblaci malo raspršili? Smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 14:29
hm. sve to pomalo?
cilj imam. vjerujem da će se on mijenjat kako ću napredovat, ako počnem xD
ali za sad ga imam. i svašta sam tu pročitala i uz vas mi je jasno što u teoriji moram ali trenutno mi je teško sastavit jelovnik. možda bi i mogla, nisam dovoljno upoznata sa namirnicama itd. nadam se da će uskoro počet sezona i posao pa će bit lakše:)
i treba mi opreme:) ovi utezići od 1 kg su mi presmiješni. i vaga.i toliko toga:)i nekako mi nije toliko zabavno više skakutanje, htjela bi više od toga:)
onda ću i moć porazgovarat oči u oči s nekim tko zna oko toga pa da mi pomogne kako doći do toga što želim:) malo sam smotana ovako preko interneta, brzo se pogubim.
ok sam. tu i tamo me kopkaju mušice oko cijele te situacije :D
nekad sam malo nervoznija, nekad sam ok..i tako hah...
ali znam da će polako doć na svoje..samo to čekanje me izluđuje...
ali dobro..trudim se što bolje jesti. nekad nemam izbora, nekad imam..nekad samu sebe toliko izludim da dođem ovjde i pišem gluposti i tako prolazi vrijeme hah... :))
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 17:45
Samo se moraš prepustiti :) Okej? Sa stažom ćeš napredovati.... shvatiti ćeš gdje griješiš... shvatiti ćeš zašto.... ali da sve to shvatiš moraš početi od negdje... što imaš za izgubiti? Dobiješ 2-3 kile? Pa što onda? Znaš zašto si dobila... i probaš drugi pristup...doći će sve na svoje...ne trebaju ti utezi da izgledaš dobro... nego volja želja  trud i rad da postigneš nešto...

Od sjedenja i tipkanja: "pa kako ću to moći" " Sutra ću početi"  neće biti rezultata.... Ne treba ti internet da bi uspjela...dali prije puno godina se koristio internet? a osvajali su se tronovi Olympie ...


Ne želim sada reći da ti idš u tom pravcu da zasjedneš an tron..ali svaki zacrtani cilj je težak.... zapravo nije teško zacrtati cilj...povući crtu....problem je put do koejg vodi.... a doseći ćeš ga tako što nećeš sutra početi, niti ćeš ramzišljati što je napisao Pero... Nego ćeš shvatiti da ti sama znaš svoje sposobnosti... i sama utuviš si u glavu...da želiš biti bolja nego što si bila jučer... e tu ćeš se promjeniti kako mentalno tako i fizički
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 20:05
ahaha.. a je, tako je... :/
joj. ne znam zašto je tako teško sam sebe sredit :D
ok. pisat ću ovdje što i kako jedem. što i kako radim, vježbam bla. i kako napredujem ili ne napredujem. pa da vodim negdje osim sama sa sobom:) tako se osjećam nesposobno kad sam sama sa sobom :D
znam da od njunjanja i sjedenja i tipkanja nema niš. ali nemam pojma od kud da krenem što di zašto i kako kad mi se čini da ne mogu niš :)

imate li za preporučit kakvu literaturu koju bi mogla počet čitat? da je mogu npr. posuditi u knjižnici jer mi se neda sjedit za kompom 5 sati i čitat "knjigu" :)
ako ko zna nešto neka kaže pa ću potražiti:)
hvala vam ljudi super ste:))
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 10:19
jučer:
D: 2 cijela jaja + 2 bjelanjka + feta raženog kruha + jabuka
R: nešto sa kupusom (kupus kuhan u vodi s tubom paradajza??) + kobasica(mama izbrljavila nešto ) + feta raženog
Mo: još malo tog kupusa + cca 100g svježeg sira
zeleni čaj
vježbanje(speed3-skakanje+čučnjevi, sklekovi itd)
banana
V: tuna u vodi + 6 zelenih maslina + luk + žličica m. ulja + zelena salata

razmišljam možda da promijenim vrijeme vježbanja. možda će mi ujutro bolje pasat. budem življa kroz dan kad vježbam ujutro ali mi je teško jer mi je hladno

za danas imam isplanirano ovako:

D: zobene pahuljice 50g + 1.5 dcl mlijeka + svježi ananas + svježi sir
R: piletina + ono nešto s kupusom od jučer + feta raženog kruha + zelena salata (sve skupa 1 žlica m. ulja)

zeleni čaj/kava
vj: the pyramid(cijelo tijelo)
V: (kao jučer)

još ne znam što ću između obroka i nakon vježbanja jer nemam ni sira ni banana xD :)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 19:52
za ručak sam jela sve gore osim raženog.
mo(2h prije treninga) feta raženog+ piletina od ručka+rikola i masline (ok?)
šetnja(30 min)
kava
trening
šaka grožđica (?)

danas mi je ovo bio najbolji dan. nekako se osjećam super. nisam bila gladna. sve mi je bilo taman i trening odrađen super i uspjela sam ga izdržat sa puno znojenja:))
sad se super osjećam. i večera ko i jučer:) oko 20 i 30h
danas sam imala dan s manje uh. a sutra ne znam xD ovisi što bude. možda i sutra manje, pa preksutra više. ahahaaa. :/
:))))))))))))
poz:)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.